Apple Store-medewerkers krijgen 9 maanden Apple Music als kerstcadeau

Apple geeft medewerkers van de Apple Store 9 maanden Apple Music cadeau. Eerder kregen ze al urBeats oordopjes.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

Apple heeft een extra kerstcadeautje voor de medewerkers van de Apple Store: ze krijgen 9 maanden gratis toegang tot Apple Music. Dat komt mooi uit, want eerder kregen ze al urBeats oordopjes als kerstgeschenk.


Apple Music albums

Je zou misschien denken dat eigen medewerkers het hele jaar gratis gebruik kunnen maken van allerlei eigen diensten en producten, want ze hebben die kennis immers nodig om hun werk goed te kunnen doen. Maar zo werkt het niet bij Apple. Met 110.000 medewerkers, waarvan bijna 60.000 werkzaam in de Apple Stores wordt een kerstcadeautje al snel een miljoenengeschenk. Ongeveer de helft van die Apple Store-medewerkers is werkzaam in de VS, de rest daarbuiten. De cadeautjes die Apple aan het personeel geeft zijn daarom vaak beperkt tot simpele accessoires. Vorig jaar kregen ze een rugzak cadeau.

Beats urBeatsiTunes-baas Eddy Cue maakte persoonlijk bekend dat de medewerkers later deze maand gratis toegang krijgen tot Apple Music, een half jaar langer dan de 3 maanden proeftijd die normale klanten krijgen. De medewerkers krijgen een code toegestuurd waarmee ze onbeperkt toegang krijgen tot alle muziekfuncties. Vorig jaar kwamen de cadeau gegeven rugzakken al snel op eBay terecht. Dat zal dit jaar minder snel gebeuren.

Kerst

Kerst: voor veel mensen de mooiste tijd van het jaar. Je kunt je huis gezellig maken met kerstverlichting met HomeKit of je kerstboom met een slimme stekker geschikt maken voor bediening op afstand. Ook hebben we apps voor kerstkaarten en diverse andere artikelen om de sfeer erin te brengen! Ook zonder geld uit te geven, want door je Memoji een kerstmuts te geven voel je je helemaal feestelijk. Liever lui op de bank? Met onze lijst met kerstfilms vind je bij elke streaming aanbieder een passend aanbod.

Kerst

Reacties: 23 reacties

  1. Gaaf. Goede cadeaus van Apple.

  2. Kon het er af, wat een stelletje kniepers zijn ze bij Apple !

  3. Met 110.000 medewerkers, waarvan bijna 60.000 werkzaam in de Apple Stores wordt een kerstcadeautje al snel een miljoenengeschenk

    Voor een echt, tastbaar, cadeau ging dat nog op, maar voor een virtueel cadeau zoals dit jaar gaat dat natuurlijk niet op.

    Geen transportkosten, geen materiaalkosten, en de meerkosten om een dienst die voor de betalende klanten al kostendekkend zou moeten zijn toegankelijk te maken voor wat meer (nl de eigen) mensen zijn minimaal, alleen wat extra adminstratie op een afdeling die er toch al is voor die betalende klanten…

    Slim, maar in dat licht gezien inderdaad wat vreemd en krenterig dat ze maar 9 maanden cadeau doen. Of zouden ze die resterende 3 maanden bij een andere gelegenheid cadeau gaan doen? Ter gelegenheid van de iPhone 7 intro misschien, rond september, zou net mooi uitkomen 🤔

  4. Ik vind dat als je bij Apple werkt een secundaire arbeidsvoorwaarde moet zijn dat je onbeperkt gratis Apple Music abonnement krijgt 🙂

  5. Lezen we even mee mensen?

    ze krijgen 9 maanden gratis toegang tot Apple Music. Dat komt mooi uit, want eerder kregen ze al urBeats oordopjes als kerstgeschenk.

    Ze krijgen dus urBeats én Apple Music als kerstcadeau, vind ik helemaal niet lastig want dat heeft bij elkaar wel een waarde van €190,-. (Niet dat Apple dat uitgeeft per medewerker maar dat is wel de consumemtenwaarde).

  6. @Ferryman: Het is wel zo dat deze medewerkers niet meer betalen voor Apple Music, dus die inkomsten lopen ze wel mis. Dus kost toch veel.

  7. @puccini: Ik krijg geen kerstcadeau ter waarde van 180 euro van mijn werkgever, jij wel?

  8. 13,6 miljard winst over het eerste kwartaal dit jaar. I rest my case…

  9. Origineel geplaatst door Marcel
    13,6 miljard winst over het eerste kwartaal dit jaar. I rest my case…

    indeed !

    @Pieter: Bijna, maar jou en mijn werkgever verdienen geen miljarden, toch ?

  10. …en als je baas verlies draait? Leveren jullie dan loon in? Volgens mij worden apple medewerkers goed genoeg gecompenseerd en leven we in een kapitalistische maatschappij waar de sp het niet voor het zeggen heeft.

  11. Gekke reacties hier. Omdat ze heeeeel veel winst maken is dit een te klein kerstcadeau? Hoeveel krijgen de vakkenvullers bij Ahold? De magazijnmedewerker bij Heineken?

    Bovendien moet Apple ook nog loonheffingen betalen over dit geschenk. Het is dus een mooi kerstgeschenk.

  12. Tja je moet toch wat om Apple music aan meer abonnees te krijgen dus 110000 er ineens bij is toch netjes!

  13. Origineel geplaatst door marc
    …en als je baas verlies draait? Leveren jullie dan loon in? Volgens mij worden apple medewerkers goed genoeg gecompenseerd en leven we in een kapitalistische maatschappij waar de sp het niet voor het zeggen heeft.

    Geen loon, wel banen. Reorganisatie en 20% van de mensen eruit. Jij leeft wel in een idealistische maatschappij, mag ik langskomen?

  14. Met 110.000 medewerkers, waarvan bijna 60.000 werkzaam in de Apple Stores wordt een kerstcadeautje al snel een miljoenengeschenk

    Origineel geplaatst door Ferryman
    Voor een echt, tastbaar, cadeau ging dat nog op, maar voor een virtueel cadeau zoals dit jaar gaat dat natuurlijk niet op.
    Geen transportkosten, geen materiaalkosten, en de meerkosten om een dienst die voor de betalende klanten al kostendekkend zou moeten zijn toegankelijk te maken voor wat meer (nl de eigen) mensen zijn minimaal, alleen wat extra adminstratie op een afdeling die er toch al is voor die betalende klanten…
    Slim, maar in dat licht gezien inderdaad wat vreemd en krenterig dat ze maar 9 maanden cadeau doen. Of zouden ze die resterende 3 maanden bij een andere gelegenheid cadeau gaan doen? Ter gelegenheid van de iPhone 7 intro misschien, rond september, zou net mooi uitkomen 🤔

    – 9 maanden aan misgelopen inkomsten, waarschijnlijk niet voor alle 110.000 medewerkers, maar zeker voor duizenden.
    – Bandbreedtekosten
    – Serverkosten

    Daarnaast hebben de medewerkers de “resterende 3 maanden” (alsof ze daar recht op hebben) al kunnen gebruiken, net als alle andere consumenten. Ik zou er blij mee zijn hoor. Het lijkt mij juist krenterig om iets / meer te verwachten.

  15. @puccini:

    Die van mij toevallig wel, maar dat heeft er niets mee te nemen. Het is een gebaar van de werkgever wat bij de meeste werkgevers toch echt onder de 100 euro. Zeker voor medewerkers in een winkel.

    En is het zo dat een werkgever zijn complete winst onder de medewerkers moet verdelen of zoiets dergelijks?

  16. @Pieter:

    En inderdaad een gebaar van de werkgever, dat is helemaal correct, maar met miljarden winst mag het m.i. wel een groter gebaar zijn, overigens laten we wel wezen het kost Apple geen rooie cent.!

    De winst steek de directie grotendeels zelf wel in hun zak, dan blijft er ook niet veel over 🙂

  17. Origineel geplaatst door Pieter
    @puccini:
    En is het zo dat een werkgever zijn complete winst onder de medewerkers moet verdelen of zoiets dergelijks?

    Zou ik ook niet over klagen. 😊

  18. Origineel geplaatst door marc
    …en als je baas verlies draait? Leveren jullie dan loon in? Volgens mij worden apple medewerkers goed genoeg gecompenseerd en leven we in een kapitalistische maatschappij waar de sp het niet voor het zeggen heeft.

    Neen, als op een gegeven moment een bedrijf verlies lijdt, dan sta je zo op straat en kijken ze niet meer naar je om, dat is nou kapitalisme!
    Ik hoop voor jou dat het je nooit zal overkomen, want dan kun je kennis maken met het door jou zo geroemde kapitalisme.

  19. ze hadden ook een flesje wijn kunnen krijgen maar daar heb je na een goede avond ook niet veel meer aan 😉

  20. @puccini: Dus een bedrijf moet voor je blijven betalen met het geld dat er niet is?

  21. Toch echt een cadeau waarvan iedereen onmiddellijk zal zeggen: hartverwarmend ! …..

  22. Wat een azijnzeikerds hier zeg. Het bedrijf waar ik werk verdiend ook miljarden per jaar, maar ik krijg 3 vvv-bonnen van 15 euro als kerstcadeau.

    Ja ik vind het karig, maar ik ben er ook tevreden mee, bij sommige bedrijven krijg je niets.

  23. Ik vraag me toch af wat de journalistieke nieuwswaarde van dit soort berichten is. Misschien interessant voor het interne Appleblaadje, maar het raakt de gemiddelde derde niet. Ik vind het ook niet zo boeiend om te weten welke kerstcadeaus men krijgt bij Unilever of Shell.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.