
De 5 favoriete iPhone-apps van 2011 van forummoderator King1987
In aanloop naar 2012 laten we elke dag onze redacteuren en forummoderators aan het woord over hun favoriete apps van 2012. King1987 (Eelco) is al heel wat jaren actief als moderator van iPhoneclub. Hij heeft gekozen voor een mix van serieus en vermaak: een navigatie-app, apps om te twitteren, nieuws te lezen en te bankieren, maar ook een app om ongegeneerd grappige filmpjes te kijken.
Voor mij is dit nog steeds dé Twitter-app voor de iPhone. Ik heb ook Tweetbot en Tweetdeck op m’n iPhone staan, maar de Twitter-app is toch overzichtelijker voor mij. Zeker de nieuwe update is heel handig met meerdere accounts. Het nadeel is wel dat de DM niet meer onder een tabje zit. Ook de #Ontdek tab is leuk, zo zie je veel beter wat er hot is op Twitter.
Twitter
Categorie: Sociaal netwerken
Prijs: Gratis
Dumpert
De site die ik normaal dagelijks check, nu lekker op m’n iPhone. Leuke filmpjes of stomme foto’s. Je kan ze heel makkelijk en snel even bekijken op de iPhone. Nadeel: de reclame die je niet (gratis) kan wegklikken.
Dumpert
Categorie: Amusement
Prijs: Gratis
OMT-app/Appletips-app
Deze twee schaar ik even samen onder nummer 3. Voor een Apple-liefhebber als ik zijn dit de twee apps waardoor ik op de hoogte blijf van het allerlaatste Apple nieuws. Uiteraard hoort onze eigen iPhoneclub-app hier ook bij, maar die is niet uit 2011.
One More Thing
Categorie: Nieuws
Prijs: Gratis
Appletips
Categorie: Naslagwerken
Prijs: Gratis
Bankieren
De geweldige app van ING. Wat een verbetering hebben ze daar van gemaakt ten opzicht van de slechte app uit 2010. Een hele overzichtelijke app met je rekeningen, spaarrekeningen en de mogelijkheid voor het overmaken van bedragen.
ING Bankieren
Categorie: Financieel
Prijs: Gratis
Navigon
De nieuwe versie 2.0 is echt perfect. Een mooi design, snelle pick up van gps-signaal (of is dat mijn 4S?) en de mogelijkheid om alleen de landen toe te voegen die je wilt gebruiken. Top! (ik heb de Europa versie, dus dat scheelt heel veel landen).
Navigon Europe
Categorie: Navigatie
Prijs: €54,99
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Navigon laat je nog steeds via een afrit weer de snelweg op komen heb ik gemerkt.
Had verwacht dat dit nu wel eens verholpen zou zijn. Maar nee hoor.
Dus een onbetrouwbaar navigatiesysteem. Als je de weg echt niet weet rijdt je de meest rare route.
Denk dat ik toch maar weer overstap op tomtom de volgende keer.
DUS DE NIEUW VERSIE 2.0 IS DUS ECHT NIET PERFECT
@Rien Van Husen: Lekker genuanceerd Rien! Alsof Tomtom je niet de sloot in laat rijden… er zitten aan elk navigatiesysteem haken en ogen. Ik heb ze namelijk allebei gehad en vind ze allebei soms nogal ruk 😉
@fanboy: Idd, elk navigatiesysteem heeft vreemde afwijkingen. Ik vertrouw ze iig allemaal niet 😉
Uiteindelijk moet je gewoon zelf de hoofdroute (snelwegen, hoofdwegen) bepalen (met een kaart of google maps), en het laatste stuk binnendoor of in de stad de navigatie volgen.
Verder bevalt Navigon mij prima, maar de interface is er bij 2.0 niet op alle punten beter op geworden.
Waarop ik reageerde is het volgende:
Er wordt geschreven dat 2.0 perfect is. En dat is het volgens mij niet. TomTom heeft ook zo zijn fouten maar laat je in ieder geval niet een afrit nemen op de snelweg om er vervolgens weer op te rijden. Jarenlang gewoon een TT930 in de auto gehad en nog nooit in een sloot gereden.
Dumpert reclame kun je wel wegklikken hoor…. Letterlijk zelfs. Zodra de reclame begint ff de homeknop indrukken en vervolgens dumpert weer opstarten…. Begint het filmpje zonder reclame
Ik heb drie navigatie-apps op mijn iPhone; Navigon, TomTom en Co-pilot. Hoewel Co-pilot het “goedkoopst” aanvoelt en ook domme vertaalfouten bevat is het in mijn ogen nog steeds de beste van alledrie. Deze laat me nooit (zoals TomTom -en- Navigon) een snelweg af- en oprijden, maar het is (voor zover ik heb kunnen ontdekken) ook de enige routeplanner die zelf de meest economische route kan berekenen tussen meerdere tussenstops, terwijl de rest je gewoon domweg de route laat rijden in de volgorde waarin je de tussenstops invoert, ook al zijn deze zo onlogisch als de p.
Wat ik ook een erg onaangename “verrassing” vond in Navigon is dat ik na de update naar 2.0 de maps apart (opnieuw) moest downloaden. Daar kwam ik natuurlijk pas achter toen ik het onderweg een keer wilde gebruiken en toen de melding kreeg dat ik eerst even via WiFi mijn kaarten moest downloaden.
Kortom; Co-pilot is voor mij onbetwist de beste, gebruik Navigon alleen als alternatief voor routeplanning te voet en TomTom als backup voor erg nieuwe adressen die niet altijd in Co-pilot staan.
Verder wel een interessant lijstje overigens. AppleTips en Dumpert kon ik nog niet en lijken me erg leuk. Thanks.
Even voor de dumpert reclame, als de reclame komt moet je gewoon even je berichtcentrum een stukje omlaag trekken en dan weer omhoog doen/loslaten, weg reclame, werkt op iPad en iPhone en ik denk ook iPod touch.
Alleen je hebt dus wel iOS 5 nodig.
Ik gebruik ook de officiële twitter app 😛 Ik gebruik liever officiële dingen, ook de Facebook en Live Messenger app.
De ING app vind ik ook erg goed nu, ik gebruik het nu veel vaker.
Dat is pas een waardevolle tip! Thx!
Heb ik een update van twitter gemist?
Van meerdere profielen alle berichten in één scherm kan niet en om een bericht vanaf een tweede account te versturen moet ik eerst account wisselen. Zolang die zaken niet standaard in de ‘officiele’ app zitten gebruik ik tweetdeck. Dat overigens ook van Twitter is 🙂
Waze is een gratis navigatie applicatie, maar tegelijk ook de beste! Enig nadeeltje, het heeft internet nodig.
@Peter H.: Kijk dat is nou eens een goeie tip, thnx!
Zit een beetje te kijken naar reviews hier en daar, maar allemaal erg positief tot nu toe. Het proberen waard, zeker omdat het gratis is. Toch gek dat ik nog nooit eerder van Waze had gehoord, of ben ik de enige…
ik heb heel lang navigon gebruikt maar dit nog nooit meegemaakt. gebruik het in de auto en op de brommer, minimaal 3 keer per week voor langere ritten. ook toen ik 3 weken aan het rijden was als vakantie heb ik dit niet mee gemaakt. is dit bij 1 specifieke afrit?
tegenwoordig waze. vind het veel prettiger in gebruik.