Goed nieuws voor mensen die baalden dat iOS 8.4 geen thuisdeling voor muziek meer ondersteunt. Volgens Apple-topman Eddy Cue komt deze functie terug in iOS 9. Sinds iOS 8.4 met Apple Music beschikbaar kwam, merkten gebruikers dat ze niet langer muziek door het hele huis konden afspelen.
Muziek streamen via AirPlay werkt overigens nog wel. Datzelfde geldt voor thuisdeling voor video’s.
Thuisdeling voor muziek: binnenkort weer mogelijk
Het was onduidelijk of thuisdeling voor muziek zou terugkeren. Ook het maken van Genius-mixen blijkt niet langer beschikbaar te zijn. Bij beide wekte de woordkeuze ‘not currently available’ al de indruk, dat de functies ooit terug zouden keren.
Eddy Cue, die binnen Apple verantwoordelijk is voor alles rond iTunes, geeft nu aan dat het terugkomt.
@inklake We are working to have Home Sharing in iOS 9.
— Eddy Cue (@cue) July 6, 2015
Thuisdeling straks al in iOS 9 beta?
Cue geeft de laatste dagen wel vaker ‘klantenservice’ via Twitter. Dankzij hem weten we ook dat de nieuwste beta van iOS 9 begin deze week (vermoedelijk vanavond) beschikbaar wordt gesteld aan testers. Mogelijk krijgen we in een van de beta’s al te zien, dat thuisdeling weer is toegevoegd.
Thuisdeling wordt momenteel nog wel gewoon ondersteund op de Mac en de Apple TV.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Als ik verbinding via Bluetooth met mijn apparaten thuis maak kan ik probleemloos alles weergeven op bvb smart tv of soundplate dus begrijp ik niet goed wat het probleem is .
Fijn, Dank Apple. De zomer kom ik nog wel door.
Dank Apple, de zomer kom ik nog wel door.
@ronny1967: Met Home Sharing kun je muziek afspelen die niet op je apparaat staat. Soort streaming maar dan vanaf een van de pc’s in het netwerk.
Voor mij is die behoefte met iTunes Match weggevallen maar wellicht dat er nog andere use-cases zijn.
@Bas: Ja, voor mensen die alleen thuis willen delen en geen zin hebben om EUR 25 te betalen voor iTunes Match. Je kunt met homesharing je iTunes bibliotheek van je Mac afspelen op je iPad/iPhone. Handig als je in de tuin zit. Het scheelt veel opslag. Al je muziek maar op 1 Mac en streamen maar.
Wat ik in de combi gezinsdeling Apple Music en iTunes Match mis: mijn partner kan op haar Apple-id geen muziek downloaden / afspelen, die ik zelf in iTunes heb gezet door rippen van (in ons bezit zijnde) cd’s of downloads van buiten iTunes aangeschafte muziek. Via thuisdeling kon dit wel. Ik ben dus blij met dit nieuws en hoop dat dit straks weer kan.