Het was even de vraag welke extra thema’s ontwikkelaar Rovio zou kunnen bedenken voor haar ruimtelijke Angry Birds-spel Angry Birds Space, maar het antwoord daarop lijkt gegeven: alle. Na een set van tien ijslevels die perfect in het plaatje paste van het spel, is Space nu voorzien van tien nieuwe levels met een snoepthema. De nieuwe planeet waarop die levels zich bevinden heet Utopia en wordt gesierd door popcorn, koekjes, pudding en ander snoepgoed.
Wat de pudding betreft haakt Angry Birds in op een oude gameswet: pudding dient in een snoepwereld om tegenaan te stuiteren (om bijvoorbeeld hoger te springen) en dat is in Angry Birds Space niet anders. Dus kan je de vogels er tegen katapulteren om ze de volgende kant op te laten stuiteren. De popcorn geeft weer een heel ander effect en vliegt in het rond, schade veroorzakend op zijn pad. Je moet de eerdere levels al hebben uitgespeeld om de nieuwe te kunnen spelen.
Angry Birds Space kwam op 22 maart uit en vergaarde tot nu toe een gemiddelde van 4,5 ster uit 1787 beoordelingen in de Nederlandse App Store. Het alweer vierde deel uit de schiet-vogels-op-varkens serie, beklimt sinds de uitgave al een solide top 10-notering van best verkochte apps. Over Rovio’s belofte dat er nog vier nieuwe Angry Birds-games moeten uitkomen dit jaar, is verder nog niks bekend.
Downloaden: Angry Birds Space (€0,79)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Leuk dat ze nu nieuwe levels hebben. Space was een zeer vette vernieuwing, maar in een half uurtje had je alle levels uitgespeeld (niet op 3 sterren, maar goed). Ik had zelf een beetje het idee dat Angy Birds meer een melkkoe aan het worden was, want de eerste Angry Birds kon je echt uren mee zoet zijn.
Bij mij crasht hij nu sinds de update elke keer bij het openen van de app…
Beetje weinig levels bij de updates de laatste tijd.. Maar deze is desondanks wel weer leuk om te spelen, leuke uitdagingen weer. Rovio keep on going 😉
@Bram: Ik kan me wel in je verhaaltje vinden.
Met de eerste 2 angry birds was ik soms per leveltje een half uur/driekwarter bezig om uit te vinden wat de manier is om alle ‘varkentjes’ te raken, je moest vaker nadenken per level en wanneer je dan 3 ster wilde moest je of heel je manier aanpassen of je had hem na een half uur meteen op 3 ster doordat je vaak meteen 1 van de beste manieren had gevonden(tjsaah na 100pogingen oer level mag het ook wel haha).
Nu helaas met Space, ben ik maar 2/3 levels tegengekomen waar ik een beetje moeite bij moest doen, de rest ben ik in 1 keer doorheen gegaan om uit te spelen. De tweede keer alles 3ster behaald in ongeveer 5 minuten per leveltje.
Je kan wel merken dat de eerste 2 beter over nagedacht is(dit allemaal is enkel mijn ervaring/mening met/over de spellen, dus meningen kunnen afwijken;))
En on topic: wel weer leuk nieuwe levels