FioWriter: iPad-tekstverwerker met toetscommando’s

FioWriter: iPad-tekstverwerker met toetscommando’s

FioWriter is een gratis tekstverwerker met toetscommando's, woorden tellen, zelf je toetsenbord indelen, klembord en TextExpander-ondersteuning.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

fiowriter tekstAlweer een tekstverwerker voor de iPad? Ja, maar deze heeft toetscommando’s, zoals je ook op de desktop gebruikt. FioWriter is een universele tekstverwerker die sinds eind december gratis is geworden. Bij FioWriter gaat het niet om veegbewegingen, zoals bij de meeste andere tekstverwerkers voor de iPad. Je drukt op Command+C om te kopiëren en Command+V om te plakken. Er zijn hotkeys om de cursor te bewegen en om te zoeken in de tekst.


fiowriterWil je bijzondere tekens invoegen zoals het pi-symbool, dan kan dat. Wil je je toetsenbordindeling zelf bepalen, dan kan dat ook. En je kunt zelfs meerdere tekstfragmenten op het klembord zetten en later invoegen. Er is bovendien gedacht aan ondersteuning voor TextExpander.

Documenten die je met FioWriter schrijft kun je synchroniseren met iCloud en Dropbox, waarbij je tussendoor ook offline kunt werken. FioWriter heeft een autosave-functie zodat je niets kwijtraakt. Er zijn meer dan 30 snelkoppelingen voor het bewerken van teksten en het verplaatsen van de cursor. Verder vind je in FioWriter functies die je ook bij andere iPad-tekstverwerkers tegenkomt, zoals een optie om woorden te tellen en teksten schermvullend te bewerken.

Downloaden: FioWriter (gratis, universeel, iOS 5.0+)

Reacties: 2 reacties

  1. Helaas is alleen de lite versie gratis, en daarmee kan je per categorie maximaal vijf bestanden verwerken. Dat is toch een beetje een domper op dit positieve verhaal.

  2. Helaas (ik ben misschien te laat geweest) verwijst jullie link naar een niet gratis Pro versie. Alleen de Lite versie is gratis, maar die heeft als beperking dat je per categorie maximaal vijf documenten kunt bewerken. Best wel een domper.

  3. @Paul: Paul, toen we over deze app schreven (een paar dagen geleden) was FioWriter gratis. Voor het exacte prijsverloop kun je hier kijken. Op 27 december werd de app gratis, op 9 januari ging de prijs weer omhoog. Eerst naar €0,89, daarna naar de huidige prijs van €17,99. De app is dus best een behoorlijke tijd gratis geweest, meer dan een week.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.