Voortaan geen envelop meer op je bureau of in je postvakje, maar een loonstrookje op je iPhone ontvangen? Dat kan binnenkort in de VS. SurePayroll heeft aangekondigd dat ze de eerste payroll-applicatie voor de iPhone hebben gemaakt. Werknemers kunnen via de app kijken hoeveel salaris ze ook alweer hebben gekregen. Werkgevers kunnen uren, tarieven, ziektemeldingen en vakantiedagen invoeren in de app. Vooral bij medewerkers per uur worden betaald zou het handig zijn, omdat je realtime kunt zien hoeveel uren je hebt gewerkt en hoeveel je hebt verdiend.
Loonadministratie is misschien niet zo’n spannend onderwerp, maar volgens de leverancier hebben mensen de informatie toch erg vaak nodig. Bijvoorbeeld om een lening te kunnen afsluiten, om te weten hoeveel vakantiedagen ze hebben opgebouwd en om bij een afspraak met de financiële planner te kijken hoeveel pensioen ze hebben opgebouwd. Loonstrookjes hoeven de gebruikers in ieder geval niet meer thuis in een map op te bergen, want die vinden ze voortaan in de app. SurePayroll is een Amerikaanse aanbieder; het wachten is op een Nederlandse aanbieder die het idee ook wel ziet zitten en ermee aan de slag gaat.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
hm ik krijg mijn loonstrokjes alleen nog maar digitaal dus daar hoef je niet percies een speciale app voor te maken
Ik zit hier niet zo op te wachten. Misschien handig voor seizoensarbeiders of zo, maar als full-time werknemer zie ik voornamelijk nadelen van deze trend om alles slechts digitaal te sturen.
De informatie is vaak moeilijker toegankelijk voor de werknemer, je moet het meestal toch weer afdrukken, het wordt vaak onvoldoende beveiligd. De voordelen die daar tegenover zouden moeten staan, zoals doorzoekbaarheid of beter inzicht door datavisualisatie, worden zelden gerealiseerd.
Compliment – ze hebben de PDF heruitgevonden
persee bedoel je zeker ipv percies
@Nynerva:
Als je een iPhone in bezit hebt, is het toch handig dat je snel je loonstrookje kan bekijken. Bovendien staat er ook in het artikel dat je kan zien hoeveel je in de maand krijgt, voordat je het geld daadwerkelijk hebt. Dat is (zoals het ook in het artikel staat) voor mensen die per uur worden betaald handig. Ik ben nog scholier en ik krijg bij mijn bijbaan betaald per uur en ik weet niet van te voren hoeveel uur ik precies bezig bent, kan elke keer anders zijn.. Dan is het wel handig om te weten hoeveel je krijgt, aangezien ik soms wel 2 keer moest nadenken waarom ik niet meer of minder had gekregen. Als je rekening met een bepaald bedrag houdt en je krijgt dan toch minder, dan kan je een aantal dingen niet doen die je wel had geplant..
@Rupert Rupparella: Haha :-P!
Ik vind het juist een ‘verrassing’ aan het einde van de maand wat mijn loon is, om dit nou real-time te zien..
@Danny:
Per se, bedoel je?
@danny
Je zou ook zelf je uren bij kunnen gaan houden en dit niet aan je werkgever over laten zodat je zelf nog kan controleren of al je gemaakte uren uitbetaald worden.
Ontopic:
Zoveelste nutteloze applicatie voor de iPhone. Allemaal leuk hoor zo’n applicatie. Een digitaal loonstrookje is prima. Staat alles op wat je wilt.
Ik zit hier dus wel op te wachten. Ik werk freelance en moet zelf mijn uren bijhouden. Helemaal niet nutteloos, er zijn nl. ook mensen die niet voor een baas werken…
Kun je een beetje handig invoeren wat je per uur of nog nauwkeuriger gedaan hebt? En dan een overzicht maken van een week of maand?
Zojah, dan ga ik me er ook in verdiepen.
Ligt er aan hoe die precies werkt uiteindelijk, maar het kan een prima app zijn! Als mensen dit al een nutteloze app vinden, kijken ze niet vaak in de AppStore.
Mensen die niet voor een baas werken zijn zelfstandig ondernemer, die ontvangen geen loonstroken van een baas want er is geen baas maar een opdrachtgever. Jij moet een uurtje factuurtje sturen naar je opdrachtgever en daar zijn zeer veel apps voor in de store 😉 Check bijvoorbeeld de app Billings eens even
Het is een app die handig kan zijn. Hoeft niet voor iedereen van toepassing te zijn. Met internet op je telefoon kan je soms ook al inloggen op een portal waar deze informatie voor handen is.
Er zijn in NL vele aanbieders van salaris-software, zie er maar een app voor te maken die alle pakketten kan afhandelen.
Dat deze app handig is voor het bijhouden van je uren geloof ik niet, immers, een loonstrook komt nadat je de uren aanlevert. Voor urenregistratie van zzp/freelancers zijn andere apps beschikbaar dacht ik.
Ik zie wel heil in een app om uren door te geven aan de administratie, zodat het werkbriefje langzaam aan verdwijnt. Moet een kleine moeite zijn denk ik?
Ik zoek gewoon een app waar ik makkelijk mijn uren kan invullen met mijn bezigheid. Overzichten per week, maand en project moet er ook inzitten. Daar is billings niet goed voor. Ik hief niets te factureren.