Apple gaat de Apple Watch vanaf april verkopen. Dat heeft CEO Tim Cook zojuist bekendgemaakt tijdens een toelichting op de kwartaalcijfers. Apple had eerder laten weten dat het horloge begin 2015 op de markt gaat verschijnen. Eerdere geruchten spraken meermaals over maart. Het is nog onduidelijk of de Apple Watch in april ook meteen in Nederland en België te koop zal zijn. Wellicht kiest Apple voor een gefaseerde uitrol, waarbij de VS, Duitsland, Frankrijk en andere grote landen eerst aan de beurt zijn.
De Apple Watch is de eerste nieuwe productcategorie sinds Apple in 2010 de iPad uitbracht. Volgens analisten kan Apple in het eerste jaar tussen de 10 en 30 miljoen exemplaren van de Apple Watch verkopen. Het apparaat zal leverbaar zijn in drie modellen en met meerdere horlogebandjes. Het goedkoopste Sport-model heeft geen saffierglas en zal voor $349 te koop zijn. Daarnaast is er een standaardmodel met saffierglas en een topmodel met vergulde behuizing, waarvan de prijzen nog niet bekend zijn gemaakt. Apple kondigde de Apple Watch in september 2014 aan en liet daarbij ook zien hoe de bediening werkt: via een digitale kroon. Dit is een draaiknop aan de zijkant waarmee je kunt in- en uitzoomen. Grootste punt van zorg is momenteel nog de batterijduur. Het zou nodig zijn om de Apple Watch elke avond op te laden.
Lees ook: Dossier Apple Watch
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple Watch
De Apple Watch is de smartwatch van Apple. Het allereerste model verscheen in 2015 en daarna verscheen er elk jaar een nieuwe generatie. Met de Apple Watch kun je je hartslag meten, berichten ontvangen en versturen, apps installeren en betalen met Apple Pay. Wil je een Apple Watch kopen, bekijk dan de verschillende Apple Watch-modellen die momenteel verkrijgbaar zijn. Je kunt je smartwatch steeds een ander uiterlijk geven met Apple Watch-horlogebandjes.

- Alles over de Apple Watch
- Apple Watch-modellen
- Apple Watch kopen
- Apple Watch 4G kopen
- Refurbished Apple Watch kopen
- Apple Watch vergelijken
- Apple Watch in roestvrij staal
- Apple Watch-horlogebandjes
- Apple Watch repareren
- Apple Watch Ultra: het topmodel
- Apple Watch SE voor instappers
- watchOS: het besturingssysteem van de Apple Watch
- Bekijken bij Apple
We zijn benieuwd naar de vraag van de mensen.
Yes! Eindelijk!
Eindelijk werd eens tijd! Nu de prijs nog
Jaaaaa kanniewachten!
@ale: De minimale prijs is al bekend, zet er een € voor en vermedigvuldig het voor de luxere versies..
batterij status ??
April? Dan pas?
Laat Tim maar is opbiechten wat ik straks kwijt ben voor een gouden modelletje
“Not so early 2015” dus 🙁
…mocht het halosi buiten je financiële bereik liggen kun je altijd nog een paar knaken sparen voor en er 1 scoren op de plaatselijke kermis 🙂
Wachten op nummer 2 😉
Nice! April 2016 dus Apple Watch 2.
Kan ik die al ergens pre-orderen? 😉
Ik hoop echt dat de Watch ip67 certificaat heeft
@zombie3110: Haha! En dan wil je er mee onder de douche gaan? (Plagend bedoeld.)
Apple’s hardware heeft er altijd om bekend gestaan dat water zijn zwakke punt is; de Apple Watch zal dus niet echt goed met water overweg kunnen.
Dat valt ook nog wel mee. Ik ken van 2 personen een iphone 5 en 5s die geheel ondergedompeld zijn geweest en het daarna gewoon nog doen 🙂
Wil eerst de prijs weten, moet namelijk ook nog een iMac hebben mijn MacBook Pro uit 2009 heeft iets wat moeite met 4K beelden te bewerken 😉
Maar wil graag de RVS model, ben benieuwd naar de prijzen.
@Oscar: Ja maar welke zal nou van € 349 euro zijn want iedereen denkt bij die sporthorloge..
Dus handen wassen met de Iwatch om je pols wordt een gevaarlijke bezigheid? 😉
Het lijkt me ideaal. Als ik nu zelfscan bij de AH dan staat m’n bonuskaart al op m’n iPhone. Als ik dan ook nog eens diezelfde telefoon kan gebruiken om te betalen is het helemaal top.
Voor iedereen die nu gaat uitroepen ‘Ik kan niet wachten!’: Je zal moeten wachten!!
Ik ben echt razend benieuwd. Tijd geleden dat ik zo enthousiast ben geweest voor een nieuw product. Momenteel zie ik ab-so-luut de voordelen er nog niet van in, en zal ik ‘m eerst moeten testen voordat ik om ben, maar ik zal er sowieso eentje aanschaffen. Het kunnen bekijken van notificaties direct op je pols en de “watch faces” aan kunnen passen klinkt heel tof.
dit komt omdat rvs duurder is in de prodictie en omdat die versie een saffieren scherm heeft en het sport horloge van alu niet. Ook heb ik (vgm) alleen nog maar sport edities gezien met kunststof bandjes welke ook veel goedkoper te produceren zijn.
Geen idee of de iCulture-redacteuren dit lezen: maar is ’t misschien een leuk idee om een poll te maken met de vraag hoeveel de iCulture-lezers bereid zijn te betalen voor een Apple Watch?
Hoezo is het een punt van zorg als de Watch elke nacht opgeladen moet worden. Lijkt me geen enkel probleem.
Ik vind wel de goedkoopste versie de meest Appelige en die andere twee erg lelijk. Die linkse met lekker gekleurd plastic bandje is wel cool.
@macaanzee: Mee eens.. Normaal doe je een horloge ook af wanneer je naar bed gaat. In plaats van dat je ‘m op je nachtkastje neerlegt en niet oplaadt, doe je dat bij de Apple Watch wel. Daar ben je zo aan gewend.
En ten aanzien van de kleuren-Watch: ieder z’n smaak. Ik vind bijvoorbeeld de RVS versie erg mooi. Gelukkig is er voor ieder wat wils.
@Roy: Mooi gezegd Roy!
Top. Meteen kijken en kopen!!
Zou leuk zijn als Apple watch op 1 april komt, op mijn verjaardag. Heb ik gelijk een reden om dan naar Amsterdam te gaan naar de Apple store :-).
Veel mensen zeggen dat de Apple Watch niet waterdicht is. Maar naar mij weten heeft Apple dat nooit gezegd en is het afwachten tot de officiële release.
Ik denk dat hij wel waterdicht is. waarom zouden anders een inductie lader gebruiken?
@macaanzee Je vergeet alleen dat je dan niets hebt aan de registratie van je slaap patroon
@Ed: Jaja, en ze hebben er nog mee gezwommen ook wil je zeggen?
Volgens jou op de verpakking: “water resistant”. Ach…kom op!
@kanniet:
Registratie van je slaappatroon werkt heel makkelijk.
Ga om 22.00 uur naar bed slaap 8 uur en sta op. Ben je nog moe. Ga dan de volgende dag om 21.30 uur naar bed…..;-)
@lord frieza: Waterdicht lijkt me onwaarschijnlijk. Spatwaterproof lijkt me aannemelijker. De inductielader heeft vooral te maken met de eenvoud waarmee het apparaat opgeladen kan worden: geen onhandige kabel die je moet verbinden, maar gewoon een plateau waar je m op kan leggen. De galaxy S5 is bijvoorbeeld ook waterdicht en gebruikt gewoon een kabel voor stroom.
De galaxy s5 is waterdicht maar heeft van die lelijke klepjes.
Die klepjes is een van die dingen wat Apple nooit zal toepassen.