Apple neemt CEO Yves St Laurent in dienst voor speciale projecten

Apple heeft de CEO van modehuis (Yves) Saint Laurent in dienst genomen voor speciale projecten. Paul Deneve werkte eerder al voor Apple Europa in marketing en sales.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

paul-deneveModehuis Yves Saint Laurent is CEO Paul Deneve kwijtgeraakt aan Apple. Deneve zal aan speciale projecten gaan werken en rechtstreeks rapporteren aan Tim Cook. De onverwachte transfer riep meteen vragen op over de modieuze of stijlvolle producten waar kennis uit de modewereld voor nodig is. De overstap van de modewereld in Parijs naar de high tech-industrie in Silicon Valley lijkt groot, maar voor Deneve is het bekend terrein. Hij volgde een technische opleiding aan Stanford University en werkte van 1990 tot 1997 als sales- en marketingverantwoordelijke voor Apple Europa. Daarna kwam hij terecht in de mode-industrie, waar hij managementfuncties had bij bedrijven als Nina Ricci, Lanvin en YSL. Bovendien is Deneve parttime nog adviseur voor een aantal start-ups in Silicon Valley.


Apple en design passen bovendien goed bij elkaar. Toen het nieuws over de overstap van Deneve bekend werd, gingen aanvankelijk geruchten dat hij zich zou gaan bezighouden met retail. Apple heeft nog steeds geen nieuw hoofd retail gevonden na het vertrek van voormalig Dixons CEO John Browett. Het feit dat Deneve rechtstreeks aan Tim Cook zou rapporteren, versterkten de geruchten over een retailfunctie. Maar in een verklaring van Apple wordt alleen gesproken over werken aan speciale projecten:

We’re thrilled to welcome Paul Deneve to Apple. He’ll be working on special projects as a vice president reporting directly to Tim Cook.

Waar zou Paul Deneve aan kunnen gaan werken? Horlogebandjes voor de iWatch? AllThingsD denkt dat zijn ervaring met marketing van luxegoederen van pas komt bij Apple waar ook dure, luxe en mooi ontworpen producten aan de man gebracht moeten worden. Deneve zou kunnen meehelpen met de marketing van de iWatch of de iTV. Meest onwaarschijnlijk is de suggestie dat Deneve Apple’s kledinglijn uit de jaren tachtig nieuw leven in gaat blazen.

apple-kledinglijn

Informatie

Laatst bijgewerkt
3 juli 2013 om 8:55
Onderwerp
Categorie
Apple

Reacties: 7 reacties

  1. Parijs, de stad van de horloges. Misschien gaat hij wel HET horloge designen?
    Aanwijzing?

  2. Beetje laat om nu nog het horloge te designen lijkt me..

  3. Ongelooflijk. Eigen kledinglijn van Apple. Vreselijk!

  4. Raar dat er nergens vermeld staat dat het een Belg is? Van Brussel….

  5. Ja jammer dat men dat niet vermeld, moest het een Nederlander zijn hadden ze het al lang vermeld. Ofwel is het de redactie van de grootste iPhone-site van de (Be)Ne(Lux) ontgaan…

  6. Mooi export product van België;) (effe de reacties gelezen;)

    On topic:
    Nu verschillende segmenten dicht tegen elkaar aankruipen en de Apple ‘mainstream’ is geworden zal het misschien zoeken naar een ‘niche’ of een ‘premium segment’?

    Hoewel ik me daar nog geen producten bij voor kan stellen.

  7. Het is Saint Laurent Paris, geen Yves Saint Laurent meer..