Gebruik je iPhone als spiegelreflexcamera met AfterFocus

Gebruik je iPhone als spiegelreflexcamera met AfterFocus

AfterFocus maakt foto-effecten mogelijk op de iPhone die je normaal alleen tegenkomt op een DSLR. Zo kan je de achtergrond blurren en op een slimme manier aangeven welk gedeelte van de foto in focus moet zijn.
Bert van Doorn -

Gebruik je iPhone als DSLR met AfterFocusHoewel de iPhone zeer populair is om foto’s mee te maken, ontbreken heel wat functies die een professionele digitale spiegelreflexcamera (DSLR) wel heeft. De foto-app AfterFocus simuleert enkele van deze functies toch op je iPhone. Zo kan je bijvoorbeeld gemakkelijk de achtergrond ‘blurren’ door het gebied aan te geven dat wel scherp moet zijn. Ook kan je actieve bewegingen vastleggen aan de hand van het motion blur effect. Hierdoor worden je foto’s een stuk realistischer.


AfterFocusEnkele filters die AfterFocus biedt zijn Cross Focus en Bokeh Effect waarbij je zelf kan bepalen waar je het licht op de achtergrond kan focussen. Met Double Photo kan je twee foto’s maken van hetzelfde object waarbij automatisch wordt herkend waarop de focus ligt. Gemaakte foto’s zijn snel te delen via e-mail of de bekende sociale netwerksites.

Het ontbreekt in de app aan uitgebreide mogelijkheden om foto’s te bewerken, maar daar is de prijs ook niet naar. AfterFocus brengt je een aantal handige features die vooral gewaardeerd zullen worden door ervaren fotografen. Wil je op een eenvoudige manier foto’s met effecten maken dan kan je beter voor een app als Instagram kiezen.

Downloaden: AfterFocus (€0,79)

Reacties: 7 reacties

  1. Is dit niet hetzelfde als Big Lens?

  2. Origineel geplaatst door Arno
    Is dit niet hetzelfde als Big Lens?

    Bedankt voor de tip! Heb deze gekocht. App bevalt zeer goed. Mooie interface en resultaten

  3. Ziet er leuk uit, maar ik heb voorlopig genoeg photo apps staan.

  4. @Ann:

    in nederland heet het foto

  5. Dit heeft meer te maken met nabewerking dan met het simuleren van een spiegelreflex.

  6. @trollolol

    En in Nederland schrijven we Nederland met een hoofdletter.

    Coole app, ga em zo ff proberen!

  7. Even gedownload. Erg gave app. Het effect van een onscherpe achtergrond (groot diafragma – niet mogelijk bij kleine lensjes) is met wat moeite heel goed na te maken. Als je het quick and dirty doet ziet het er ook nog best cool uit, maar je merkt dan wel dat er iets ‘mis’ is met de foto (wat soms helemaal geen erg effect is).

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.