iDOS voor iPhone terug in de App Store met beperkingen

iDOS voor iPhone terug in de App Store met beperkingen

iDOS is een app waarmee je DOS op de iPhone kunt gebruiken. De app bevat niet meer de mogelijkheid om zelf bestanden toe te voegen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

idos iphoneApple keurde twee maanden geleden de applicatie iDOS goed, maar haalde de app daarna weer snel offline. Nu is er een oplossing gevonden tussen de ontwikkelaar en Apple, waardoor de app wel weer goedgekeurd kan worden. Er ontbreken echter wel wat functies, zoals de mogelijkheid om via iTunes-bestandsdeling de DOS-bestanden naar je iPhone te kopiëren. iDOS is een app waarmee je elk type DOS-bsestand naar je iOS-apparaat kon kopiëren en daarna opstarten. Het was handig om bijvoorbeeld DOS-retrogames te spelen.


Het verschil met de oude versie is dat de ontwikkelaar nu zelf een aantal shareware-games heeft toegevoegd, aangevuld met wat basisfuncties van DOS. Zelf bestanden toevoegen is niet meer zomaar mogelijk. De aantrekkingskracht van de app is daardoor wel wat afgenomen. Je kunt nog wel een beetje spelen met DOS, maar veel meer valt er ook niet te doen. Om het goed te maken heeft de ontwikkelaar wel een nieuwe functie toegevoegd: de optie om een Bluetooth-toetsenbordje te gebruiken.

De ontwikkelaar waarschuwt in de App Store-omschrijving mensen die willen updaten: denk er goed over na als je nog de oude versie hebt. iDOS is een universele app, dus ook op de iPad te installeren.

Downloaden: iDOS (gratis)

Informatie

Laatst bijgewerkt
20 januari 2011 om 10:15
Onderwerp
Categorie
Diensten

Reacties: 14 reacties

  1. Haha, in de Applestore omschrijving staat ook ‘please don’t enter “exit” in the command line’…
    Is een beetje alsof iemand zegt;’druk niet op de rode knop’.
    😉

  2. Heb hem nu gelijkt gedownload voor dat hij weer offline is… zit nu alleen te denken omdat hij nu gekocht is en als ik het internet afstruim voor de “oude” versie kan ik hem dan installeren ook zonder jailbreak.. zat even hard op te denken.. als iemand ook het antwoord hard op denkt ben ik tevreden 😉

  3. @Knislow: Ik heb het antwoord zojuist hardop gedacht. Graag gedaan!

  4. Hardop denkend: heb nu deze versie gekocht kan ik met de oudeversie van internet heb ook gebruikten? “hij is immers nu gekocht”

  5. Zie dit artikel op TouchArcade.

  6. Bedankt voor de tip itsme! Gelijk geprobeerd en werkt super. Je kunt er nu zelf van alles opzetten! 🙂

  7. @itsme: Yep, met iets als iPhone Explorer kun je nog steeds je oude DOS games op je iPhone zetten. Ik heb het geprobeerd met Eye of the Beholder en Indiana Jones and the Fate of Atlantis; ze werkten allebei perfect (iPhone 4)!

  8. @itsme: werkt goed! Cannon Fodder 2 en Syndicate geprobeerd 🙂

  9. De ouwe versie werkt prima.

  10. @Thaurin: hey hoe heb je dat dan gedaan? heb ook een spel in die map gestoken maar als ik idos open staat ie er niet tussen :s

  11. hey hoe heb je dat dan gedaan? heb ook een spel in die map gestoken maar als ik idos open staat ie er niet tussen :s

  12. Ik krijg hem al niet meer werkend! Not available in your store.. 🙁

  13. Ben ik blij dat ik nu wel op tijd was! Het is alweer uit de AppStore verwijderd!

    Het is nog wel via Cydia te installeren als je je toestel gejailbreakt hebt. Je moet dan de repo “http://www.litchie.net/cydia” toevoegen en dan zoeken naar DosPAD (de enige app die in deze repo staat). Je krijgt dan de 1.0 versie, maar vermoedelijk zonder de iTunes sync.

    Origineel geplaatst door bestdigitalmarket
    hey hoe heb je dat dan gedaan? heb ook een spel in die map gestoken maar als ik idos open staat ie er niet tussen :s

    Ik heb het nog niet geprobeerd, maar vermoedelijk moet het op de manier van de oude iDos. Dwz. commandoregel openen door op C:/ te tikken, dan cd naar de map waar je programma instaat en dan de naam intikken om het te starten. De boekenplank werkt volgens mij alleen voor de voorgeïnstalleerde spellen en de in-app aankopen (zijn die er dan?).

  14. iTunes lijkt de app idos niet (meer?) te kennen? Ben ik de enige?

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.