Volgens Big Fish Games waren ze de eerste ontwikkelaar die games op basis van een abonnementenmodel mag aanbieden. In een gesprek met Bloomberg benadrukte het bedrijf dat er overleg met Apple was geweest. Maar nu blijkt Apple toch de app zonder verder overleg weer uit de App Store te hebben gehaald. Medeoprichter Paul Thelen zegt dat Apple “officieel toestemming” heeft gegeven voor de game-abonnementenapp. Big Fish Games beweerde de eerste te zijn met een abonnementenmodel voor games. Voor €5,49 per maand kreeg je telkens nieuwe games toegestuurd. Een dergelijk abonnementenmodel bestond tot nu toe alleen voor kranten en tijdschriften.
Toen de app uiteindelijk in de App Store verscheen, werd al snel gespeculeerd dat er geen sprake was van een echt abonnementenmodel, zoals Apple dat graag ziet: binnen de app, waarbij 30% van de inkomsten voor Apple zijn. Toch beweert Big Fish Games-orichter Paul Thelen dat zijn team wekenlang met Apple heeft samengewerkt om te zorgen dat de app aan alle eisen voldeed. Apple zou het persbericht over de lancering van de game zelfs vooraf hebben gelezen en goedgekeurd. Bij de app van Big Fish Games moesten gebruikers een abonnement afsluiten voor een eindeloze stroom games, die draadloos vanaf de servers van Big Fish naar de abonnees zouden worden gestuurd.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Goed nieuws!!! Dankjewel apple en blijf dit zo houden!
Ik hoop dat het zo blijft! Ik moet al “kotsen” van die rottige in-app aankopen! …dit zou gewoon nog 10x erger zijn.
Apple, do not lower your standards.
Apple moet zich schamen
Of Big Fish liegt..
@Mitch: wrm zou Apple zich moeten schamen, omdat ze een app in de appstore hebben geplaatst en na 1 dag weer verwijderd?
ik ben benieuwd naar de abbo diensten
@Borgqueenx: Wat is hier goed nieuws aan? Dat model heeft zo zijn voor- en nadelen voor ons.
@an1lo: Het is niet de eerste keer dat zoiets gebeurd.
Wat moet ik met 10 verschrikkelijke en 2leuke Apps voor 66€ pj?! Als je nu kon kiezen of je t wel of niet wilde… Er is veel meer verschil in apps dan binnen 1 tijdschrift. De ene maand Libelle, dan weer computertijdschrift dan woonmagazine. Zoiets maar dan in apps, dat is toch niets!?