
Alpe d’HuZes brengt officiële iPhone-applicatie uit
De Alpe d’Huez is een bedevaartsoord voor wielerfans. Heel wat Nederlandse wielrenners trekken in de zomer naar het Franse dorp om de plaatselijke berg te beklimmen, net zoals de renners in de Tour de France.
Maar er zijn ook mensen die er een goed doel aan verbinden. Alpe d’HuZes app is een initiatief om geld in te zamelen voor het onderzoeksfonds van KWF Kankerbestrijding. De eerste editie in 2006 zorgde al voor een opbrengst van 370.000 euro. In 2007 werd meer dan 1 miljoen bij elkaar gefietst en dat is inmiddels opgelopen tot 12,1 miljoen vorig jaar. Nu is er een officiële app waarmee deelnemers en thuisblijvers het evenement op de voet kunnen volgen.

Downloaden: Alpe d’Huzes (gratis)
Meer informatie over Alpe d’Huzes vind je ook op de themawebsite ‘Opgeven is geen optie‘.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Da’s nog eens een goed doel. Daar blijft niet de helft van de opbrengsten binnen het bedrijf.
Even ter info, het KWF heeft in 2010 110 miljoen binnengehaald, de Alpe d’Huzes is dus goed voor dik 10% van het jaarinkomen!
@iRobin 77% wordt besteed aan onderzoek en opleiding
Toitoi voor alle fietshelden!
Ze hadden toch 0,79 cent kunnen vragen voor deze app. Waren weer extraopbrengsten geweest voor het goede doel.
Jaja nog 2 weken en 1 dag en dan staan we langs de kant ze om hoog te schreeuwen 😀
@Mat v Glabbeek: Van die 0,79 gaat een gedeelte naar Apple… lijkt mij een beetje vreemd om Apple te laten meeprofiteren met het goede doel. Zeker Alpe d’HuZes niet!
Mijn school heeft aan die actie mee gedaan! 6000,- opgebracht en nog 6000,- voor Kwf
Gr. 8(waar ik zit) heeft sponsorloop gedaan op de berg bij bakkersparkweg(rhoon)
@Mat v Glabbeek: Dit mag van Alpe D’HuZes organisatie niet. Het bedrag dat men betaald moet volledig naar KWF gaan. Niet voor 70%. Je kan doneren via de App.
Als je kort meer wil weten over Alpe D’HuZes (alpe-du-zes) moet je dit inspirerend filmpje van de oprichter eens zien die hij gaf op de TEDX in maastricht:
http://www.youtube.com/watch?v=aGHz6fbki38
“Toch hebben de ontwikkelaars de app nu alvast uitgebracht, zodat de de supporters alvast hun favoriete deelnemers kunnen instellen”
Jammer, want dit onderdeel werkt juist (nog) niet.
Supporter en donateur