Mensen geven gemiddeld 471 euro uit aan een Apple Watch
Apple biedt de Apple Watch aan in verschillende prijsklassen, oplopend tot wel €18.400. Zouden er veel mensen zijn die zo’n ultradure Apple Watch kopen en loopt de verkoop van de stalen versie lekker? Helaas krijgen we die informatie niet van Apple te horen, maar cijfers van onderzoeksbureau Wristly maken duidelijk dat de overgrote meerderheid van de kopers voor de goedkopere Apple Watch Sport kiest.
De goedkoopste versies van de Apple Watch kosten €419 en €469. Er zijn blijkbaar heel wat mensen die hiervoor kiezen, want het gemiddelde bedrag dat mensen inclusief accessoires uitgeven aan een Apple Watch is €471. Wristly ondervroeg meer dan 2.200 Apple Watch-bezitters hoeveel ze aan hun smartwatch hadden uitgegeven. Uit de cijfers blijkt dat de stalen Apple Watch (verkrijgbaar vanaf €669) de gemiddelde verkoopprijs niet erg omhoog trekt.
iCulture-lezers kiezen vaker voor staal
Uit een poll die we eerder op iCulture plaatsten (zie uitslag hierboven), bleek ook al dat onder de iCulture-lezers de Apple Watch Sport veruit het populairst is. Eén uitvoering stak daarbij met kop en schouders boven alle andere uit: de 42-mm Apple Watch Sport in spacegrijs. Toch is het iCulture-publiek niet helemaal representatief voor de doorsnee bevolking: we hebben relatief veel mannelijke lezers die bovendien meer dan gemiddeld verdienen. We zagen dan ook relatief veel stemmen van mensen die een stalen Apple Watch hebben gekocht.
Uit de cijfers van Wristly blijkt dat toch heel wat mensen voor een Apple Watch Sport hebben gekocht. Het bedrag van gemiddeld €471 was eigenlijk nog een verrassing voor analisten, die eigenlijk op een gemiddelde verkoopprijs tussen de €378 en €490 hadden gerekend. De waarde die Wristly nu heeft achterhaald zit aan de bovenkant van die schatting. Wirstly ondervroeg meer dan 2.200 bezitters van een Apple Watch. Dat lijkt misschien een klein aantal, maar het onderzoeksbureau publiceerde de cijfers in samenwerking met Reuters en dat betekent dat heel Wall Street zich nu over de cijfers gaat buigen.
Vrouwen en early adopters
Beleggers zijn reuze benieuwd hoe de verkoop van de Apple Watch verloopt. Apple geeft daarover geen exacte cijfers: op 27 oktober zullen er weer nieuwe kwartaalcijfers bekend worden gemaakt, maar de Apple Watch valt daarbij in de categorie ‘Overig’, samen met de iPod. Wristly keek naar het model, het formaat en het aantal polsbandjes die mensen kochten. Ook kreeg de respons van vrouwen een zwaarder gewicht omdat zij in Wristly’s panel ondervertegenwoordigd zijn. Wristly nam niet de cijfers van vroege kopers mee, omdat fanatieke Apple-fans vaak wat meer besteden dan doorsnee kopers.
Mannen besteden $30 meer aan een Apple Watch, maar dat is ook wel te verklaren. Vrouwen kiezen vaker voor een kleinere behuizing met een lager prijskaartje. Ook bleek dat 40 procent van de kopers een extra horlogebandje had gekocht.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Apple Watch
De Apple Watch is de smartwatch van Apple. Het allereerste model verscheen in 2015 en daarna verscheen er elk jaar een nieuwe generatie. Met de Apple Watch kun je je hartslag meten, berichten ontvangen en versturen, apps installeren en betalen met Apple Pay. Wil je een Apple Watch kopen, bekijk dan de verschillende Apple Watch-modellen die momenteel verkrijgbaar zijn. Je kunt je smartwatch steeds een ander uiterlijk geven met Apple Watch-horlogebandjes.

- Alles over de Apple Watch
- Apple Watch-modellen
- Apple Watch kopen
- Apple Watch 4G kopen
- Refurbished Apple Watch kopen
- Apple Watch vergelijken
- Apple Watch in roestvrij staal
- Apple Watch-horlogebandjes
- Apple Watch repareren
- Apple Watch Ultra: het topmodel
- Apple Watch SE voor instappers
- watchOS: het besturingssysteem van de Apple Watch
- Bekijken bij Apple
Ik heb zelf de Sport versie… vind die ook het beste dragen 😛
De sport watch band is echt te lelijk. Heb meteen een metalen band besteld bij een third party anders was de Watch allang in de verkoop geweest.
Want echt kapot ben ik er niet van. Maar heb mezelf nog een week gegeven om er aan te wennen.
Ik heb een Apple Watch maar heb er gewoon een witte en zwarte sportband bij. Op zich vind ik deze errg comfortabel zitten. Ben de Pebble gewend en die irriteerde toch wel wat aan het eind van de dag. Deze niet. Draag ‘m vanaf het moment dat ik opsta totdat ik weer ga slapen. (Heb overigens ook nog een 3rd party stalen band in de bestelling staan en zou ook nog wel eens een milanese willen aanschaffen). Ik ben echter wel supertevreden over het apparaat.
Heb zelf de 42mm sport Black en daarbij heb ik voor 48 euro een hoco stalen band en voor 28 euro per stuk zowel de gewone zwarte lederen en de loop lederen band allen ook van hoco gekocht en de nightstand was amper 6 euro dus afwisseling genoeg voor mijn Apple watch en de bandjes lijken sprekend op de originele die een veelvoud kosten
Donderdag krijg ik mijn zwarte sport met zwarte band. Via ebay wil ik de blauwe, groene en witte sportband halen. En in de toekomst zal er ook wel wat leren banden komen zoals cognac bb. Staat altijd mooi. Hangt ook welke kleur schoenen ik draag. Voor de weekende heb ik een echt horloge, chopard mille miglia. De aw zal alleen tijdens werk gedragen worden.
Ik heb zelf de Sport. Puur omdat ik de aluminium uitvoering het mooiste vind. Ik hoef niet van dat shiny metaal te hebben.
Ik heb de Sport 42mm Space Gray in combinatie met de bruin leren loop. Ziet er erg mooi uit!
Ik heb gekozen voor de nieuwe Apple Watch sport Gold. Ik vind het een prachtige Apple Watch vooral in combinatie met het donkerblauwe bandje. Ik twijfel er nog over Apple care plus bij te kopen à 65 euro.
Ben momenteel in NY en heb voor veel minder geld de stalen watch met milanese band aangeschaft. Incl. tax was ik nog geen €690,- kwijt…
In geen 471 jaar. Pas als de accu beter is en het apparaat sneller is koop ik hem.
Een beetje vage Pie chart. Onderzoek gedaan onder 2200 Apple Watch bezitters en de helft van de chart geeft aan dat ze geen Apple Watch hebben…
tja als 3 dagen batterij voor jou op een smartwatch niet lang genoeg is kun je beter een gewoon analoog horloge met opwindfunctie kopen😛
Ik geloof best dat het sport model het meest populair is maar ik denk dat de Apple watch vooral populair is bij mannen die voornamelijk een 42mm model kopen en deze kost €469,-. Als hiervan dus 40% een extra bandje koopt… En dit model is bijna het ‘goedkoopste’ model. Dan geloof ik nooit dat gemiddeld €471,- euro wordt uitgegeven. (Heb zelf een 42mm rvs Apple watch met Milanese loop dus krik het gemiddelde een beetje op)
Hoe krijg jij 3 dagen voor elkaar? Ik gebruik ‘m echt amper, maar in de avond van dag 2 is ie echt leeg.
Heb zelf de SpaceGray Sport en via Kickstarter bij Hyperlink een SpaceBlack stalen ‘besteld’. Afwachtend hoe dat gaat staan.. 🙂
@Timm: De plaats van het taartdiagram is wat verwarrend, hij staat vóór de tekst waar hij bijhoort. Het gaat dus om de uitslag van de poll onder iCulture lezers, niet van het ondezoek onder watch gebruikers…
Staat wel in de tekst, maar pas ònder het plaatje waarbij je afhaakt omdat ’t niet lijkt te kloppen 😉
gewoon niet alles laten doorsturen naar je watch en wanneer je de functies niet nodig hebt zoals bvb tijdens je slaap de spaarstand inschakelen
Ik woon in de VS en heb een Apple watch gehad… Een week. Daarna weggegeven aan een oom.Het is een onhandig ding. Slecht bedacht en gemaakt. De interface is erg gebruiks onvriendelijk en alles is extreem langzaam en werkt vaak niet. Zonder je iphone heb je er sowieso niets aan.Het meest onzinnige product waar Apple ooit mee is gekomen.