Vodafone start deze week met Microsim Only-abonnementen

Vodafone gaat vanaf deze week microsim-abonnementen verkopen in bundels die tussen de 20 en 50 euro per maand kosten.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

vodafone microsimDiverse Nederlandse en Belgische operators bieden inmiddels de microsimkaart aan. Rond Vodafone bleef het afgelopen tijd nog wat stil, maar op de website is nu voor het eerst een aanwijzing te vinden dat de microsimkaart eraan komt: vanaf week 28 (deze week dus) kun je een Microsim Only-abonnement afsluiten. Het gaat om een speciaal laptop-abonnement in drie varianten: Start, Basis en Extra, die in prijs variëren van €20 tot €50.


Bij dit abonnement krijg je een microsimkaart. Helaas is daarmee nog niet de vraag beantwoord of Vodafone ook microsimkaarten gaat leveren aan mensen die een iPhone 4 kopen.

Vodafone schrijft erover:

Binnenkort (week 28) is er ook een Microsim-Only abonnement beschikbaar voor Mobiel breedband op je laptop. Dit is een abonnement i.c.m een Microsim. Deze simkaartjes zijn kleiner dan een normale simkaart en geschikt voor zogenaamde tablet pc’s die gebruik maken van een 3G-verbinding.

Heb je een iPad, dan heb je in feite genoeg aan het goedkoopste abonnement (Start, €20 per maand). Hierbij krijg je namelijk een maximale snelheid van 7,2 Mbps en dat is ook de maximale snelheid die de iPad ondersteunt. Het Basis-abonnement (€30 per maand) heeft een maximale snelheid van 14,4 Mbps en het Extra-abonnement (€50 per maand) gaat zelfs tot 28,8 Mbps. Er gelden bij de twee goedkoopste abonnementen trouwens wel datalimieten: bij het Start-abonnement is dat 500MB en bij het Basis-abonnement 2GB, dus mensen die veel data gebruiken kunnen toch een reden hebben om voor het Basis-abonnement te kiezen. Het Extra-abonnement geeft recht op onbeperkt datagebruik. Bij alle genoemde abonnementen geldt de eerste vijf tot twaalf maanden een korting van 50%, afhankelijk van de gekozen abonnementsduur (1 of 2 jaar).

microsim knippenOp het klantenforum van Vodafone is een ervaring te lezen van een klant die van het kastje naar de muur werd gestuurd. Medewerkers van de klantenservice blijken daar niet op de hoogte wat een microsim is. Een andere klant zegt dat hij in de Vodafone-winkel heeft gehoord dat ze “binnenkort” microsims gaat leveren, nog voordat Vodafone officieel de iPhone zal gaan leveren. Zelf knippen hoeft dan niet meer, maar dan moet Vodafone de microsims wel beschikbaar stellen aan gewone klanten…

Tipgever: Maarten

Reacties: 34 reacties

  1. Zon abo maak je ipad wel ineens een stuk duurder. 240 euro per jaar erbij, best een bedrag.

  2. gelukkig heb je altijd nog mywi

  3. Al die operators wille een hapje van het broodje wat apple heet.. Het is zowat zielig aan het worden

  4. Origineel geplaatst door Marco
    Al die operators wille een hapje van het broodje wat apple heet.. Het is zowat zielig aan het worden

    Eerst is het niet goed dat er een monopoly-operator is, en nu er meerdere komen is het weer niet goed?

  5. Vorige week had ik al een mailtje gestuurd naar vodafone, met de vraag of ze ook de mircosim gingen leveren voor de iphone 4.

    Dit is de reactie die ik kreeg :
    “Vodafone zal de micro simkaart ook gaan leveren. Helaas is nog niet bekend wanneer. Er zal eind volgende week iets meer informatie op de site over komen dus ik u adviseren om de site in de gaten te houden. Wat betreft het kleiner knippen van uw huidige simkaart van Vodafone, dat kan, maar is volledig op eigen risico”

  6. Hmm scalpers met hun achterlijke prijzen… Kga toch maar ff uitzoeken hoe dat MyWi zit…

  7. @MeneerDuck:
    Dan neem je niet de 3G uitvoering, maar jailbreak je je iPhone en tether je je internetverbinding via wifi 😉

  8. kan je niet gewoon een sim only abo nemen bij de telfort voor 7 euro per maand.
    dus telefoon abo plus internet maar dan alleen data gebruiken?

  9. Ach dat knippen stelt niks voor. Heb het nu al 2x gedaan zonder problemen.

  10. 28.8 Mbps 😮 Dat is wel heel snel! Wist niet dat het netwerk van vodafone dat al aan kon (kan de iPad die snelheid eigenlijk wel aan?)

    ik lees dus niet goed.. iPad kan idd maar tot 7.2mbps.

  11. @Arnold:
    en lees nu het artikel eens opnieuw 🙂

  12. @Arnold:
    Heb je een iPad, dan heb je in feite genoeg aan het goedkoopste abonnement (Start, €20 per maand). Hierbij krijg je namelijk een maximale snelheid van 7,2 Mbps en dat is ook de maximale snelheid die de iPad ondersteunt.

    je kan ook het artikel lezen

  13. @Arnold: Staat volgens mij duidelijk in het artikel

  14. Dus het klopt toch, een medewerkster had dit al gezegt tegen mij. Wanneer de microsim leverbaar is dan mogen klanten kosteloos de sim omruilen.

  15. Ze zijn gek! En… niet alleen Vodafone. Thuis een duur abbo. Op m’n telefoon een duur abbo. Straks ook op m’n iPad. Ik denk het niet. Ik kan maar op 1 toestel tegelijk werken. Wordt het niet eens tijd voor een combinatie-abbo? Bestaat dat trouwens?

  16. Toevallig eergisteren nog bij de Vodafone in Roosendaal gevraagd maar wisten nog van niks.

  17. @Timo: op welke manier? Door de chip heen of gewoon op de normale manier?

  18. Zaterdag bij de Vodafone winkel in Haarlem gevraagd, en ze vertelden mij dat ze de microsim deze maand verwachtten, en deze ook om te ruilen zijn met de huidige simkaart. Afwachtten dus…

  19. “diverse Belgische operators”???

    Weten ze bij Mobistar intussen al wat een microsim is?

    En wanneer denken ze dat mss te kunnen leveren?

  20. 20 euro noemen ze goedkoop als je al een databundel betaald voor je mobiel? en het ergste nog een datalimiet van 500MB ??! als ik ergens een hekel aan heb is op te moeten letten hoeveel je internet en dat je niet over je data limiet gaat :S

    Opzich zou ik het misschien nog wel doen ook 20euro maar niet als ze met zo’n data limiet komen.

  21. Origineel geplaatst door Rob
    Dus het klopt toch, een medewerkster had dit al gezegt tegen mij. Wanneer de microsim leverbaar is dan mogen klanten kosteloos de sim omruilen.

    Ook prepaid gebruikers? Anders moet ik em toch maar een beetje plastic gaan verwijderen….

  22. Ik heb m’n micro sim Proximus al twee oh sorry drie weken klaarliggen !!!

  23. je kan toch gewoon voor je huidig abonnement (iPhone) een microsim aanschaffen en deze in je iPad stoppen?

  24. @minosvdb:

    zijn reeds beschikbaar :p

  25. Net bij de vodafone shop geweest. Daar wisten ze er in de eerste instantie “niks van” maar wel dat de microsim-abo’s verschoven waren naar eind juli.

  26. Vodafone gaat echt wel MicroSIMS leveren voor alle abbo’s. Je denkt toch niet dat ze klanten gaan missen omdat ze iets stompzinnigs als een SIM kaartje niet kunnen leveren?

  27. idd, Vodafone heeft aangegeven gewoon microSims te leveren…dus ik zie het probleem niet…

  28. Kopie van de website van Vodafone:

    Mobiel Breedband Start geeft onbeperkt toegang tot internet voor een vast bedrag per maand. Verbruik je meer dan de bundel, dan gaat de snelheid omlaag maar de kosten blijven gelijk.

    Zal dit ook niet van toepassing worden op de MicroSim only? Dus niet meer geld, maar minder snelheid!

  29. gewoon kpn duo sim met onbeperkt internet en knippen maar,
    werkt perfect in mijn ipad

  30. @pietida: ben je dan wel telefonisch bereikbaar op je iPhone als je zit te internetten op je iPad?

  31. Mensen die Vodafone willen op hun iPad. Koop een Vodafone prepaid. Sluit dan onbeperkt internet blox af voor €10 per maand en je kan onbeperkt internetten. En het ook per maand stopzetten dus geen ellendig jaar abbo of problemen als je op vakantie gaat en je niets aan je abbo hebt wegens roaming kosten

  32. @Timothy: Maar dan haal je wel maar een snelheid van 3.6 Mbps. Dus de helft van de prijs van een microsim abbo, maar ook de helft van de snelheid.

  33. Heeft er iemand al meer informatie over vodafone en microsims?

    En weet iemand of je al een sim kunt omruilen voor een microsim?

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.