Controversieel spel Sweatshop HD uit App Store verwijderd

Controversieel spel Sweatshop HD uit App Store verwijderd

Apple heeft het controversiële iPad-spel Sweatshop HD uit de App Store verwijderd. Apple voelt zich niet gemakkelijk bij het thema.
Bastiaan Vroegop -

SweatshopApple heeft het iPad-spel Sweatshop HD uit de App Store verwijderd. De game uitte kritiek op de werkomstandigheden in kledingfabrieken, waar volgens het spel tegen lage tarieven zeer veel gewerkt moet worden. Om de kosten in het spel te drukken en gestelde doelen te halen, waren spelers al snel gedwongen om mensenrechten te schenden. Apple zegt liever niet een spel te willen verkopen waarin spelers als manager zulke keuzes moeten maken in een kledingfabriek.


Apple’s bericht naar ontwikkelaar de ontwikkelaar was als volgt:

[Wij vinden het] ongemakkelijk om een spel te verkopen gebaseerd op het runnen van een [zogeheten] sweatshop.

Sweatshop HD richtte zich op de kledingindustrie, waardoor bijvoorbeeld de productie van Apple-producten in China niet aan bod komt. Er is echter weinig fantasie voor nodig om de slechte werkomstandigheden in Sweatshop te koppelen aan de arbeidsomstandigheden in Chinese fabrieken verantwoordelijk voor Apple-producten. Dat terwijl recente rapporten er juist op wijzen dat de werksituatie daar dankzij Apple fors is verbeterd.

Reacties: 5 reacties

  1. Nee, het probleem doodzwijgen is een goede optie…
    Struisvogelpolitiek. Laten ze er dan een waarschuwing of label aan hangen met een tekst in de trand van: “Apple distantieert zich uitdrukkelijk van het thema in dit spel”

  2. Cynisch dat Apple er geen enkele moeite mee heeft om geld te verdienen met een spel waarin je zoveel mogelijk voetgangers moet doodrijden (Carmageddon) of waarin je je door een eindeloze reeks huurmoorden moet opwerken in een misdaadorganisatie (GTA).

    Maar dit spelletje wordt geschrapt met een verwijzing naar clausule 16.1 van de App Store — “Apps that present excessively objectionable or crude content will be rejected.” Conclusie: wat Apple “excessively objectionable” vindt is niet het schenden van mensenrechten, maar het onthullen van Aziatische arbeidsomstandigheden .

  3. Hypocriet…

    Zelf ondertussen goedkoop mensen gebruiken voor de iPhones…

    Naja…

  4. Hiermee zegt Apple dus eigenlijk het wel goed te vinden dat spelers de keuze mogen maken iemand dood te schieten in een combat spel, iemand omver te rijden in een race spel en een vogel boos te maken …

  5. @Twan van Asseldonk:
    Scherp. Waarschijnlijk omdat dat toch verder van ze af staat dan een sweatshop.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.