‘Steeds meer leden Apple Maps-team stappen over naar Uber’

Steeds meer Apple Maps-medewerkers zouden vertrekken naar Uber. Recent besloot een prominent manager van Apple's Kaarten-app zelfs om naar de taxidienst over te stappen.
Bastiaan Vroegop -

Apple MapsHet team achter Apple Maps verloor de afgelopen maanden een ‘noemenswaardig aantal medewerkers’, waarvan een groot deel aan de slag ging bij taxidienst Uber. Dit ontdekte 9to5Mac. Tussen de vertrokken Apple-medewerkers zit ook Brad Moore, die in oktober vertrok om manager bij Uber te worden. Moore was voor die tijd Senior Engineering Manager voor Apple Maps en speelde daarom een belangrijke rol bij de kaartendienst.


Moore moest het team binnen Apple verantwoordelijk voor Apple Maps managen. Zijn team werkte aan Apple Maps voor iOS, maar ook voor CarPlay, OS X en de Apple Watch. Zijn vertrek kan een flinke klap zijn voor het Apple Maps-team, waarvan hiervoor al meerdere medewerkers zijn vertrokken naar Uber. Het is niet duidelijk hoeveel Apple-medewerkers precies naar Uber zijn overgestapt.

Apple introduceerde een eigen kaartendienst in iOS 6, maar deze kwam gelijk onder vuur te liggen. Veel kaartinformatie bleek niet te kloppen, terwijl Apple net Google Maps als ingebouwde dienst had verwijderd. De kritiek leidde uiteindelijk tot het vertrek van iOS-topman Scott Forstall, nadat hij weigerde zijn excuses aan te bieden. Sindsdien doet Apple er alles aan om de Kaarten-app te verbeteren. Recent bleek dat Apple tien nieuwe datadiensten heeft ingeschakeld om de kaarten te verbeteren.

Reacties: 13 reacties

  1. Gebruikt er UBERhaupt iemand Apple maps??
    Ik nooit pak altijd nog Googlemaps?!

  2. Ik gebruik niet anders dan Apple maps..hij is op sommige punten zelfs nauwkeuriger heb ik gemerkt dan Google maps

  3. Kaarten App van Apple is geweldig. Ik gebruik de App altijd en zonder haperingen. Wordt beter en beter…

  4. Origineel geplaatst door Jeroen
    Gebruikt er UBERhaupt iemand Apple maps??
    Ik nooit pak altijd nog Googlemaps?!

    Lijkt me niet. Iedereen die zegt dat maps veel beter is neem ik dan ook met een kilootje zout. Ongeloofwaardig 🙂

  5. Apple maps werkt geweldig. Vooral navigeren in de auto. Vooral ook handig in combinatie met bijvoorbeeld Flitsmeister.

  6. Google maps is op veel gebieden out-of-date.
    Al 4x een adres teruggevonden via apple maps waar google maps geen weet van had.

  7. Apple Maps werkt geweldig. Helemaal i.c.m. Siri.

  8. Ik lees de laatste tijd zoveel negatiefs over het bedrijf Uber. Van openlijk seksistische medewerkers, oneerlijke handelspraktijken, dreiging met smeercampagnes tot het stalken/volgen van individuele gebruikers via GPS. Het moet wel erg slecht bij Apple zijn als mensen voor zo’n bedrijf gaan werken. Zou mij dus ook niets verbazen als Uber hier juist haar handen in het spel heeft, mocht het inderdaad zo zijn dat het gehele team zich naar Uber verplaatst.

    Op de andere kant heeft Apple Maps thans nog steeds een vrij slechte naam en valt de service nog sterk te verbeteren. Misschien dat het juist ook wel goed is als oude medewerkers het project verlaten en vers bloed erbij komt.

  9. Ik gebruik Apple Maps voor standaard navigatie met auto/lopen en Google Maps voor POI en OV/fiets info.

    Hoop dat ze Apple Maps verder uitbreiden zodat ik helemaal niet meer terug hoef. Vind Apple Maps namelijk fijner in gebruik.

  10. @pattick:
    Iedereen die zegt dat Google Maps veel beter is neem ik met een ton zout. Ongeloofwaardig 😉

  11. Helaas zijn hier in China veel diensten van Google geblokkeerd dus werkt Google Maps niet echt goed hier. Apple Maps werkt dan iets beter maar in China is toch Baidu (Maps) het handigst.

  12. Origineel geplaatst door Jeroen: Gebruikt er UBERhaupt iemand Apple maps??Ik nooit pak altijd nog Googlemaps?!

    Ik niet begrijpen.. . Pak je Googlemaps nu wel of niet??

  13. Vooral sinds de verbeterde integratie met OS X is het weer interessanter om met apple maps te werken.