
Fleksy iPhone-app voor blinden nu beschikbaar
Dit weekend is Fleksy in de App Store verschenen, een vrij unieke iPhone-app voor mensen met een visuele handicap. Met Fleksy kun je tekst invoeren, ook als je blind bent. Apple heeft op de iPhone al heel wat toegankelijkheidsfuncties toegevoegd, maar het typen van tekst kon nog wel wat worden verbeterd. Je kunt zo’n 25 woorden per minuut typen met Fleksy, inclusief leestekens. De ingevoerde tekst stuur je naar een e-mailbericht, sms, Twitter of andere app die tekst accepteert. Bij apps die nog niet worden ondersteund kun je met kopiëren en plakken de tekst vanuit Fleksy naar de gewenste app overzetten.
Fleksy is nog niet helemaal perfect. De makers waarschuwen voor haperingen, maar wilden nu alvast de app uitbrengen zodat mensen er zo snel mee aan de slag kunnen. In geplande updates komen nog meer functies en verbeteringen.
Voordat je Fleksy kunt gebruiken moet je de juiste toegankelijkheidsinstellingen op je iPhone regelen, bijvoorbeeld het driemaal drukken op de homeknop om VoiceOver in te schakelen. Vervolgens open je Fleksy en druk je driemaal op de homeknop om VoiceOver te activeren. Je tikt nu de letters op de plek waar je ze verwacht. Daarbij hoef je niet te wachten tot de letter wordt opgelezen. Fleksy zorgt ervoor dat de woorden goed worden gespeld. Met een veeg naar rechts geef je een spatie aan. Fleksy leest daarna het ingetypte woord voor, zodat je kunt controleren of het klopt. Klopt de woordsuggestie niet, dan kun je op en neer vegen om andere alternatieven te horen.
Er is voor Nederlandse gebruikers nog één groot nadeel aan Fleksy: je zult in het Engels moeten communiceren, want andere talen worden nog niet ondersteund. De makers hebben dit wel gepland. Voor het intikken van namen zijn er speciale functies aanwezig, maar dat zal bij ‘vreemde’ Nederlandse namen niet altijd goed gaan.
We schreven eerder al eens over Fleksy; toen was de app net ingediend ter review bij Apple. Fleksy kan ook handig zijn voor mensen die niet op hun scherm kunnen kijken, bijvoorbeeld wanneer ze een taak uitvoeren waarbij geobserveerd moet worden.
Downloaden: Fleksy (€11,99)
https://www.youtube.com/watch?v=9YP5goKA4dQ&feature=player_embedded
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Volgens mij een totaal kansloze app!!
Een i-Phone met de home-knop als enig voelbare invoerknop, die ook nog eens niet 100% reproduceerbare respons geeft bij x keer indrukken (soms mist ie een keer en mag je overnieuw drukken), lijkt me niet de meest voor de hand liggende smartphone voor iemand die blind is….
En dan ook nog voor bijna 12(!) Euro ?????
Ik dacht: even uitproberen. Daarna zag ik de prijs!!! 12 euro!!!! Das echt veel…
Die gozer typt gewoon allemaal bullshit, lijkt me sterk dat de soort van autocorectie het aankan om er dan wat van te bakken..
Die blinden word ook gelijk een poot uit getrokken met 12eu. Dan nog de vraag of ze er echt wat aan hebben.
Erg veel geld want blinden kunnen nu ook al prima overweg met de iPhone.
Een iphone app voor blinden…
Hier stopte ik met lezen. Alsof een blinde dingen kan voelen op een glazen touchscreen. Wie houden ze voor de gek…
Wat een rare reacties. Veel mensen hier op iPhoneclub weten dus duidelijk niet eens dat de iPhone hard op weg is de meest gebruikte mobiele telefoon door blinden te worden? Ik zie zelf perfect, maar ken veel blinde mensen en van 4 van hen weet ik in ieder geval dat ze een iPhone gebruiken. Een van hen is mijn vader dus ik weet toch echt wel waar ik het over heb. De iPhone (en veel andere Apple-producten) bieden standaard al ingebouwde schermuitleessoftware mee. Zou je deze er bij moeten kopen gaat je dit toch echt duizenden euro’s kosten. (slechte) spraaksoftware voor een oude Nokia kost al ruim 300 euro, op de iPhone is het gratis. 12 euro voor deze app is dus ook écht niet veel. Typen met het standaard toetsenbord gaat namelijk nog steeds wel erg traag. Mijn vader heeft daarom vaak een bluetooth toetsenbordje bij zich.