Volgens de website Daily Gadget News is Apple nogal enthousiast geraakt over de vele tijdschriften die op de iPad worden uitgebracht. Apple zou daarom bezig zijn om een template te ontwikkelen voor magazine-apps, die ze aan ontwikkelaars in Xcode beschikbaar gaan stellen. Het idee is, dat bedrijven die hun magazine in digitale vorm op de iPad willen uitbrengen, dit straks gemakkelijk kunnen doen. Ze hoeven dan niet meer na te denken over algemene functies, zoals het aanbieden van oude nummers of het aanbieden van een abonnementensysteem, want dat zit er standaard al in.
Stel dat je bijvoorbeeld een stripboek hebt gemaakt. Je kunt aanhaken bij de grote uitgevers zoals Marvel om deze ook op de iPad uit te brengen. Maar dat is niet voor iedereen weggelegd en bovendien moet je een deel van je inkomsten afdragen aan de bemiddelaar. Met een template is het goedkoper: je kunt straks een ontwikkelaar zoeken en binnen heb je een paar dagen een stripboek-app, die je via iTunes kunt verkopen. De kwaliteit van deze ‘garagetijdschriften’ (de term is afkomstig van bedrijfjes die vanuit een garage actief zijn, zoals ooit Apple zelf is begonnen) zal sterk variëren, maar het stelt wel iedereen in staat om een eigen tijdschrift te maken. Het grote voordeel voor gebruikers is dat tijdschriftinterfaces consistent worden en intuïtiever om doorheen te bladeren. Apple hanteert interfacerichtlijnen voor apps, die ze ook in een template kunnen verwerken.
De template zal tegen het einde van het jaar pas beschikbaar komen, rond de lancering van iOS 5.1 of 5.2.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Jammer dat het nog zo lang duurt, goed initiatief!
OMG. Krijgen we nu pulp magazines van iedere janpiet op de hoek? Hoop dat de kwaliteit van tablet magazines van niveau blijft/wordt want anders gaat dit de boel dompen.
Vraag me af of het hier uberhaubt wel om een grafische template gaat. Ik denk eerder dat het een xcode template is. Dus een voor opgezet technisch sjabloon met bepaalde functionaliteit (archief, abonnementensysteem etc.) zit er standaard al in. Ik denk dat hier grafisch niet zo’n spannende dingen uitkomen.
Dit als aanvulling op de huidige xcode templates die grafisch ook geen drol voorstellen maar de ontwikkelaar technisch op weg moet helpen omdat veel voorkomende stappen technisch al zijn gemaakt.