Google Goggles voor iPhone gelanceerd door Google

Google heeft een nieuwe versie van de Google Mobile-applicatie voor de iPhone uitgebracht. Hierin wordt de experimentele dienst Goggles toegevoegd, waarmee je kunt zoeken op basis van een foto van een bepaald object. Voorlopig worden alleen Engelstalige landen ondersteund.
Michel Lusthof - · Laatst bijgewerkt:

GoogleGoogle heeft een nieuwe versie van zijn Google Mobile-applicatie voor de iPhone uitgebracht, waarin ondersteuning voor de Goggles-dienst centraal staat. Met de applicatie was het al mogelijk om te zoeken door middel van spraak of op basis van een locatie. Met Google Goggles wordt het ook mogelijk om te zoeken op objecten in een foto, zoals een bijzondere brug of een gebouw. De functionaliteit is al sinds december vorig jaar beschikbaar voor het Android-platform en vanaf vandaag dus ook voor de iPhone.


Activeren doe je als volgt:

  1. Start de Google-applicatie
  2. Ga naar Instellingen
  3. Tik op Google Goggles
  4. Zet de schakelaar van Goggles aan
  5. Er verschijnt naast het zoekvak nu een camera-icoon.

Door in de applicatie voor de het camera-icoon te kiezen, wordt een foto gemaakt die vervolgens door de software wordt geanalyseerd. Objecten die herkend worden, worden vervolgens geselecteerd. Het is nog wel een experimentele dienst en werkt niet met elk object, zo maakt de zoekgigant op zijn weblog duidelijk. Het zou prima moeten werken met oriëntatiepunten, logo’s, kaften van boeken, dvd’s en games. Maar het werkt bijvoorbeeld nog niet met dieren, planten of voedsel, aldus Google.

Voorlopig zal de Goggles-functie alleen beschikbaar zijn voor Engelstalige gebruikers; de nieuwe applicatie zal wel wereldwijd beschikbaar komen. Wanneer de dienst ook in Nederland geactiveerd wordt is onbekend. Omdat Google Goggles een camera met auto-focus vereist, worden ook alleen de iPhone 4 en 3GS ondersteund. In deze update worden ook zoeksuggesties sneller weergegeven en wordt spraakzoeken nu ook door de vierde generatie iPod touch ondersteund.

Downloaden: Google Mobile App (gratis)

Informatie

Laatst bijgewerkt
14 oktober 2010 om 19:51
Onderwerp
Categorie
Naslagwerken

Reacties: 21 reacties

  1. Ik heb het gewoon werkend gekregen op mijn iPhone 3GS, is ook gewoon Nederlands ingesteld..

  2. Leuke app ! Werkt op veel onderwerpen =)

  3. Zag het eregisteren in een boekje van de Galaxy S en zocht er tevergeefs naar in de AppStore ^^

  4. Mijn ipod touch 4g zegt toch echt ‘microfoon niet gevonden’ (bij voicesearch). 🙁

  5. Begrijp ik nou iets verkeerd of is Goggles in tegenstelling tot wat het artikel zegt, wél in Nederland beschikbaar? D.w.z. dat ik Goggles gewoon kan activeren bij de instellingen.
    Of moet ik uit het artikel opmaken dat het in Nederland nog niet helemaal goed werkt o.i.d.?

  6. jammer hoor dat het nog niet in de nederlandse appstore staat, had het graag even willen testen..

  7. Het staat gewoon in de Nederlandse Appstore, gewoon de Google App,, Daarna kun je het bij de instellingen activeren, je moeten even door wat vensters heen klikken en je hebt werkend (althans zo is het mij wel gelukt)

  8. Werkt prima hoor hier. Je account moet alleen op engels staan.

  9. @Nigel:

    Het staat gewoon in de app store hoor, is een onderdeel van de google app.

    Werkt goed trouwens, nu net even met visite kaartjes geprobeerd maar tekst herkening gaat erg goed. Leuke toevoeging!

  10. :S ik zie de goggles functie niet

  11. Nice! Eindelijk!

  12. AWESOME ! barcodes, en tekst worden herkend.
    Zeg bijvoorbeeld “closest greek restaurant” en je krijgt netjes de dichtstbijzijnde Griekse restaurants met telefoonnummers en links…
    dat wordt veel spelen met deze app om te kijken wat ie allemaal herkend.

  13. Kijk even bij instellingen om goggles te activeren. Hij is wel beschikbaar in NL appstore maar nog niet in NL taal.

  14. Werkt hier ook prima met nederlands

  15. hij herkende een foto van men mackbookpro onmiddelijk
    morge wat spelen met de nieuwe functie

  16. Niet helemaal perfect, maar is een mooi begin inderdaad. Fijn dat het eindelijk op de iPhone beschikbaar is.

  17. Net even de eiffeltoren via images.google.com op mijn computerbeeldscherm gefotografeerd. Goggle herkende hem en had ook door dat het een foto was… Mooie app.

  18. Leuke app. Jammer dat ie door Google de wereld is ingeholpen. Ik pas.

  19. @P5ycH0: Als je past, hoe kan je dan weten dat het een leuke app is?
    Dat is net hetzelfde als beweren dat ios beter is dan Android zonder dat je Android getest hebt.
    Of gaat het over Privacy? Dan zou ik ook (op)passen met je iphone:
    http://www.zdnet.be/news/121020/apps-verspreiden-privegegevens/
    en
    http://tweakers.net/nieuws/70001/apps-uploaden-gegevens-identiteit-iphone-gebruiker-voor-adverteerders.html

    Je moet niet boos op Google zijn omdat je teveel voor je minder kunnende iphone betaald hebt.

  20. @P5ycH0:

    Probleem met Google?

  21. Vreemd hoor, maar bij mijn iPhone (4) staat geen Goggles bij instellingen …