Binnenkort meer apps dan muziek gedownload uit iTunes Store

Door de snelle stijging van downloads in de App Store, zal deze online winkel de iTunes Store later dit jaar inhalen als grootste online winkel (in downloads) van Apple.
Jeroen Wienen -

itunes logoAsymco, een Fins bedrijf dat zich onder andere richt op het maken van applicaties voor de iPhone, deed onderzoek naar de verkoop van applicaties in de App Store en muzieknummers in de iTunes Store. Eerder deze week meldden ze al dat iOS-gebruikers samen ongeveer 17,6 miljoen applicaties per dag downloaden, terwijl in de iTunes Store nog geen acht miljoen muzieknummers per dag over de virtuele toonbank gaan. Groot voordeel voor de App Store is natuurlijk dat een groot deel van de gedownloade applicaties gratis is, terwijl een muzieknummer uit de iTunes Store vrijwel altijd geld kost.


Dertig dagen na de opening van de App Store kondigde Apple aan dat er zestig miljoen apps gedownload waren, die bij elkaar goed waren voor dertig miljoen dollar. Steve Jobs voorspelde toen al dat de App Store mogelijk ooit een “$1 billion marketplace” zou kunnen worden. Daarmee deed hij de online winkel zelfs te kort, blijkt nu.


Tijdens de laatste editie van de WWDC bleek de gemiddelde verkoopprijs van een applicatie $0,29. Als de verkopen blijven doorgaan in dezelfde trend als nu, zal er aan het einde van dit jaar ruwweg 1,8 miljard dollar uitgegeven zijn aan iOS-applicaties, in één jaar. Het is aannemelijk dat er volgend jaar meer dan twee miljard besteed wordt in de App Store.

Indrukwekkende cijfers die ervoor zorgen dat de App Store binnenkort niet langer het kleine broertje van de iTunes Store is. Ervan uitgaande dat de cijfers van Asymco kloppen, heeft de App Store ruim twee jaar na opening evenveel downloads als de iTunes Store in de eerste vijf jaar. De App Store zal volgens deze cijfers later dit jaar meer downloads hebben dan de iTunes Store. Hun wegen kruisen elkaar dan rond de dertien miljard downloads.

Via: TechCrunch

App Store

Lees alles over de Apple App Store, de online winkel waar je apps voor iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV en Mac downloadt. Naast de normale softwarewinkel is er ook een Mac App Store en een speciale App Store voor de Apple Watch. Sinds maart 2024 kun je op de iPhone ook apps buiten de officiële App Store downloaden, via onder andere alternatieve appwinkels. Dit wordt ook wel sideloading genoemd.

App Store logo.

Reacties: 17 reacties

  1. ben dat logo tog wel mooi gaan vinden..

  2. Nee vind je het gek? Natuurlijk is het meer, want heel veel apps zijn gratis en muziek kost veel geld. Veel mensen downloaden de muziek gewoon illegaal. Ik ook maar apps niet. Die betaal ik wel.

  3. Nee het oude logo moet terug, Steve kan wel zeggen dat er in iTunes veel gekochte nummers zitten, maar het merendeel van de mensen upload nog steeds veel meer cd’s dan iTunes nummers

  4. @ iPhone iconJoas zei op 8 september 2010 om 16:37 downloaden de muziek gewoon illegaal.

    Muziek downloaden van internet voor eigen gebruik is niet illegaal.

  5. Mooi logo, wat mij betreft mag het blijfen 😛 !

    Is het heel gek! Talloze goede apps zijn gratis, terwijl alla nummers 0.99 cent kosten !
    Dan besteed ik dat geld liever aan apps !

  6. Weet iemand waneer ios 4.1 uitkomt want ik dacht dat het 8 september was ?

  7. @willem: Wel als er een copyright op zit. :’)

  8. @Rob Hoiting:
    Nee hoor:

    Iedereen mag kopieën maken van muziek, films of teksten, zelfs als de bron illegaal is.

    Het probleem is dat de meeste mensen hun gedownloade content ook delen met anderen (soms onbewust). Dit mag niet.

    Meer informatie over dit onderwerp vind je hier:
    http://www.digimuziek.nl/legaal.htm

  9. @Jeroen Wienen: Oh, dat wist ik niet. Ik neem mijn woorden terug. 🙂

  10. Apps kosten gemiddeld 29 cent. Ja, en? Daar is toch niets mee te doen? Gratis apps worden zeer waarschijnlijk veel vaker gedownload. Gaat de rekensom al niet meer op. Tel daar de talloze 79 cent apps bij op. Succes.

  11. Wat ik in de meeste verhalen mis is dat een App gemiddeld vijf keer per jaar een update heeft die ook steeds gedownload moet worden.
    Volgens mij kan de omzet uit Apps minstens door vijf gedeeld worden.

  12. Hoe worden de updates van apps gerekend? Er zijn soms dagen dat ik 14 apps van mijn ca 150 geïnstalleerde apps moet updaten, zelfs als die momenteel niet eens op mijn iPhone of iPad geïnstalleerd staan.

  13. @Rene Nieuwenhuis:
    Ik snap je punt niet?
    Die 29 dollarcent is juist gebaseerd op de verhouding tussen gratis en betaalde applicaties.

    @Onno ter Wisscha & Hubert Savelberg:
    Ik ga ervan uit dat updates niet als individuele downloads worden geteld. Op de laatste WWDC maakte Apple bekend dat er meer dan 1 miljard was uitgekeerd aan ontwikkelaars (total sales: 1.4 billion, 5 billion apps sold, ASP: $0,29)

  14. Origineel geplaatst door Filip Van Reeth
    Voor diegenen die het logo niet mooi vinden: http://dribbble.com/shots/51446-iTunes-10-Replacement-Icon

    kijk! die is origineel… is er trouwens ook een manier om de look van iTunes een beetje te veranderen? heb je het kleurenschema van windows verandert en zie je die lelijke grijze kleur weer van iTunes, blegg

  15. Ik vind sowieso dat iTunes geen iTunes meer kan heten. Er worden dus meer apps dan muziek gedownload. En er gaan ook ibooks en tv-series en films over de toonbank.

  16. duurt het altij zo lang om die ios.4.1 te douwnloaden!! scjonge jonge zit al een uur op die computer kijk hoe laat he tis