AirPhoto: foto’s uitwisselen via Bluetooth

Met airPhoto kun je foto's uitwisselen tussen twee iPhones via Bluetooth. Het is gemaakt door een Japanse ontwikkelaar en vereist iPhone OS 3.0.
Edward Neve - · Laatst bijgewerkt:

01_homeOp de website iphoneography.com, een weblog met alles over iPhone-fotografie en -video, is een artikel verschenen waarin de applicatie airPhoto wordt besproken. Met airPhoto kun je foto’s uitwisselen tussen twee iPhones via Bluetooth. Deze applicatie vereist dat je OS 3.0 geïnstalleerd hebt en ondersteunt de iPhone 3G, de iPod Touch (2nd gen) en de iPhone 3GS. In een filmpje wordt getoond hoe het uitwisselen in zijn werk gaat.


Het zoeken in iTunes op ‘airPhoto’ leverde bij mij niet deze applicatie op, maar via een directe iTunes-link kun je de applicatie wel downloaden. Omdat het door een Japanner gemaakt is, is er van de beschrijving in iTunes niet veel te maken. De website van de maker is via Google Translate wel goed te lezen. Het is met deze applicatie niet mogelijk om foto’s uit te wisselen tussen een iPhone of iPod Touch en een andere telefoon met Bluetooth; dit is een restrictie van Apple zelf.

Hieronder kun je zien hoe het uitwisselen van foto’s via Bluetooth met behulp van airPhoto in zijn werk gaat. De applicatie zelf blijkt in dit filmpje gewoon in het Engels te werken, geen vreemde Japanse tekens te bekennen verder.

AirPhoto kost 0,79 euro en is via deze link te verkrijgen in de App Store.

via iphoneography.com

Reacties: 21 reacties

  1. jammer dat er nog steeds niet met normale telefoons uitgewisseld kan worden over bluetooth.

    verder wel erg gaaf hoe dit werkt.
    Maar ik denk dat deze funtionaliteit binnenkort gewoon door apple zelf word toegevoegd in een van de toekomstige firmwarwes.

  2. Ziet er leuk uit, maar je kan ook gewoon mover gebruiken.. Ik vraag me of je op deze manier ook plaatjes kan versturen naar andere phones en laptops..

  3. Als dit al mogelijk is, wanneer zullen we dan muziekbestanden ed kunnen uitwisselen?

  4. ja ik gebruik ook mover 🙂 werkt perfect hoor. Wacht alleen op idd muziekbestanden uitwisselen en video´s en alles 😀 zou wel cool zijn 😀 Alhoewel video´s niet kan denk ik, te grote bestanden.

  5. dit hebben we al met ibluetooth! nu nog muziek uitwisselen…..

  6. Het is zonde dat de iPhone dit niet gewoon standaard heeft; iedere andere telefoon bezit deze functie al out-of-the-box, zonder daar nog extra apps voor te hoeven aanpassen.
    Ik weet dat mover gratis is; maar dan nog kan je niet met andere telefoons uitwisselen, terwijl andere telefoons dat wel gewoon kunnen. Ik vraag me af waarom Apple dat opzettelijk blokkeert…?

  7. @shorty007: werkt mover ook over bluetooth, of alleen over wifi?

  8. ben het helemaal met je eens.

    Origineel geplaatst door Jordie
    Het is zonde dat de iPhone dit niet gewoon standaard heeft; iedere andere telefoon bezit deze functie al out-of-the-box, zonder daar nog extra apps voor te hoeven aanpassen.
    Ik weet dat mover gratis is; maar dan nog kan je niet met andere telefoons uitwisselen, terwijl andere telefoons dat wel gewoon kunnen. Ik vraag me af waarom Apple dat opzettelijk blokkeert…?

  9. Om te voorkomen dat je illegaal gedownloade muziek, films uit kan wisselen….?

  10. Origineel geplaatst door TheStijg
    Om te voorkomen dat je illegaal gedownloade muziek, films uit kan wisselen….?

    op andere telefoons gebeurd dit toch ook ?

  11. @Glenn:Alleen hebben die merken geen AppStore zoals die van Apple. Ze willen gewoon niet dat gekocht spul in de AppStore gedeeld kan worden met anderen. Hier kan ik op zich wel inkomen. Wat ze wel zouden kunnen doen is onderscheid maken in eigen content in de AppStore aangekochte dingen.

  12. Dit werkt allemaal niet op de iphone 2g :s ?

  13. Je kunt natuurlijk ook gewoon fotos mailen.
    Is nog eens gratis ook.

    Ik heb liever dat ik muziek kan sturen/ontvangen.

  14. Gebruik ik bluechat voor, was onlangs gratis…

  15. Origineel geplaatst door Marcel
    rlijk ook gew

    Ik ook, dat bemoeirige gedoe van Apple over filesharing, wanneer houdt dat nou eens op… 🙁

  16. @justastranger:

    De positie van Apple is alleen mogelijk wanneer zij de content leveranciers van iTunes respecteren. Muziek uitwisselen, vergeet maar heel snel;)

  17. Hmm, oke muziek sharen is misschien ook wel het andere uiterste maar fotos sharen zou toch gewoon standaard moeten kunnen, ook daar moet ik nu eerst een app voor kopen, omg en dan werkt ie vaak alleen maar met andere iphones! wtf!? 🙁

    En ook mijn muziek afluisteren via een ander itunes account ofzo, ik kan mijn muziek nu alleen afspelen vanaf de iphone,… 🙁

  18. heey in het filmpje sturen ze toch een foto van iphone naar een ipod touch??? of zie ik het verkeerd?

  19. wtf?! Ze moeten die hele bluetooth gewoon open smijten en niet zo zeuren!

    Elke gare standaard telefoon heeft het tegenwoordig erop zitten waarbij je gewoon alles kan versturen. Foto’s memo’s, muziek etc.

    Waarom de ow zo revolutionaire iPhone weer niet?

    Als er iets zwaar irritant is dan is dat dit kinderachtige gedoe wel 🙁 …

  20. Origineel geplaatst door Jordie
    Het is zonde dat de iPhone dit niet gewoon standaard heeft; iedere andere telefoon bezit deze functie al out-of-the-box, zonder daar nog extra apps voor te hoeven aanpassen.
    Ik weet dat mover gratis is; maar dan nog kan je niet met andere telefoons uitwisselen, terwijl andere telefoons dat wel gewoon kunnen. Ik vraag me af waarom Apple dat opzettelijk blokkeert…?

    Dit is het vervelendste probleem van de iPhone en de reden waarom ik iedereen om me heen afraad om een iPhone te kopen… best erg eigenlijk en nee, ik snap ook echt niet waarom ze niet een standaard bluetooth app (het kan nu nog, met een apple app zoals bluetooth natuurlijk (als ze het licht eindelijk eens zien)) hebben voor bestandsdeling.

  21. Kunnen we niet gewoon een brief naar Kassa schrijven of de consumentenbond of Neelie Kroes voor mij part, ik bedoel is het niet zo dat een smartphone pas zo genoemd mag worden als hij aan bepaalde eisen voldoet en is het niet van groot belang dat er op de verpakking komt te staan (GEEN BLLUETOOTH filesharing aanwezig). :p