1Password 4 heeft een eerste grote update gekregen sinds ontwikkelaar AgileBits de app volledig vernieuwde. Pas na het verschijnen van 1Password 4 verscheen er al een kleine update of foutjes op te lossen. Deze keer gaat het in versie 4.1 om de wat grotere verbeteringen, zoals verbeterde synchronisatie met Dropbox en iCloud, verbeterde instellingen voor Master Password en Quick Unlock Code en ondersteuning voor meer lettertypes en kleuren. Een belangrijke toevoeging voor mensen die hun privacy belangrijk vinden is de mogelijkheid om lokaal te synchroniseren via een usb-kabel. Je hoeft je vertrouwelijke wachtwoorden en pincodes daardoor niet meer op een (Amerikaanse) server op te slaan. We schreven eerder al dat de lokale sync-mogelijkheid eraan zat te komen.
De mogelijkheid om lokaal te synchroniseren kan ook belangrijk zijn voor bedrijven, die als beleid hebben dat je vertrouwelijke informatie niet op servers van derde partijen mag opslaan. 1Password is nou juist bedoeld voor al die vertrouwelijke informatie, zoals wachtwoorden, pincodes, creditcardnummers en inloggegevens. De app zorgt ervoor dat je sterke wachtwoorden kunt gebruiken op websites, zonder ze te hoeven onthouden. Je synchroniseert de gegevens tussen desktop en iOS-apparaten, zodat je ook onderweg kunt inloggen.
De zoekbalk in de vernieuwde app is voortaan altijd zichtbaar. Zo kun je snel termen als ‘KLM’ of ‘Bijenkorf’ invullen om meteen de pincodes, inloggegevens of Frequent Flyer-accountnummers bij de hand te hebben. Het zoeken is op de iPad nu in portret- en landschapsmodus mogelijk. Bij Secure Notes (beveiligde notities) zijn voortaan eventuele attachments zichtbaar. De onlangs toegevoegde functies Vault Mode en Web Mode zijn nog verder verbeterd. Een verbetering die je pas tijdens het gebruik zal opvallen is het dubbeltappen op een tabblad op de iPad om terug te gaan naar het startscherm. Nog een handige verbetering: een nieuw URL-schema waarmee je twee soorten url’s kunt openen, een normale zoek-url en een url om snel websites te openen (onepassword://search/zoekbegrip).
Downloaden: 1Password (€6,99, universeel, iOS 6.0+)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
1Password
1Password is een van de bekendste wachtwoordenapps voor iPhone, iPad en Mac. De app wordt gemaakt door AgileBits en loopt vaak voorop met nieuwe functies. Met 1Password kun je wachtwoorden, creditcardnummers en andere vertrouwelijke informatie veilig opslaan. 1Password werkt ook samen met passkeys (toegangssleutels). Hieronder zie je onze belangrijkste artikelen over 1Password. Alternatieven zijn LastPass en Dashlane of natuurlijk Apple's eigen iCloud Sleutelhanger.

Top update. Alleen jammer dat de desktop versie (Mac OSX) nog niet geüpdate is. Ik mis de iCloud sync.
Jammer, ze hebben niet naar hun betalende klanten geluisterd, die wilden allemaal duidelijk WiFi sync terug! Ik ben klaar me deze firma.
Wat heb je hieraan als je niet kan synchroniseren met je computer?
Echt wel vervelend.
Alleen die prijs is al absurd
Onzin, dit is een topprodukt en even duur als 4 Redbuls.
Gebruik nu al ruim een jaar Lastpass premium met bijbehorende app op iphone en browser integratie op m’n computers en ben daar super tevreden over.
Geef mij maar msecure, veel beter.
Ik hoop dat met de verbeterde synchronisatie de opstart (het moment waarop je wérkelijk iets kunt doen met de App) echt sneller is geworden. Laatst moest ik een paar minuten wachten voordat alles weer gesynchroniseerd was. En in die tijd kun je dus helemaal niets doen. Heel vervelend. Dat was in de vorige (3?) versie echt wel beter.
En nu maar wachten op een update voor de desktopversie.
Maar ondanks alles, blijf ik een érg grote fan van 1Password. Gewoon geweldige apps, zowel mobiel als desktop, en het geld meer dan waard.
Ben erg tevreden over de app; maar zeker niet over deze Updat actie; is geen update. Gewoon een nieuwe versie en dus opnieuw aftikken. Niet cool!
Prima dat Agile Bits hun software updaten. Jammer dat WiFi sync eruit is gehaald. De software heeft altijd goed gewerkt en ik zie geen redenen om te upgraden en ik begrijp ook niet waarom dit een betaalde upgrade moet zijn. Kennelijk hebben ze cash nodig, anders kan ik het niet uitleggen. Maar dat had ook gekund met in-app modules voor iCloud, SugarSync, hoger nivo van encryptie, extra login integratie plugins (Opera, CyberDuck enz).
Nog een puntje is dat een discussie topic op het forum botwet werd afgekapt door AB met het verzoek dat iedereen zelf maar losse vragen op het forum moest plaatsen. Uiteindelijk wel toezegging van AB gehad dat ze inhoduelijk op die topic zouden gaan reageren, dat is nu 19 dagen geleden. Geen update gezien.
Heb al mSecure gekocht als alternatief maar mis daarin de password-historie.
Waardeloos dat je voor de update opnieuw moet betalen als je al een oudere versie hebt gekocht
Sterker nog! ik heb hem op de iMac via hun website gekocht voor ongeveer 40,00 euro, als ik nu de update naar de 4.0 wil hebben moet ik hem helemaal opnieuw kopen in de Appstore. Snap je nu dat ik het helemaal heb gehad met die Firma.
Dropbox sync werkt nog steeds niet… ik heb het iig nog niet voor elkaar gekregen om mijn passwords in dit ……… appje te krijgen.
En over anderhalf jaar komen ze weer met een compleet vernieuwde app reeks en staken ze de ondersteuning voor de reeds verkochte apps, been there….
Mensen zoek een alternatief en trap niet in dit businesmodel!
Welk evenwaardig alternatief dan?
Nee hoor, deze update is gratis als je 4.0 al hebt.
Al dat geklaag en gezaag over de betaling in deze app. Stelletje Hollanders!
De vorige app werkt nog steeds en je krijgt nog steeds support. Deze app is betalend en zal nieuwe features krijgen in de toekomst. Het is een super app ook in samenwerking met de oudere versie op je pc. Gun ontwikkelaars ook eens wat centen. Stelletje Nederlandse vrekken!
Als je de oude hebt en niet wilt overschakelen, blijf die dan gebruiken. Je krijgt gewoon support.
Deze nieuwe app werkt echt schitterend.
En of je nu iCloud sync, DropBox of allebei gebruikt. Het werkt super. Hoe stel je het in? Gewoon vinkje aanzetten, credentials ingeven. Klaar. Man man man.
Wat een stelletje zagers en klagers hier op het forum zeg.
Ik was een poosje terug op zoek naar een goede password-app en ben toen even gaan vergelijken. Ik ben toen uitgekomen bij DataVault en die ik gebruik ik tot op heden naar volle tevredenheid. Ik zag n.a.v. dit bericht ook de prijzen van 1Password en die zijn ronduit belachelijk…