Het hiernaast getoonde numerieke toetsenbordje krijg je alleen te zien als je op de iPhone een telefoonnummer wilt bellen. Toch zijn er mensen, die door ervaringen met eerdere telefoons nog steeds erg handig met T9 zijn. Zij zouden best graag zien dat T9 ook op de iPhone beschikbaar is, bijvoorbeeld bij het intikken van een notitie. iSpazio-bezoeker Sagitta nam contact op met de ontwikkelaar van hClipboard om het voorelkaar te krijgen. Deze ontwikkelaar is bezig met het project iKeyEx, waarmee je nieuwe toetsenborden voor de iPhone kunt definiëren.
Je kunt het alvast proberen op een iPhone of iPod touch die gejailbreakt is en voorzien van MobileSubstrate en MobileTerminal (te installeren via Cydia). De benodigde download vind je hier: ispmultitap.deb.
Dit bestand kopieer je naar /private/var/mobile.
In Mobile Terminal typ je daarna:
su root
alpine
dpkg -i ispmultitap.deb
Ga vervolgens naar Instellingen > Algemeen > Toetsenbord > Internationale toetsenborden. Onder Multitap vind je nu de instellingen terug. Mocht dat niet zo zijn, controleer dan of je hClipboard uit Cydia hebt geïnstalleerd.
Via: iSpazio
Tipgever: Gugu
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Nice, zou wel handig zijn om telefoonnummers e.d. vlug even neer te typen in plaats van de kleine toetsen te moeten gebruiken… bijvoorbeeld in fastnotes enzo terwijl je belt
Offtopic: miss idee voor fastnotes om daar ook nummerherkenning in te zetten, zodat je enkel nog het nummer hoeft aan te tikken om te bellen…
Dit leek me wel handig, ben aan het installeren gegaan en na installatie blijkt dat het alleen in Mobile Terminal werkt? Klopt dit?
Hm, net nu ik helemaal aan het normale toetsenbordje gewend ben :-/
Maar zeker goed om een alternatief te hebben, ben benieuwd hoe goed dit uiteindelijk ontwikkeld gaat worden.
O jee zat weer te slapen, zie dat het handig is met notities maken enz………
Voor de telefoon funcite met echte T9 is smartdial wel erg handig. Zie je direct je contact te voorschrijn komen.
Greatzzzzz,
Arno
Kun je dit gewoon overal gebruiken dan (sms, mail etc) ???
wat is het correcte wachtwoord? alpine werkt bij mij niet.
update: dottie werkt ook niet.
alpine werkt bij mij wel als wachtwoord, normaal bij iedereen. zie gewoon dat je geen fout erin typt, want je kan dat niet merken, tenzij je op ‘enter’ drukt.
ik heb meerdere linux systemen. ik heb alpine met en zonder hoofdletter gebruikt, evenals dottie. ik weet echter niet hoe je het bij dit systeem aan moet passen. bij ubuntu is het bijvoorbeeld gewoon “passwd”, maar bij debian moet je “mount / -o remount,rw” doen, voor je dat kan doen, maar beide opties werken niet. dus toen dacht ik, ik probeerd de bsd versie, “mount -u /” “mount -a”, maar dat mag dus niet zonder root rechten :S
Dit is toch niet het echte T9 net zoals bij een nokia.
Ik bedoel dus met tekst voorspelling dat je niet 3x op een toets hoeft te BANGEN..??
Je kunt t proberen….
betekend dit dat het ook in Cydia zal gaan verschijnen als het project volledig klaaar is ?
Voorzover ik hem heb kunnen testen, is het gewoon bangen op het klavier en geen echte T9 zoals bij nokia. Ook kan je het niet in elke app gebruiken en bij mijn BiteSms gaf hij zelf problemen dat de helft van mijn toetsenbord in beeld kreeg in landscape.
lanscape mode bij bitesme heb ik nog niet gepropeerd maar voor de rest werkt het wel alleen de buttonbash is nix he.
Dan liever het gewone Iphone toetsenbord(je)
Die nostalgie naar het oude toetsenbord van de Nokia e
hmz .. werkt niet bij mij ? geeft steeds error tijdens het installeren na het intypen van
*su root
*alpine
*dpkg -i ispmultitap.deb
en dan komt er een error .. alles staat op de juiste plek + geinstalleerd zoals er hier staat ..
bij mij lukt het wel,alleen krijg ik er geen optie voor bij mijn instellingen.
Waar zou dat aan kunnen liggen?
De benodigde download vind je hier: ispmultitap.deb.
Dit bestand kopieer je naar /private/var/mobile.
ik snap niet waar je dat /private/var/mobile kan vinden?
Hee,
ik heb een vraag, er staat dat je die link die je kan openen met heel veel rare tekentjes, moet kopieren naar iets van private var mobile ofzo, maar wat is dat?