Pebble heeft 1 miljoen horloges verscheept, nieuwe producten voor 2015 gepland

Pebble heeft 1 miljoen smartwatches verscheept en heeft nieuwe producten gepland voor 2015. Daarbij staan apps minder centraal.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

pebble-steelPebble kan wel eens forse concurrentie krijgen van de Apple Watch, maar het bedrijf is vol zelfvertrouwen. Ze hebben aangekondigd dat er in totaal ruim 1 miljoen exemplaren van de Pebble-smartwatch zijn verkocht. Eind december werd het 1 miljoenste exemplaar verscheept. Het is snel gegaan, want in maart 2014 stond de teller nog maar op 400.000 stuks.

Motorola: 5 miljoen per kwartaal

Hoewel het niet om verkochte exemplaren gaat, maar om verscheepte, is het alsnog een indrukwekkend aantal voor een kleine, zelfstandige fabrikant. Alleen Samsung en Motorola verkopen meer smartwatches. Hoewel er weinig cijfers zijn over de totale markt, zou Samsung in het eerste kwartaal van 2014 een half miljoen horloges hebben verscheept. Die positie werd echter snel overgenomen door Motorola, die in het derde kwartaal van 2014 bijna 5 miljoen smartwatches verscheepte.

Minder nadruk op apps

Het Pebble-horloge werkt samen met de iPhone: je kunt via een smartphone-app nieuwe wijzerplaten en apps installeren. Maar misschien gaat dat binnenkort wel veranderen. Pebble is namelijk van plan om nieuwe software te ontwikkelen, waarbij apps minder belangrijk worden. “Het lijkt niet op wat we vandaag de dag hebben en het lijkt niet op wat je op je smartphone hebt”, zijn de cryptische bewoordingen van Pebble CEO Eric Migicovsky. Er komen nieuwe horloges aan, met een andere interface en nieuwe software. De apps gaan niet helemaal verdwijnen, maar ze staan minder centraal. Waar Pebble zich wel op gaat richten, is nog even gissen. Het zou kunnen gaan om context-gerichte informatie zoals Google New levert.

Pebble vs Apple Watch

Pebble SteelDe nieuwe producten en bijbehorende software zullen pas later dit jaar worden onthuld. Op dat moment is de Apple Watch waarschijnlijk al verkrijgbaar. Dat Pebble toch nog vertrouwen in de toekomst heeft, heeft misschien wel te maken met prijs. De goedkoopste modellen liggen nu voor $99 in de winkel. Dat betekent dat je voor één Apple Watch maar liefst drie Pebbles kunt kopen en dan ook nog geld overhoudt.

Pebble is het resultaat van een crowdfunding-campagne. In 2013 ontving het project meer dan 10 miljoen dollar van crowdfunders, voldoende om de productie van de smartwatch te starten. De Pebble werkt samen met iOS en Android.

Zou jij nu nog een Pebble kopen?

De Pebble was hét horloge van 2013 en 2014. Maar hebben ze in 2015 nog een kans van slagen? Wij zijn benieuwd: zou jij met het huidige aanbod nog steeds een smartwatch van Pebble kopen?

Klik om inhoud van Crowdsignal te tonen.
Learn more in Crowdsignal’s privacy policy.

Poll niet zichtbaar? Kijk dan hier!

Informatie

Laatst bijgewerkt
2 februari 2015 om 18:15
Onderwerp
Categorie
Accessoires

Reacties: 7 reacties

  1. Ik ben nog steeds erg tevreden met mijn Pebble. Ik was eerst behoorlijk sceptisch over smartwatches, maar één van de iCulture (toen nog iPhoneclub) lezers heeft me toen weten te overtuigen. Super handig om niet steeds telefoon uit m’n zak te hoeven halen bij het binnen krijgen van (onbelangrijke berichtjes), telefoontjes zijn makkelijk weg te drukken tijdens besprekingen en voor fietsen/wielrennen is het ook erg handig.

    Ik zou niet weten waarom ik over zou moeten stappen naar iWatch eigenlijk.

  2. Ik wacht eerst even af op de Apple Watch en de nieuwe serie van de Pebble watch, dan ga ik kijken of ik hem neem of niet.

  3. heb onlangs in dec nog een steel gekocht, ook al komt er een Apple watch. Accuduur en functies zijn toch wel t beste wat je kan krijgen imho…
    Ik zie mezelf geen hele news items enzo lezen on mn horloge… Daar heb ik de iphone voor. Maar notificaties dat er wat is en uiteraard tijd, wekker enz.

  4. Vorige week de black steel gekocht. Helemaal geweldig.

  5. Ik heb recent een Pebble gekocht en ben er enorm tevreden van. De Apple Watch zal er ongetwijfeld mooier uitzien en een kleurenscherm is mooier, maar de batterijduur zal dan ook een stuk minder zijn dan bij Pebble, en het is ook duurder natuurlijk.

    Maar eens je een smartwatch hebt kan je moeilijk zonder 🙂

  6. Ik ben nog steeds super tevreden met m’n Pebble Steel. Werkt perfect, doet precies wat ik ervan verwacht en nog net iets meer en ziet er daarnaast erg mooi en strak uit (matte black).
    Echter ga ik dit jaar als Apple fan sowieso de Apple Watch kopen. Ben benieuwd of de Pebble Steel dan nog gebruikt gaat worden…

  7. Ook ik ben nog tevreden met mijn Pebble Kickstarter edition. Met name de lange accuduur is top. Heb de laatste maanden wel last van slecht tot niet leesbare schermen af en toe. Met name een pushbericht is soms niet leesbaar. Met Pebble contact opgenomen en als alles goed gaat dan krijg ik een nieuwe. Deze ga ik waarschijnlijk gelijk op Marktplaats zetten omdat ik voor een Apple Watch ga. Runkeeper werkt overigens ook erg fijn op een Pebble.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.