
Liike, een Facebook-app voor de iPhone, iPod touch en iPad
Vers van de pers is vandaag de app Liike in de App Store verschenen. Deze gloednieuwe universele applicatie heeft als streven (en claimt het al te zijn) beter te zijn dan de officiële Facebook-app. Eén van de belangrijkste features in de app lijkt de Facebook chat te zijn, de knop is namelijk in bijna elk scherm opgenomen. Daarnaast is de app ook geoptimaliseerd voor de iPad, die daarmee een groot gat opvult dat Facebook (nog) niet zelf heeft opgevuld.
Op het eerste gezicht lijkt de applicatie gewoon een omhulsel te zijn voor de mobiele website van Facebook, maar wanneer je de app wat langer gebruikt zie je dat er toch kleine verbeteringen in de app zitten die je niet op de mobiele website vindt. Zo kun je sneller schakelen tussen de verschillende onderdelen van Facebook: Nieuwsoverzicht, Profiel, Groepen enzovoorts. Ook heeft de applicatie een aparte tab voor meldingen, die zoals verwacht al je nieuwe en oude meldingen laat zien, alsmede de datum waarop je de melding kreeg.
Zoals al vermeld lijkt de voornaamste verbetering ten opzichte van de mobiele website en Facebook’s eigen iPhone-app de chatfunctie. De ontwikkelaars van de app hebben ervoor gezorgd dat de chatfunctie op bijna elke pagina in de app aanwezig is. Bij het chatten hebben de ontwikkelaars ogenschijnlijk de look en feel van de berichten-app van iOS geprobeerd te imiteren. Toegegeven, waar de applicatie in de andere onderdelen min of meer middelmatig van kwaliteit zijn, blinkt de chatfunctie uit. Wanneer je de applicatie ook op je iPad geïnstalleerd hebt, verschijnen de berichten direct op beide apparaten.
Downloaden:
Liike (Tijdelijk €0,79 – universeel)
Facebook (Gratis)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Facebook is (van moederbedrijf Meta) 's werelds grootste sociale netwerk, met apps voor de iPhone, iPad en desktop. Met diverse tips en gidsen helpen we je op weg om meer uit het sociale netwerk te halen, hoe je je privacy op Facebook kan verbeteren en meer. Wil je stoppen met Facebook, dan lees je hier ook hoe je Facebook kan verwijderen en je account kan opzeggen.

- Alles over Facebook
- Privacy op Facebook verbeteren
- Alternatieven voor de Facebook-app
- Facebook-account verwijderen
- Meest recente berichten in Facebook bekijken
- Facebook fotoalbums downloaden
- Facebook-app werkt niet op je iPhone? Probeer dit
- Facebook-notificaties uitschakelen
- Snel je Facebook-status bijwerken
- Facebook tweestapsverificatie via verificatie-app
- Donkere modus in Facebook Messenger
- Hoeveel tijd besteed jij in Facebook?
- Facebook verwijderen, account opzeggen en meer
- Volg iCulture op sociale media: Facebook en meer
Hopelijk beter dan de officiele app, want die vind ik maar niks.
(Red.) Verwijderd: taalgebruik.
Geeft sommige contact personen niet weer…vreemd .
Maar dat deden de andere Facebook AppStore voor de iPad ook. Gebruik dus nu maar de gewone website.
Gaat ook goed op de iPad
Vind het niet lekker werken. Gaat bij mij weer weg.
Zie hem niet in de appstore of is ie alleen in de Amerikaanse te krijgen? Nee toch?
Er is nu al één (best belangrijk) verschil… en dat is dat de Facebook App gewoon gratis is.
Niet dat apps geen geld mogen kosten, maar als je een substantieel marktaandeel tegenover de app van FB zelf wilt veroveren moet je mensen niet meteen tegen een drempel laten lopen (ook al is die maar €0,79).
Leuk, but I ain’t gonna pay for a Facebook app. Ik tolereer de buggy facebook app wel voorlopig.
Waarom is het gemis van een Facebook app op de iPad zo groot? De website werkt gewoon prima.
Echt niet leuk van Apple om alleen twitter te integreren in IOS5 facebook kon er toch ook nog bij
Niet echt de moeite waard. Het is eigenlijk de web based Facebook app met een wat luxer iPhone menu. Daarnaast heeft deze app ook geen Push Notificaties.
En je kan geen foto’s uploaden bij wat je aan het doen bent.
Valt erg tegen. Kan niet eens mijn eigen fanpages bewerken of favoriten aanmaken. Jammer 🙁 Gaat er weer af.
Zonde man, geen foto’s uploaden en geen push. Echt weer zo’n impuls aankoop van me.
Heb hem helaas aangeschaft, wat een trage kl*te app zeg..
@Cmac: Facebook is een concurrent. Twitter is een concurrent van Facebook. Dus Twitter wordt geïntegreerd in Mac & iTunes Ping. Dus Twitter wordt geïntegreerd in iOS. Dus Twitter wordt geïntegreerd in Apple Inc. Dus Facebook en Google krijgen weer een klap in het gezicht 😀
Leek me een interessante app om te testen, maar voor middelmatige functies betaal ik die miezerige €0,79 helaas toch niet. Afgezien van de reageerders hierboven, is er iemand die het wél een goede app vindt? 😛
@iPC: Misschien handig om elke review te voorzien van een rating? Zoals in de App Store, maar dan door jullie! 🙂
@Jean-Paul Horn:
Op die manier! Nee zo belangrijk is het natuurlijk niet en voor wat het waard is: jullie leveren prima werk! Ook zie ik hier volgens mij minder vaak foutjes in de tekst dan op bijvoorbeeld nu.nl, inhoudelijk goede artikelen en zeker met iOS 5 een schouderklop waard 😉
Zelfs de advertorials zijn soms interessant, dus jullie trekken ook nog eens goede adverteerders aan 😛
Ik wil mijn 0,79 cent terug… ik vind het maar een lelijke app en je kunt geeneens simpel een fotootje maken of uploaden..
(Red.) Verwijderd. Niet toegestaan.
Ow Ik wist niet dat dat ook niet toegestaan was.
Ot: zouden jullie een vergelijking kunnen maken tussen liike en facebook app. Zou handig zijn omdat sommige mensen zeggen dat de liike slechter is dan facebook en omgekeerd
Wat is het nut van deze app? Hij kan hetzelfde als de officeele app, maar kost alleen wat doekoe.
@Bubbly – Voor app-reviews doen we dat ook altijd. Dit is echter een app-bespreking/-aankondiging en die apps testen we om uiteenlopende redenen (maar vooral tijd) niet altijd zelf. Dan zou een cijfer dus volkomen uit de lucht gegrepen zijn. We proberen meer ‘echte’ reviews te doen, maar die kosten gewoon echt meer tijd en dat is met onze beperkte mankracht gewoon niet altijd haalbaar 🙁