Eerder al kon je op onze website lezen hoe je boeken van Bol.com op je iPad kunt lezen. We gebruikten daarvoor de oplossing txtr, een iPad-applicatie waarmee je ook beveiligde boeken met Adobe DRM kunt lezen. Er komt wel wat handmatig werk aan te pas, omdat je de bestanden moet downloaden en handmatig naar txtr moet uploaden. Vandaag kondigden txtr en Bol.com aan dat ze deze mogelijkheid ook officieel gaan ondersteunen op de iPhone, iPad en Samsung Galaxy Tab.
Txtr is een in Berlijn gevestigde aanbieder van ereader-oplossingen. Ze willen de groei van de Nederlandse markt voor ebooks stimuleren door het voor klanten nog makkelijker te maken. Bezitters van een iPhone of iPad kunnen een aparte applicatie downloaden om de boeken te lezen. Op alle Samsung Galaxy-smartphones en -tablets zal de applicatie al voorgeïnstalleerd zijn. Daarnaast gaat Vodafone het aanbod aanvullen met een maandelijks abonnement voor dataverkeer.
Het is misschien moeilijk te geloven gezien de nog beperkte mogelijkheden, maar volgens Christophe Maire (CEO van txtr) loopt de Nederlandse markt voor ebooks voor op de meeste andere Europese landen. Er worden per dag meer dan 1.500 ebooks gedownload. Met het nieuwe aanbod komen er 5.000 Nederlandse en 130.000 Engelse titels binnen handbereik. Je hoeft dus niet meer te wachten tot Apple het Nederlandse aanbod voor de iBookstore klaar heeft. Het mooie van txtr is ook, dat je je boeken in de online opslagruimte neerzet, waarna je ze op meerdere apparaten kunt lezen. Dus ook als je ooit besluit om van een iPad naar een Samsung Galaxy Tab of een gespecialiseerde ereader over te stappen, kun je gewoon door blijven lezen in je boek. Lezen via de pc of het web is ook mogelijk. Je kunt de boeken op maximaal 6 verschillende apparaten lezen.
Volgens analisten die in het persbericht van Bol.com en txtr worden aangehaald, zal in 2015 maar liefst 50% van de boeken digitaal verkocht worden.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

- Alles wat je wil weten over Apple
- Apple Park, het hoofdkantoor van Apple
- Apple's managementteam
- Alles over Apple CEO Tim Cook
- Alles over de iPhone
- Alles over de iPad
- Alles over de Apple Watch
- Alles over de MacBook
- Contact opnemen met Apple Support
- Apple Stores in Nederland: Amsterdam, Haarlem, Den Haag
- Apple Stores in België: Brussel en verder
- Alles over Apple's diensten
Ik ben er blij mee, gewoon legaal ebooks kopen, lijkt mij de beste weg. Wel moeten de prijzen omlaag, verspreiding is veel goedkoper!
Dit is lang achterhaald.
Met Bluefire-reader kun je ook het adobe account instellen en je bol.com ebook lezen zonder allerlei moeilijke handelingen.
Mooie voortuitgang in de NL ebooks op je iPad. Ik hoop nog altijd dat het mogelijk wordt via de iBooks app. Ik begrijp ook de beperking niet dat het maximaal op 6 verschillende boeken kunt lezen. Een boek is voor eeuwig. Over 4 jaar wil ik het boek misschien nog eens lezen op mijn iPad 4 en over 10 jaar op mijn iPad 10. En ook op al mijn tussenliggende iPhones. Ze moeten eens ophouden met al die beperkingen. Een normaal boek leen je toch ook uit?
Het lukt me om de oude op bol gekochte boeken op Adobe zetten maar het lukt mij niet on via de txtr op mijn ipad te zetten. wie kan mij helpen . Alsvast bedankt
Marco
Ook ik zal er mee geholpen zijn. Peter@Marco:
@antoine:
Volgens mij wordt deze Bol.com app gewoon een verpakte textr app met snelkoppeling naar assortiment van bol.com maar moet je het nog steeds downloaden op je pc/mac en dan overzetten naar textr app.
Met Bluefire moet je toch ook allerlei handelingen (downloaden, overzetten etc) blijven verrichten alvorens je kan lezen?
bedankt voor je reactie!
Demion
@demion:
bluefire werkt ontzettend makkelijk. Geen tussenkomst van PC of Mac meer. Check het maar eens bij http://www.ebook.nl :
http://www.ebook.nl/store/ebook_pages.php?id=155
zij boden eerst ook ebooks via TXTR maar zijn er inmiddels van af gestapt. Ik gebruik het nu ook en ben er erg te spreken over! Veel gebruikersvriendelijker dan TXTR. Aanradertje
@Manzana:
Thanks, werkt idd perfect!
@Manzana: geweldige tip. heb eerst heel lang met txtr geprobeerd maar dat lukte niet. via bluefire in vijf minuten gepiept. dank!!