DishPointer Augmented Reality: Vind satellieten via de iPhone

DishPointer Augmented Reality: Vind satellieten via de iPhone

DishPointer is bezig met een iPhone-applicatie die gebruik maakt van Augmented Reality. Hiermee kan direct de juiste satelliet gezocht worden en kan de schotel op de juiste plek gehangen worden in de juiste hoek om zo de beste beeldkwaliteit te krijgen.
Mike van Hoenselaar -

DishpointerJe woont buiten de bebouwde kom en je hebt een schotel aangeschaft om te kunnen tv-kijken. Om de beste beeldkwaliteit te hebben moet je dan nog wel weten waar je de schotel naartoe moet richten. Ook vakantiegangers die graag met de camper of caravan reizen, kennen dit probleem: constant de schotel verstellen om de kwaliteit van het beeld zo optimaal mogelijk te maken. DishPointer neemt dit probleem weg en toont via een iPhone-applicatie en augmented reality de satellietbanen in je omgeving.


De iPhone-applicatie brengt een laag aan op de werkelijkheid waarmee je de baan van de satellieten in jouw omgeving makkelijk in kaart kan brengen. Op deze manier is het stellen van je schotel een koud kunstje geworden. Het enige wat je hoeft te doen is de applicatie te starten en de dichtsbijzijnde satelliet op te zoeken. Je richt jouw schotel in de gewenste richting en je bent op tijd om je favoriete televisieprogramma te kijken.

Click here to display content from YouTube.
Learn more in YouTube’s privacy policy.

DishPointer heeft voor de geïntereseerden ook nu al iPhone-applicaties in de App Store staan. Deze maken alleen geen gebruik van augmented reality. Zo is DishPointer Maps (€ 2,99) een iPhone-applicatie die door GPS-locatiebepaling aangeeft waarheen je de satelliet moet richten via een Google Maps kaartje (zoals nu al mogelijk is via de reguliere site van DishPointer). Daarnaast is ook DishPointer Line Of Sight (€ 1,59) beschikbaar; hiermee kun je de hoek van de satelliet bepalen en hiermee achterhalen of het zicht van de satelliet geblokkeerd wordt door een boom of ander object, waarna je de schotel kunt verstellen.

Reacties: 3 reacties

  1. Erg leuk alleen koop je geen satelliet maar een schotel 😛
    als ze ook eens zo’n app. maken voor het ISS en andere ruimte objecten dan wil ik daar wel geld voor aftikken

  2. Nu de layer Sky van Google Earth toepassen en het wordt een prachtige applicatie. Augmented Reality zou voor mij de reden zijn om mijn 3G in te ruilen voor een 3 GS.

  3. @Eric:
    Die apps zijn al beschikbaar: zie bijvoorbeeld GoSkyWatch. Werkt als een speer…

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.