Enhanced ebooks: iPad-boeken met audio en video

Enhanced ebooks zijn boeken waarmee je audio's en video's in een boek kunt tegenkomen. Bij Kindle is het al mogelijk, bij iBooks staat het nog in de kinderschoenen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

enhanced ebook nixonlandToen Apple bij de voorlaatste update van iBooks aankondigde dat ze ook boeken met multimedia zouden lanceren, ben ik fanatiek op zoek gegaan. Bij de nieuwe Kindle-app waren die multimediaboeken (met geïntegreerde audio en video) makkelijk te vinden, maar bij iBooks ging dat een stuk moeilijker. Eén van die boeken is Nixonland, een boek over Richard Nixon met 27 journaalfilmpjes van CBS News.


Hieronder is een filmpje te zien over het boek, gemaakt door de Amerikaanse uitgever Simon & Schuster:

Click here to display content from YouTube.
Learn more in YouTube’s privacy policy.

Maar het zijn niet alleen grote Amerikaanse uitgevers die zich wagen aan zo’n enhanced ebook. De Nederlandse uitgeverij Eburon is er ook mee bezig: zij maakten een proof of concept van zo’n boek met multimedia-content. Het gaat om het boek boek ‘Verkoopkunst’ van Wim Aalbers, die in het voorwoord een interview met de auteur bevat. Eburon gaat het boek via de eigen website aanbieden en via de Amerikaanse iBookstore (aangezien de Nederlandse iBookstore nog geen betaalde boeken toestaat). De inhoud is nog niet zo uitgebreid als Nixonland, maar het begin is er.

Grootste nadeel van zo’n enhanced ebook is dat het niet op alle andere apparaten af te spelen is. Uitgevers zullen dus meerdere versies van hun ePub-boeken moeten uitbrengen voor verschillende apparaten. En het toevoegen van video’s kan ook niet ongestraft, want de omvang van je ebook kan erg groot worden. Mogelijke toepassingen zijn: interview met de auteur, simulaties in wetenschappelijke boeken, instructies in kookboeken en bijvoorbeeld filmbeelden in een spannend boek.

Click here to display content from YouTube.
Learn more in YouTube’s privacy policy.

Informatie

Laatst bijgewerkt
5 augustus 2010 om 15:40
Categorie
Apps

Reacties: 7 reacties

  1. Ik vind dit zelf meer bij magazines horen. die video etc is wel leuk, maar onderbreekt je leesgenot. Net zo irritant als voetnoten.

  2. Zoek maar eens op Vook in de App Store. Deze bieden ook veel boeken aan met video’s er in.

  3. Boeken die (recente) geschiedenis beschrijven, zoals het boek in het artikel ‘Nixonland’ zijn hier echt ideaal voor. Onderwerpen waar veel televisie over gemaakt is, lenen zich uitermate om niet alleen in woorden maar ook in bewegende beelden uit te drukken. Dit geldt ook voor studieboeken, zie ik zo voor me.

    Voor verhalende boeken (fictie of non-fictie) lijkt mij dit wat minder geschikt, meestal zegt woord alleen dan al genoeg.

    Dit is wel een hele interessante ontwikkeling, want het voegt iets toe aan het boeken lezen wat we voorheen nog nooit hebben meegemaakt.

  4. In de winkel van iBooks vind ik helemaal geen betaalde content, alleen gratis boeken van 100+ jaar oud. Weet iemand wat er fout gaat?

  5. @GenjiG de iBookstore is helaas nog niet opengesteld voor Nederlandse gebruikers. Wij kunnen al wel Nederlandse titels uploaden, maar niet ‘Nederland’ selecteren als afzetgebied. De Nederlandse ebooks van Eburon staan dus al wel in de iBookstore, maar zijn nog niet door Nederlanders aan te schaffen (zonder omwegen).

    Apple heeft onlangs aangegeven nog niet te kunnen inschatten wanneer de iBookstore wel haar deuren opent voor Nederlandse lezers.

  6. Dat is jammer! Gelukkig kan ik wel gewoon PDF’s toevoegen…

  7. Origineel geplaatst door GenjiG
    Dat is jammer! Gelukkig kan ik wel gewoon PDF’s toevoegen…

    of je neemt een usa account en koopt gift certificates via bv maximus cards.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.