Speed 2 maakt van iPad snelheidsmeter voor in de auto

Speed 2 maakt van iPad snelheidsmeter voor in de auto

Speed 2 is een alternatief dashboard voor in je auto met een snelheidsmeter, kompas en kilometerteller. Boven in beeld is ruimte voor een grote Google Maps-kaart zodat je ziet waar je rijdt.
Bart Breij -

Speed 2 snelheidsmeter voor iPadDe grote vraag is: hoe ga je bij een app als Speed 2 de iPad vastzetten op het dashboard van je auto? Om je bijrijder de tablet nou de hele tijd vast te laten houden is ook zoiets… Toch is Speed 2 een noemenswaardige iPad-applicatie. De toepassing combineert de snelheidsmeter van je auto met een kilometerteller, een kompas en een Google Maps-plattegrond groot in beeld. Zo zie je niet alleen hoe hard je rijdt, maar ook waar je rijdt. Desgewenst kan je een snelheidsalarm op de app instellen die afgaat als je te hard rijdt.


Bij elkaar opgeteld doet Speed 2 er alles aan de batterij van je iPad gevaarlijk snel leeg te slurpen: het berekent aan de hand van je locatie je snelheid, het maakt verbinding met internet om Google Maps te laden en het verbruikt de nodige energie om het scherm de hele tijd actief te gebruiken. Het is dus raadzaam behalve een standaard, ook een oplaadmogelijkheid voor je iPad in de auto te improviseren. Speed 2 opties iPadJe hebt dan wel een instrument waarmee je in ieder geval handig gereden kilometers kan bijhouden en waarmee je kan zien hoe je door die ingewikkelde nieuwbouwwijk moet rijden.

Speed 2 is geen navigatiesysteem. Je ziet je huidige locatie op Google Maps, maar kan vreemd genoeg geen eindpunt van je route instellen om te zien volgens welke lijn je het beste kan rijden. Het ontbreekt dus ook aan steminstructies die je naar je bestemming helpen. Daar is de prijs ook naar.

De interface van Speed 2 is lekker simpel gehouden. Met een veeg onderin beeld roep je de opties op. Daarin kan je de snelheidsmeter in kilometer per uur zetten, kan je vasthouden aan het ware of het magnetische Noorden in het kompas en reset je eenvoudig de kilometerstand. Dat wil zeggen: als de iPad in je auto een beetje onder handbereik is.

Downloaden: Speed 2 (€2,39)

Reacties: 16 reacties

  1. Als ik een fatsoenlijke houder zou hebben in de auto zou ik deze app zeker proberen. Maar ik vind er nog geen. Iemand tips?

  2. Brodit heeft al enkele jaren een perfecte houder voor de iPad. Klem erbij voor op het dashboard en navigeren maar.

    http://www.beslist.nl/products/accessoires/r/Brodit_iPad_houder_auto-hoofdbescherming/

  3. Origineel geplaatst door Lorenzo
    Als ik een fatsoenlijke houder zou hebben in de auto zou ik deze app zeker proberen. Maar ik vind er nog geen. Iemand tips?

    Je kan zoiets proberen:
    http://www.dealextreme.com/p/car-windshield-swivel-mount-holder-for-ipad-47030?item=4

    Maar weet niet in hoeverre dat daadwerkelijk blijft zitten..

  4. Ik gebruik gewoon een simpel keycord met aan beide einden een mini sleutelhanger, die ik aan de spijlen van m’n bovenste ventilatie roosters in de middenconsole hang.

    Voorwaarde is wel dat je een hoes moet hebben ala Speck pixelskin HD, waartussen het koordje gaat, als je de cover openklapt. De Ipad blijft met opengeklapte cover dus gewoon hangen aan het koordje 😉

    Kosten keycord + mini sleutelhangers €5,- !!!!

  5. @Lorenzo: Kijk eens bij de Xenos. Zag daar laatst een houder voor de iPad voor maar € 14,95

  6. Dat zijn goede tips, tnks!

  7. Een beetje klittenband doet wonderen: http://a.yfrog.com/img734/4783/xk6k.jpg

    😉

  8. Toch snap ik het nu hier niet van, welke auto heeft er nu geen snelheidsmeter? Geen enkele want dit is verplicht!

  9. Ik gebruik een iPad 2 houder van Brodit. gemonteerd aan mijn dashboard

    Zo heb ik hem:

    http://www.bugilentertainment.com/wp-content/uploads/2011/05/IMG_2595.jpg

  10. Exogear heeft een hele mooie car mount :

    http://www.exogear.com/products-exomount-tablet-car-dash-mount.html

    Wel wat duurder dan 14,95 🙂

  11. Ik moet er altijd hard om lachen als ik iemand zie met zn iPad op het dashboard. Ieder zn ding natuurlijk…

  12. Die van xenos is inderdaad prima! 2 in 1 unit. kan ook aan de hoofdsteun en met zuignap voor maar €15,-

  13. Zou helemaal geweldig zijn als deze app ook de plaatselijke toegestane snelheid aangaf.

  14. Zonne-auto, is zeer milieuvriendelijk!
    http://il-link.tk/261

  15. Veel leuker zijn de apps die je boordcomputer van de auto uit kunnen lezen, zoals Torque (helaas nog niet voor de ipad) of andere odb2 apps (ook voor Ipad). Daar kun je echte alles mee uitlezen en resetten in realtime. Alleen de snelheid uitlezen is wel heel beperkt.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.