NS heeft vanavond een nieuwe versie van NS Reisplanner Xtra voor iPhone uitgebracht, waarin enkele nieuwe functies worden geïntroduceerd. Met Favorieten kun je voortaan een reis plannen aan de hand van je favoriete traject. Handig als je elke dag dezelfde route aflegt. Ook kun je makkelijker meldingen voor geplande reizen instellen. Tevens heeft men de app een nieuwe frissere uitstraling aangemeten, waarbij de lichtblauwe knoppen met schaduw zijn vervangen door egaal donkerblauwe knoppen die er een stuk strakker uitzien. Alle standaardknoppen staan nu bovendien op één pagina, en niet meer op twee zoals in de oude versie nog het geval was.
Naast de nieuwe functies zijn er in versie 2.12 van de app ook de nodige problemen verholpen. Zo geeft de ritinformatie nu altijd de correcte gegevens weer en vraagt de app onder iOS 6 weer netjes toestemming als je een reis aan je agenda wil toevoegen. Al met al een fijne update zo vlak voor Kerst. In oktober werd de app nog geoptimaliseerd voor iOS 6 en de iPhone 5 en werden functies als reisadvies delen toegevoegd.
Downloaden: NS Reisplanner Xtra (gratis, iPhone en iPod touch, iOS 5.0+)
Tipgever: @basvanderploeg
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ze kunnen beter wat aan hun organisatie doen zodat te treinen op tijd rijden, inplaats van zinloos geld investeren in een app.
De app trein werkt al jaren beter en haalt zijn informatie van verschillende bronnen.
Het zou mij niks verbazen als de N.S. ook met de deze app mensen van verkeerde informatie voorzien, zoals de wisselstoringen van vorige winter. Door uitgelekte informatie bleek dat die er voor een groot deel helemaal niet waren!!!! Ns neem je klanten eens serieus in plaats van ons te behandelen als een klein kind.
Mijn Excuus voor het ongemak.
Staan er ook alle FYRA problemen in ? 🙂
Waarom zou ik een route die ik elke dag afleg in de favorieten willen zetten?
Ik weet dan toch zelf welk perron en tijdstp.. De trein vertrekt. Of deze functie is voor mensen met ernstig geheugenverlies of ik snap m niet. Alhoewel als je ernstig geheugenverlies hebt, weet je waarschijnlijk je iphone niet te vinden of ben je zelfs al vergeten dat je met de trein zou gaan.
Let wel ik wil hier beslist geen mensen schofferen, maar begrijp deze functie niet als je de route elke dag al aflegt.
Ik vind het een mooie update en ben blij dat de NS ook nog geld blijft steken in de doorontwikkeling van de app.
@Neptune
Ik kijk meestal voor ik vertrek of er vertragingen zijn. Als iemand vaker hetzelfde traject aflegt, wordt het met favorieten dus makkelijker de reis te selecteren en eventueel Meldingen in te stellen voor als treinen vertraagd zijn. Voor mij zeker wel handig.
Ik ben wel blij met de vernieuwingen!
Wat ik nog als een welkome aanvulling zou zien is als je je ov-chipkaart kan koppelen aan de app. Dan kan je mooi je reishistorie bekijken en eventueel geld-terug-bij-vertraging verzoeken indienen 🙂