
Luisterrijk brengt iPhone-app uit voor luisterboeken
De grote luisterboekenwebshop Luisterrijk heeft een iPhone-app uitgebracht waarin je naar de boeken kan luisteren. De applicatie is direct verbonden aan de webshop: door in te loggen in de app kan je beginnen met het luisteren van de boeken die je hebt gekocht. Je slaat de audioboeken lokaal op zodat je ze ook zonder internetverbinding kan beluisteren, en kan ze nadien ook weer verwijderen om ruimte te besparen.
Luisterrijk werkt anders dan de recent vernieuwde Storytel-app. Die volgt het Netflix-model: je betaalt een vast bedrag per maand en kan daarvoor de boeken in het assortiment van Storytel beluisteren. Luisterrijk is een traditionele webshop. Je koopt de luisterboeken die je wilt hebben en die kan je in de app beluisteren.
De audiospeler van Luisterrijk is zo simpel als het maar kan. De optie om de snelheid van het afspelen te verhogen, ontbreekt bijvoorbeeld. Wel kan je naar het volgende en vorige hoofdstuk gaan en zie je hoe lang een hoofdstuk duurt.
Op de website van Luisterrijk vind je een aardig aantal luisterboeken dat je gratis kan proberen. Het gaat daarbij vooral om lezingen en korte verhalen. Voor boeken lopen de prijzen op van 2 tot meer dan 20 euro. Behalve op prijs, kan je ook zoeken, filteren op leeftijdscategorie en genre. In de iPhone-app vind je daar niks van terug. Dat is puur de plek waar je aankopen komen te staan.
Pluspunten
- Offline luisteren
- Zien hoe lang hoofdstuk is
Minpunten
- Geen afspeelopties
Openingsfoto: Faruk Ateş/ Flickr CC
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Luisterrijk is van een hele andere orde dan Audible. Daar krijg ik bijvoorbeeld 1 bestand met hoofdstukken, terwijl ik bij luisterrijk een mp3’tje per hoofdstuk krijg. Verder willen ze niet verkopen via iTunes omdat ze dan comissie betalen. Helaas is er volgens mij geen bedrijf dat fijne audioboeken in het Nederlands verkoopt. Het Storytel-abonnement vind ik overigens te duur.
@Wouter Rensink:
Zeg Wouter, jij stelt “Verder willen ze niet verkopen via iTunes omdat ze dan commissie betalen.”
Dat klinkt nogal negatief; het is geen kwestie van ‘niet willen’ maar van ‘niet kunnen’.
De werkelijkheid is namelijk als volgt: Luisterrijk is niet de producent van de luisterboeken, maar een wederverkoper (distributeur) die het audio bronmateriaal van de uitgevers verwerkt, (rippen, converteren), metadateert; in de eigen shop plaatst, aan de consument verkoopt en via een distributieservice ook aan andere webshops aanbiedt.
Luisterrijk betaalt van alle verkopen royalty’s aan de betreffende uitgevers. Als je luisterboeken via iTunes wil verkopen, dan krijg je maar 30% van de consumentenprijs uitgekeerd. Dat zijn lage bedragen, wij betalen de uitgevers zelf al meer dan dat, laat staan dat we er dan zelf nog iets aan zouden kunnen verdienen voor onze moeite. Ofwel de consumentenprijs in de iTunes store zou omhoog moeten (en dan zijn ze duurder dan Luisterrijk), ofwel wij moeten geld toeleggen om de uitgevers dezelfde opbrengst te bieden als bij Luisterrijk. Beide scenario’s zijn natuurlijk niet reëel. De uitgevers zouden natuurlijk zelf een deal met iTunes (= Audible) kunnen afsluiten en genoegen nemen met die lage marge. Maar dat laatste doet vrijwel niemand.
Om nu af te sluiten met de zin dat er ‘helaas geen bedrijf is dat fijne audioboeken in het Nederlands verkoopt’ snap ik niet. Wat zijn fijne audioboeken? Zit er in ons aanbod van 2000 titels niets van jouw gading? Jammer.
Trouwens, we hebben dus nu een iOS app. Daarmee heeft de consument niets meer te maken met losse mp3-bestanden en is de user experience hetzelfde als bij Audible: one click download en navigeren (als je dat wil) per hoofdstuk.