iPhone-gebruikers met een Apple TV in huis kunnen iedere video op de iPhone met een druk op de knop bekijken op de televisie. Dat je je video’s via je iPhone met wat creativiteit op een televisie zonder Apple TV kunt bekijken, bewijst de app WappZapp. Door de app te linken met een op de televisie aangesloten computer, kun je op je iPhone kiezen welke video je op tv wil bekijken. Je bent hierbij alleen wel beperkt tot de videofeeds die in de app zitten.
Start je WappZapp voor het eerst op, dan moet je de app eerst aan de computer koppelen die op je televisie is aangesloten. Dit doe je door de website wappzapp.tv te bezoeken en in de app de vijfcijferige code in te voeren. De browser zal daarna een zwart scherm tonen, waarop de video’s vanuit de iPhone-app zullen afspelen.
Met WappZapp kun je niet iedere video bekijken: in plaats daarvan kun je vanuit de app een keuze maken uit een aantal toegevoegde online bronnen, waaronder Uitzending Gemist en een aantal specifieke YouTube-kanalen. Zenders zoals SBS6 en Veronica zijn ook in de app aanwezig, maar het lijkt niet mogelijk om deze programma’s in de app te openen. Naast deze standaard programma’s heb je ook toegang tot de video’s die op Facebook door je vrienden gedeeld zijn.
Een aangetikte video kan vanuit de iPhone-app bekeken worden, maar wordt afgespeeld op de gekoppelde computer zodra je op de knop ‘Zapp naar TV’ drukt. Vervolgens kun je vanuit de app verder door het video-overzicht bladeren, op zoek naar bijvoorbeeld een volgend programma om te bekijken.
WappZapp biedt een fijn alternatief voor iedereen die graag Nederlandse televisieprogramma’s via zijn iPhone op de televisie wil afspelen, maar liever geen Apple TV in huis haalt. Een vervanger voor AirPlay is het alleen niet: omdat je bent gelimiteerd tot de videodiensten die de app aanbiedt, kun je niet iedere denkbare video op je televisie afspelen. Je zult ook je televisie aan je computer willen aansluiten, mits je niet op je monitor naar de programma’s wil kijken.
Downloaden: WappZapp (gratis)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple TV
De Apple TV is Apple's kleine kastje voor aan je televisie, waarmee je video's kan kijken, gebruik kan maken van streamingdiensten als Netflix en Videoland, games kan spelen en foto's en video vanaf je iPhone, iPad en Mac kan afspelen op je televisie met AirPlay. De Apple TV is een woninghub voor HomeKit en wordt geleverd met de Siri Remote. Haal meer uit je Apple TV met deze mogelijkheden. Met handige tips en meer om de functies van je Apple TV te ontdekken. Het nieuwste model is de Apple TV 4K uit 2022. Voor de beste prijzen lees je ons artikel over een Apple TV kopen.

- Alles over de Apple TV 4K 2022
- Review Apple TV 4K 2022
- Alles over de Apple TV-modellen
- Alles over de Siri Remote
- Apple TV kopen
- Beste Apple TV-apps
- Screensavers op Apple TV
- Apple TV als HomeKit-hub gebruiken
- Televisiekijken op de Apple TV
- Apple TV herstarten
- Apple TV updaten
- Waarom een Apple TV met 4K en HDR?
- Welke Apple TV heb ik?
- Review Apple TV 4K
- Apple TV's vergelijken
- Apple TV handleiding
Huh? Waarom zou je? Dan steek je toch een antennekabel in de TV???
Ja, ik zie hier ook niet direct de meerwaarde van in. Als je toch je tv op je pc aangesloten hebt kan je netzogoed lekker video’s van het internet bekijken. Lijkt mij veel uitgebreider dan het app aanbod.
Superhandig voor expats!!! Thanks! Mooie App!
Ik vind het wel cool. En het gaat natuurlijk om de uitzendinggemist ipv het gewone tv aanbod!
Welke youtube kanalen zitten er in?
Het zou leuk zijn als je video’s die op je iPhone staan (fotoalbum) hiermee op je scherm kan toveren.
Wat een gepruts, doe het dan niet, zou ik zeggen. Mijn config: server in meterkast, plex op telefoon, appletv op scherm. Zapp: instant film of uitzending gemist. Geen frustratie 🙂
Leuk bedacht………maarrrr nee.
Moet er in plaats van een minuscuul AppleTV kastje een hele pc aan de tv worden gehangen.
Zegt mijn vrouw; kan ik even achter de pc? Waarop ik dan moet antwoorden; nee, ik kijk tv.
Maar wil nog best een 6 geven voor inzet en creativiteit. Als je toch al je apparatuur met elkaar hebt verbonden, is WappZapp een leuke extra.
Ik vind het wel handig, ook lekker alle filmpjes op je iphone bekijken. Komt er ook een ipad versie?
Download imediashare daar hoef je geen verbinding te maken met je pc. Je sluit je iPhone meteen aan je tv dmv dlna. En je kunt met imediashare zoeken naar YouTube filmpjes en die in HD op je tv zien
Wij hebben al jaren een MacMini aan de tv hangen met een EyeTV kastje. Met draadloos toetsenbord en muis te bedienen of vanaf de laptop of iPad met een vnc-client. We kunnen hiermee elke video of diavoorstelling afspelen. En we kunnen programma’s opnemen. Prima oplossing.
Ik gebruik liever imediashare die is veel handiger een sneller. En je hoeft ook niets aan je tv te verbinden.
Voor mensen met een Mac zijn er mooiere opties:
– AirServer, kost $8,-
– AirPlayer, gratis (gemaakt door Erica Sadun) maar nog meer een BETA waardoor minder gelikt/stabiel.
Hierdoor wordt je Mac gezien als AirPlay-compatible apparaat in het netwerk, en kun je er gewoon ‘alles’ vanaf je iPhone via AirPlay naar toe streamen (alles = foto, video en muziek, mits de app AirPlay ondersteunt).
Dit gaat gewoon over je Wi-Fi netwerk, en dus niet via internet zoals bij de app in dit artikel gebeurd.
Dit is uiteraard allemaal niet handiger dan een Apple TV (tenzij je een MacMini hebt, moet je steeds je MacBook aansluiten op de tv). Maar wel veel goedkoper!
Ik heb een kabeltje uit de Apple winkel waarmee ik mn iPhone via HDMI op mn tv aansluit. Is wat eenvoudiger.
Ik heb een mac mini aan mn tv hangen dus ga dit zeker ff proberen!
Als je dat toch een pc aan moet sluiten draai dan xbmc op die pc, gratis, mooi en doet the real deal
@Michel: Hi Michel, het gaat natuurlijk om online video, niet het ‘gewone’ TV aanbod! 🙂
Verder proberen we zo veel mogelijk leuke video in de app te presenteren, waardoor je altijd snel vindt waar jij zin in hebt, gratis en het beste wat het internet te bieden heeft!
bedankt voor de reacties!
Even uitgeprobeerd, wat een flut app zeg voegt echt 0,0 toe. En die naam, lijkt mij iets teveel op whatsapp.
Voor de makers, als je echt iets vernieuwends wil doen zal je opnieuw moeten beginnen.
Ja inderdaad, Airsever. Niets meer, niets minder. Hands down.