Een hack zou ervoor zorgen dat je met een iPad 3G voortaan ook kunt bellen en sms-berichten kunt sturen. Het ziet eruit als een gigantische iPhone, maar websites zoals Cult of Mac denken wel dat er something fishy met deze claim aan de hand is. Er klopt misschien toch iets niet aan het verhaal. De hack PhoneItiPad is gemaakt door de Egyptische website iPhoneIslam, dezelfde groep die eerder de FaceIt-3GS-hack uitbracht om FaceTime-videochat op een iPhone 3GS werkend te krijgen. Qua technische kennis weten ze in ieder geval wel waarover ze praten.
De hack is volgens de ontwikkelaars een gamechanger: je kunt van je iPad een volledig functionerende telefoon maken. Extra hardware is niet nodig. Het enige wat je nodig hebt is een iPad 3G met jailbreak.
Vervolgens kun je bellen, sms’en, FaceTimen op basis van telefoonnummer en dergelijke. Cult of Mac vindt de video wat ongeloofwaardig omdat juist op het cruciale moment waarop de iPad gaat bellen de video onscherp wordt. Je kunt je uberhaupt afvragen waarom iemand die iets bijzonders heeft ontdekt, niet even de moeite neemt om dat goed op video te zetten. Zelfs met een iPhone als videocamera krijg je een betere kwaliteit.
Er is nog geen releasedatum bekendgemaakt, maar iPhoneIslam is van plan om PhoneitiPad beschikbaar te stellen via de Cydia Store. Dat willen ze doen vóór de WWDC, dus op zeer korte termijn.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Telefoon
Met de Telefoon-app op de iPhone kun je bellen, maar er zit veel meer in! Zo kun je een wisselgesprek voeren of het telefoongesprek op je iPad of Mac beantwoorden, reageren met een tekstbericht, anonieme bellers blokkeren en nog veel meer. Met een contactposter voor je nummer bepaal je zelf hoe je in beeld verschijnt als je andere belt. En met NameDrop kun je telefoonnummers uitwisselen met onbekenden. Hieronder zie je wat er allemaal mogelijk is.

- Telefoongesprekken opnemen
- Telefoongesprekken afwijzen
- Telefoongesprek in de wacht zetten
- Bellen met Siri en telefoonfuncties gebruiken
- Telefonnummers blokkeren op de iPhone
- Bellen met de iPad
- Bellen op de Mac
- Snelle telefoonknop op je iPhone zetten
- Telefoongesprek beantwoorden met automatisch bericht
- Contactposter instellen
- NameDrop: telefoonnummer delen met een tikje
Waarom zou dit niet egt zijn? Zo moeilijk is het niet, en al helemaal niet onmogelijk, want alle hardware is aanwezig. Ik heb zelf ook al een keer de MobilePhone.app op mijn iPad gekregen. Dan is het gewoon een kwestie van een aantal bestanden aanpassen, net als iFacePad (facetime op iPad 1) En deze mensen hebben zichzelf al bewezen toch?
Ik vind hem best overtuigend… Maar ik heb alleen een ipad2wifi dus voor mij niet interessant…maar ik weet nu wel hoe lang het duurt voordat een ipad1 is opgestart 🙂
Bellen mis ik trouwens voor geen meter op mijn ipad….maar whatsapp wel.
Grappig! Ik ben alleen al een hele tijd opzoek naar een jaibreak voor de iPad 1 3G! Ik kan er nergens 1 vinden! Heeft iemand een link of tutorial?? Thnx:)
Als dit waar is is het wel erg mooi…
Bijna waard om een headsetje eraan te zetten en je iphone weg te doen. Alleen loop niet altijd met een tas rond 🙂
ja hier! http://www.google.nl werkt perfect!
Het gewoon via WiFi bellen, kan toch wel eens handig zijn…
Ik gebruik al tijden TruPhone/VOIPBuster om via WiFi te bellen, werkt perfect op een WiFi only iPad.
Het gewoon via WiFi bellen, kan toch wel eens handig zijn, met name op vakantie…
Ik gebruik al tijden TruPhone/VOIPBuster om via WiFi te bellen, werkt perfect op een WiFi only iPad.
En IM+ Pro voor de rest van de berichtjes:
(All-in-One app for Skype chat, GTalk, Yahoo, MSN/Live Messenger, AIM/iChat, ICQ, MySpace, Twitter, Facebook, Jabber.)
Verkoop je iPad maar, je bent er duidelijk te stom voor 😉
Tja je moet wat als je iPhone lam is! Echt handige telefoon is zo’n iPad toch niet.
is dat nu zo moeilijk?
zoek op google!?
——————————————————————-
ik wil wel kunnen bellen met mijn ipad, lijkt me echt wat leuks
iets wat de andere tablet computers wel kunnen maar de ipad NOG niet
@Paul:
Op vakantie heb ik echt veel meer aan mijn iPad dan mijn iPhone, daarom neem ik nooit mijn iPhone mee op vakantie 😉
Bovendien…
Aan elke uitgebreide reisverzekering zit een maximum, en daar koop ik zeker geen nieuwe iPhone voor.
@josje:
In een ander artikel was je ook al zo vriendelijk……….
Ik heb een dual sim kaart. Wanneer ik de ipad met 3G gebruik krijg ik de smsjes en de telefoongesprekken niet door.. Die ben ik kwijt, of ze moeten mijn voicemail inspreken.
Dus hier wordt een jailbreak interressant. Ik kan dan toch de gesprekken aannemen.
Egt… hoe krijg je het getypt Gert Jan.
@josje:
Ik kan wel bellen via TruPhone, maar het is niet gratis op mijn WIFI ipad? Klopt dat of doe ik iets verkeerd??
Ehm, ik blijf me toch afvragen hoe dit apparaat opeens aan de GSM-functionaliteit komt. Het ding heeft geen IMEI o.i.d., dus veel meer dan het starten van de app zou je al niet kunnen doen, want de meeste masten willen afaik een geldig IMEI nummer om je binnen te laten.
Sorry voor het ongemak, trek het je niet aan, het leven is te kort om op iedere slak zout te leggen.
Precies, er zit toch geen GSM hardware in een iPad? alleen een 3G modem, daar kun je toch niet mee bellen?
Klopt, je koopt beltegoed van te voren in bij TruPhone. Je krijgt in het begin wat gratis minuten om te proberen…
Even zoeken op VOIP er zijn zat alernatieven.
Misschien is het GSM gedeelte alleen softwarematig uitgeschakeld en met een hack te activeren 😉
Toch lijkt me dat sterk, als het inderdaad waar blijkt te zijn kan ik me voorstellen dat niemand meer een iPhone wil om mee te bellen als je iPad het ook kan.. Daarmee snijden ze zichzelf in de vingers lijkt me..
ik zie mezelf nog niet met twee handen een ipad naast mijn oor houden
Nagenoeg alle fabrikanten werken op deze manier!
Als de apparaten op zich niet zo heel veel verschillen dan wordt er gewoon modulair ontworpen, is nl. veel goedkoper met produceren!
Daarna gewoon de niet gebruikte modules softwarematig (of hardwarematig denk aan AMD processoren) uitschakelen, en deze actie goed geheim houden voor de onwetende buitenwereld 😉
Waarom, voor elk product is er toch wel een markt 😉
Je kan nu toch ook al bellen via WiFi, dus wat maakt het uit!
De iPad is ook niet echt portable… je moet het bellen er mee dan ook meer zien als een bureau-App.
Je loopt toch ook niet met je bureau-calculator in je broekzak rond.
Nee ik ook niet, daarom is er ook handsfree 😉
Gewoon je iPad op je bureau leggen, en dan telefoneren, werkt perfect!
Ik gebruik nu al ruim een jaar TruPhone naar volle tevredenheid
TruPhone for iPad (App is gratis incl wat beltegoed om je lekker te maken) daarna kan je beltegoed inkopen.
http://itunes.apple.com/nl/app/truphone/id319994618?mt=8
Ik heb best wel vertrouwen in iphoneislam, ze hebben zich al eerder bewezen met de FaceIt 3GS wat bij mij echt PERFECT werkt dus waarom zouden ze hierover Liegen??? En dat onder hun eigen naam :-@ maar we zien wel 🙂
@Caspar: alles met een 3g module moet een imei nummer hebben, dit is europese regelgeving. als een apparaat geen imei nummer heeft kan deze zich niet via gsm/umts netwerk registreren bij een telecom operator.
hierdoor heeft een ipad 3g wel de nodige hardware om zoals een iphone te bellen via het gsm/umts netwerk.
apple heeft deze functie helaas niet beschikbaar gesteld in de ipad, waarom dat weet ik niet.
ik mis dit wel, ik gebruik twee nummers waarvan 1 voornamelijk mee te internetten en heel uitzonderlijk bellen smsen. mijn primair toestel is dan ook maar een basis toestel. nu moet ik twee toestellen mee sleuren waarvan de tweede voor mijn mails.
als ik met mijn ipad kon bellen heb ik maar 1 toestel en mijn ipad nodig. aangezien ik deze toch uitzonderlijk gebruik kan ik voor de rest van de tijd mijn mails daarop ontvangen. ja ik weet dat het een groot ding is, maar functionaliteit wint bij mij van flexibiliteit.
het is handiger te mailen/browsen op een ipad dan op een iphone.
Ik kan bellen op mijn Ipad met Viber!
Je zet hem op de speaker en hoeft hem dus niet tegen je oor te houden.
@Gert-Jan:
Ik vind het wel grappig dat mensen denken dat 3G het zelfde is als een GSM verbinding. De iPad beschikt niet over een GSM antenne, maar wel over een 3G antenne. Het is dus fysiek niet mogelijk om een telefoon gesprek te voeren met een normaal nummer. Het lijkt er eerder op dat het hier om een VIOP gesprek gaat.
Ik zou zeggen fake. Aangezien we na dit nieuws hier niks meer van hebben gehoord!
@Chaos:
Mijn Ipad 1 wifi en 3g heeft wel een IMEI nummer: Instellingen en dan info