
iWork iPad-applicaties Keynote, Pages en Numbers al in de App Store
Apple heeft de losse iWork-applicaties in de (Amerikaanse) App Store gezet. De iWork Suite bestaat uit Pages, Keynote en Numbers. Elke applicatie kost €7,99 en is een uitgeklede versie van de desktopvariant die je in het pakket iWork vindt. Je kunt er presentaties mee maken, tekstverwerken en spreadsheets maken. Volgens Apple zijn ze makkelijk in gebruik en tegelijk erg krachtig.
Keynote voor iPad
Keynote (€7,99) is bedoeld voor het maken van presentaties. Je kunt geanimeerde slides maken, met overgangseffecten. Je krijgt 12 thema’s meegeleverd, de mogelijkheid om met Magic Move mooie animaties toe te voegen en er is gedacht aan het op orde houden van de tabellen en grafieken in je presentatie. Bij elke wijziging wordt er automatisch een backup gemaakt van je document, zodat je in meerdere stappen terug kunt met de undo-functie en niets kwijt raakt. Is de presentatie gereed, dan zijn er meerdere opties om het bestand te exporteren.
Pages voor iPad
Bij Pages (€7,99) gaat het om een tekstverwerker die veel meer kan. Pages is meer dan Microsoft Word gericht op de layout en fraaie effecten. Je maakt er net zo makkelijk een folder als een gewone brief mee (al zullen de diehard iWork-gebruikers wel meteen herkennen welk Pages-template je hebt gebruikt). Apple levert bij Pages op de iPad 16 thema’s mee. Je kunt foto’s en video’s aan je documenten toevoegen vanuit de Foto-applicatie. Met Pages kun je documenten maken, de opmaak wijzigen en de lay-out aanpassen aan je wensen. Het ook mogelijk om documenten liggend te bewerken, zodat je een breder toetsenbord en meer werkruimte hebt.
Numbers voor iPad
Ben je dagelijks met cijfers bezig, dan is Numbers (€7,99) voor de iPad jouw applicatie. Apple verkoopt alle iWork-onderdelen los, zodat je niet meteen tegen een prijskaartje van zo’n €24 aan hoeft te hikken. Ook bij Numbers krijg je templates meegeleverd. Je kunt je eigen tabellen en grafieken maken, aan de hand van voorgedefinieerde stijlen. Ook kun je afbeeldingen toevoegen om je spreadsheet net zo indrukwekkend te maken als de presentaties die je met Keynote maakt. Dankzij een intelligent toetsenbord kun je ook lastige formules, data en getallen intikken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Is het al zeker dat ze €7,99 gaan kosten of hebben jullie dat zelf omgerekend door uit te gaan van $9,99?
Hoe dan ook, ’t is niet duur! Helemaal als je bedenkt dat je voor iWork op de Mac flink meer kwijt bent (en dan nagenoeg dezelfde functionaliteit hebt).
Een beetje verwarrend van de prijs er in euro bij te zetten als geen enkele Europese store de apps heeft. Schrijf dan $9,99….
Je kan slechts één prijs geven, dus die zal in alle stores omgerekend hetzelfde zijn. €7,99 klopt dus gewoon.
Ik krijg mijn iPad misschien volgende week al en ik zou graag Pages aan willen schaffen. Ik heb ook wel een Amerikaanse iTunes account, maar als ik straks mijn NL’se account gewoon gebruikt en in Sync, dat doet Pages het als het goed is niet meer. Dus zal ik moeten wachten. Ik hoop dat het snel komt! En zal Pages dan ook in het Nederlands zijn als hij in de NL’se appstore staat of zou je gewoon instellingen in de taal kunnen instellen? Ben zo benieuwd, dit zijn nog eens echte applicaties!
Omdat dit een officiële Apple app is verwacht ik eigenlijk dat gewoon alle talen “aan boord” zijn en dat deze de instellingen van je iPad volgen, net zoals alle native apps op de iPhone gewoon de taal hanteren die je voor je hele iPhone hebt ingesteld.
Maar…..met die handige trus om een Amerikaans iTunes account te openen kan je niet betalen. Dus heb je er in dit verband niets aan. Nederlandsecreditcard en paypal worden niet geaccpeteerd!
Zijn deze Apps ook compatible met MS Office ?
Best wel kwaliteits applicaties.
Best wel kwaliteits applicaties.
In de handleiding over aanmaken US-account gaat het over gratis apps. Volgens mij zijn er nauwelijks gratis apps voor de iPad en kosten juist de genoemde apps zeker geld. Hoe kan je die dan bemachtigen als ze onverhoopt niet in de NL-appstore terecht komen?
Dan verwachten we volgende week wel een uitgebreid verslag / gebruikerservaring / review van je, met foto’s filmpjes etc.!
@Gerard:
Gift card kopen via eBay ofzo.
iBooks ondersteunt wel Nederlands, maar bij deze app staat voorlopig alleen nog maar dat het Engels ondersteunt.
iPhone apps kan je ook op de iPad gebruiken, daarmee kan je dus ook gewoon een account aanmaken. Daarnaast kan je bijvoorbeeld ook Harbor Master HD (iPad app) gratis downloaden.
heb zojuist op ebay een gift card aangeschaft en dat werkt perfect!
@Niek: Ja als je de filmpjes op de apple site bekijkt dat wordt er gezegd dat ze compatible zijn met office producten.
Grappig, Overal is aan gedacht…er zijn zelfs al ‘ customer reviews’ van Pages, Keynote en Numbers……;)
@JWVD: Dat is niet waar, ik hoor soms ook weleens van developers die het voor Amerikanen veel voordeliger maakt dan voor Europeanen, of vice versa.
Balen, ik kom nooit aan die 200€ die ik te kort heb voor een iPad. 😛
Er zijn niet echt veel updates op de site :(, Gonny staat zeker in de rij bij de Apple store in de US :?neem er voor mij ook een mee Gonny :LOL
Ik wil iWorks kopen voor mijn ipad. Ik heb een amerikaans account en gift card maar alsnog blijft hij vragen naar naw gegevens voor een factuur. Nu heb ik een adres opgezocht maar alsnog doet hij het niet….
HELP…HELP…HELP….