
Blokje Om: iPhone-app geeft meteen een leuke wandelroute
Zorgverzekeraars doen er van alles aan om zichzelf in de spotlight te zetten met een iPhone-app. De bewijst de laatste applicatie van Agis, die de applicatie Blokje Om heeft uitgebracht. De app scant je locatie, jij bepaalt de afstand van de route en ziedaar: de applicatie stippelt een wandelroute voor je uit op Google Maps. Bovendien worden er knap foto’s bij geladen die delen van de route al laten zien en houdt de app bij hoeveel je loopt.
Blokje Om maakt op een leuke en creatieve manier gebruik van Google Maps. Nadat je invoert hoe lang de afstand van je wandeling mag zijn – vanaf 500 meter tot 6 kilometer, berekent de app de lengtes van straten en wordt er een route voor je uitgestippeld. Daaronder worden verschillende foto’s van aanzichten en opvallende punten in die route geladen.

Het is wel degelijk de bedoeling dat je Blokje Om meeneemt en aan laat staan tijdens de wandeling zelf. Daarmee kun je namelijk je afgelegde afstand bijhouden. Die wordt opgeteld in de applicatie en staat klaar om gedeeld te worden via Facebook en Twitter. Ook zie je hoeveel blokjes om je in totaal hebt gelopen en hoeveel trofeeën je daarmee hebt binnengehaald. Blokje Om is aldus weer een voorbeeld van gamification, een trend onder app-ontwikkelaars om aan alles een spelelement toe te voegen.
Meer dan dit is Blokje Om eigenlijk niet. Het helpt je te voldoen aan dertig minuten beweging per dag en kan voor een originele route van je hond uitlaten zorgen. Als je al veel wandelt, is het leuk om te zien hoeveel kilometer je daarmee nou aflegt. De app laat het tot twee cijfers achter de komma zien. Helaas werkte de app bij ons maar één keer. Na de eerste route met foto’s, kregen we voorts te zien dat de app geen routes meer kon berekenen. Zelfs niet op dezelfde afstand vanaf dezelfde plek! Dat moet nog even rechtgezet worden voordat we weglopen met deze leuk gevonden app.
Downloaden: Blokje Om (gratis)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Leuke app, maar ik kan van het begin af aan al geen route berekenen
Vanaf mn thuisadres kan geen enkele route gevonden worden.
Voor mij werkt het dus niet. Dan gewoon runkeeper blijven gebruiken.
Toen ik de recensie bekeek leek het me op zich best een leuke app. Ik probeer elke dag te wandelen maar daar kan je natuurlijk altijd wel wat stimulerends bij gebruiken (lang leve de iPod). Ik woon in Ouddorp, een dorpje aan de zee, prachtige wandelroutes kun je hier maken. Helaas heeft deze app dat nog niet door want hij kan geen enkele route vinden. Zou fijn zijn als dit word opgelost!!
Helaas, ‘geen enkele route gevonden’ is de foutmelding vd app. Mail naar de makers gestuurd. Ben benieuwd wat de bug is.
Hier werkt zelfs de eerste keer niet voor geen enkele afstand een route terwijl ik toch wekelijks een wandelroute loop Hier is ook geen Google streetvieuw
Krijg alleen maar “geen route gevonden” Wordt dus geen blokje om vanavond ;-(
Ook hier in Limburg krijg ik de melding ‘geen route gevonden’. Jammer.
Ook geen route hier. Jammer
“Geen routes gevonden”… Ik dacht dat het misschien aan de grootte van de plaats zou kunnen liggen waar ik dit als eerste testte, Oosterhout. Maar ook in Rotterdam worden er geen routes getoond. Vraag me af hoe deze app zijn routes opbouwd, via GoogleMaps zijn er toch altijd routes te vinden?
Ook in Alkmaar geen routes 🙁
Zelfde probleem hier. Werkt deze app überhaupt bij iemand?
App werkt niet bij mij en als ik de reacties zie van vele dan werkt hij bij bijna niemand
Ook in mijn buurt kan ik geen enkel rondje lopen.
Word het toch weer tv. 😉
@Roeland: het ligt nooit aan de maker. Altijd aan een ander?!
Ook hier geen routes.. hoop dat de app snel weer goed werkt! Ben wel heel benieuwd.
Ook in Alphen aan de Rijn vlak bij een natuurgebied geen enkele route. Waardeloos dus!!!
Ik vraag me af hoe iemand in de 17e eeuw gereageerd zou hebben als je hem had verteld: “Later als ik een smartfoon heb ga ik via een app bepalen welk stukje ik ga wandelen.”
(big snurk)
Denk dat er iets mis is gegaan en dit zal worden opgelost met versie 1.1.
Dan wacht ik gewoon even tot het wel werkt. Lijkt me leuk om uit te proberen. Dan moet dat batterijprobleem van iOS5 ook nog wel even opgelost worden, trouwens. Ik wil onderweg ook graag nog wat foto’s maken.
Antwoord van Agis op mijn klacht:
Belachelijk dat een groot bedrijf een app heeft gelanceerd die bij belangstelling dienst weigert. Had de ontwikkelaar ook wel even rekening mee mogen houden. Het zal best in orde komen maar een beste beurt, nee…
Ik heb ze gemaild en heb als antwoord gekregen dat de site overbelast is. Na 28 november moet het weer mogelijk zijn om routes te plannen
Gedownload, lijkt me wel een leuke app 🙂 . Even wachten tot ie weer werkt.
@fgeer: Opvallend snelle reactie op jou klacht van Agis overigens! Mag ook wel gezegd worden.
Klinkt leuk! Wil ik zeker eens proberen!
ik heb eens getest en het is mij al 1maal gelukt om een route te vinden maar toen had ik geen tijd om te wandelen, nu gaan we sebiet nog eens zien se
Vanuit mijn huisadres geeft de app geen blokjes om alleen rechte lijnen. Heeft iemand hetzelfde?