Boekensalon iPhone-app adviseert over Nederlandse boeken

De Boekensalon van NBD/Biblion
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

boekensalonDe Boekensalon is een nieuwe iPhone-applicatie waarmee je favorietenlijstjes van boeken kunt aanleggen. De app is gemaakt door NBD/Biblion, die de meeste mensen zullen kennen van de bibliotheek: ze verwerken nieuw binnenkomende boeken en schrijven er ook recensies over. Met de app, die officieel deboekensalon.nl heet, doorzoek je de database aan de hand van ISBN-nummer, titel of auteursnaam. Maar je kunt ook de streepjescode op een boek scannen, wanneer je in de boekwinkel staat en wilt weten of een boek de moeite waard is.


Als je de informatie hebt opgehaald kun je het vastleggen in je favorietenlijstje. Je kunt ook anderen laten weten dat je het betreffende boek als verjaardagscadeau wilt hebben, via e-mail, Facebook, Hyves, Twitter of zelfs MMS. Alle boeken die in Nederland verschijnen worden door NBD/Biblion geregistreerd en vaak ook gerecenseerd. De organisatie faciliteert ook een netwerk van leeskringen. In een toekomstige versie wordt het mogelijk om een boek meteen te reserveren in de bibliotheek. Top 10-lijstjes houden je op de hoogte van het nieuwste aanbod en een kaartfunctie laat zien waar de bibliotheek bij jou in de buurt is.

Downloaden: deboekensalon.nl (gratis)
Via: One More Thing
Tip: bij het zoeken op Boekensalon in de App Store vind je niets.

boekensalon   boekensalon

Reacties: 7 reacties

  1. Jammer dat de gevonden boeken dan niet digitaal te downloaden zijn in bijvoorbeeld iBook ;-( Er zijn zowiezo geen recente (legale) NL boeken voor iPhone/iPad. Als bittorrent zijn er genoeg te downloaden.

  2. Leuke app voor m’n moeder als we weer eens in een boekenwinkel staan en ze wil weten of ’t een goed boek is… 😀

  3. App al via OMT geinstalleerd en werkt goed!
    Mooie app!

    Als je van lezen houdt dan zeer zeker installeren!
    (ook handig voor sint- / kerstboeklijstjes!)

  4. @dries6951: Misschien heb je dit boek gemist:
    Mede namens mijn vrouw.
    Recent. Legaal. Gratis. 🙂

  5. Fijne tip: bij boekensalon vind je niets……..
    Nog een tip: vertel even waar je dan wel naar moet zoeken!
    Ook “de boekensalon.nl” of “boekensalon.nl” geeft geen resultaat. Tenslotte werkt de link ook niet.
    Iemand wel kunnen vinden?

  6. Probeer eens: deboekensalon 🙂