Het gaat misschien nog net niet zo snel als het door ons speciaal aanbevolen online woordspel Word On, maar ook het Nederlandstalige Ruzzle (voorheen Rumble) stormt de lijst meest gedownloade apps op de iPhone binnen. Het spel is afkomstig van de ontwikkelaar MAG Interactive, dat ironisch genoeg bekendheid verwierf met de app Wordfeud Helper. Ruzzle/Rumble is een variant op Boggle, het spelletje waarin je woorden maakt door een lijn te trekken door een veld van zestien letters. Elke keer dat je in twee minuten zoveel mogelijk punten vergaart, daag je daarna een vriend uit een hogere score te halen.
Een spel met een online tegenstander duurt drie rondes. Beide spelers hebben dus drie keer de kans een zo hoog mogelijke score op een steeds ander letterveld neer te zetten. De speler die de hoogste totaalscore behaalde aan het eind van de derde ronde, heeft gewonnen.
Net als in Wordfeud en Word On heb je ook in Ruzzle/Rumble te maken met letters die je extra punten opleveren. Zo zie je letters in het veld staan met in de linker bovenhoek de beschrijving DL (dubbele letterpunten), TL (drievoudige letterpunten), DW (dubbele punten voor het woord) en de klapper: TW (drievoudige punten voor het woord). Hoe vaker je de letters met de extra punten gebruikt, hoe groter de kans is op een succesvolle eindscore. Het gevaar van het spelletje is dat je je daardoor wel blindstaart op andere woordmogelijkheden en zo misschien veel andere woorden misloopt.
- Rumble Nederlands online woordspel iPhone
- Het woord ‘step’ maken
- Welke woorden heb jij en de tegenstander gemaakt?
- Overkomelijke tussenscore na ronde 1
Je kan een potje Ruzzle/Rumble beginnen tegen een vriend die het spel ook heeft of tegen een willekeurige tegenstander. Er is helaas geen Facebook-integratie mogelijk: je vindt je vrienden alleen door hun gebruikersnaam op te zoeken. Voor 2,39 euro verkrijg je ook een mogelijkheid om alleen te spelen. Die oefenstand maakt deel uit van het Premium-pakket, waarmee je een oneindig aantal potjes naast elkaar kan spelen, de reclames in de app weggaan en je de keuze krijgt uit meer profielafbeeldingen.
Ruzzle/Rumble is iets minder geschikt dan Wordfeud en Word On om volledig in je eigen tijd te spelen. Dat komt omdat jouw beurt een tijdslimiet heeft. Daarom moet je echt even twee minuten scherp zijn om een hoge score te halen. Je kan het niet eventjes aankijken, het dan wegleggen en het dan nog eens proberen. Toch is Rumble een geweldig woordspelletje. Het ziet er verzorgd uit, voegt wat toe aan de andere woordspellen en is elk potje lang weer zes minuten spannend.
Downloaden: Ruzzle (gratis)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ook voor andriod? anders niet interessant. Helaas heeft vrienden groep voornamelijk android dus het moet op beide platformen beschikbaar zijn wil het een leuk MP spelletje zijn.
Al dat soort spelletjes, het is voor mij nu wel genoeg geweest, geef mij maar gewoon een papi spelletje voor als ik me verveel en ik vind’t wel best
@Erwin: Soms moet je weten wanneer je afscheid moet nemen.
Kan vast niet tegen de ook boggle variant woordjacht op!
leuk spek alleen de gespeelde spellen zou je moet kunnen verwijderen.
Super leuk spel! Lekker snel spelen! En ik ben ook zeer benieuwd hoe je de gespeelde spellen kunt verwijderen! Heeft iemand idee?
This ^
Is dit niet gewoon een kopie van woordjacht?
Maar dan met de mogelijkheid om rechtstreeks tegen een bekende te spelen.
Ik heet Tievalier !!
@Ronald: Nee, het is een variant op Boggle zoals Woordjacht er ook een is. Bij dat spelletje zijn er allemaal flauwe in-app aankopen waardoor je voordelen haalt als koper van de app, hier betaal je netjes voor het verwijderen van de reclame en meer (eerlijke) spellen tegelijk spelen.
Super leuk spel, al gaat het verbinden met vrienden wel MEGA omslachtig ! En zou ook wel willen weten hoe je de geschiedenis kan wissen.
Dit is toch een spel van MAG interactive (mobile access group AB)? Bij mijn weten is dat geen Nederlands bedrijf maar Zweeds.
rechtstreekse kopie van scramble with words (zynga) – wat wel facebook integratie heeft
Jammer dat het geen push notificatie heeft Weet nu niet wanneer ik aan de beurt ben
Heeft het wel.
@civman:
ja stom he, bij mij staat het al vol spellen@Lautje:
effe spelen?
@stinky: Het Nederlands in de titel slaat op de taal waarin je het spel kan spelen. 🙂
Weet iemand hoe je dit spel op je ipod-touch krijgt? Het lukt mij niet, er staat:”Deze app werkt niet met IPod touch.” Maar hij is ook voor de ipod. Weet iemand misschien hoe je versie 1.0.2 downloadt?
@Willy: Weet je het al Willy hoe het moet?
Hoe kan je een voltooid potje verwijderen…??
@Jessiee: geen idee vragen zich meer hier af, ik weet wel dat die maar een kleine hoeveelheid bewaard 10 stuk dus oude potjes worden vervangen door nieuwe
Is dit spel ook via android te spelen?
Komt het ook op de samsung galaxy.(android)
Weet iemand hoe ik dit spel op mijn samsung galaxy 2 kan downloaden? Staat nl niet in de play store…..helaas!
super leuk spel, alleen jammer van het maximum aantal te spellen spelletjes. wie nodigt mij uit? Xan1501
Eens. Nu zit ik opgescheept met steeeds dezelfde mensen, of ik moet het kopen.
@civman:
Gisteren de premium versie gekocht, en vandaag werkt rumble niet meer! Al mijn spellen zijn weg! Ik kan we vrienden uitnodigen maar ik krijg niks meer te zien! Rumble al verwijderd en opnieuw geïnstalleerd enz maar nog steeds niks! Wie weet hoe dit komt en hoe ik t spel weer aan de gang krijg?
Hij doet het niet meer bij mij. Ik heb de betaalversie, heeft iemand misschien enig idee? Of dit zelf ook meegemaakt?
Jammer dat het alleen voor de apple is
Ik wil revanche op een vriend van me, staat er een melding dat ik premium moet kopen?? Heb al heel wat spellen gespeeld..
Wil best de premium versie kopen, mr zie m nergens in de appstore. Kopen vanuit de app zelf kan niet.
Moet er eigenlijk ook voor android zijn.!
Leuk maar verslavend (:
Hoe krijg ik rumble in godsnaam gedownload¿?! Ik dacht meerdere pogingen te hebben gedaan. Maar er staat niks op!!!!!!
Rumble is niet geschikt voor IPOD????!!!!
Vreemd, zeer vreemd
Ik kan de chats niet openen. Weet iemand raad?
Bij mij is rumble heel langzaam geworden. Duurt heel lang voordat er een nieuw spel komt. Eerst was het heel snel. Heeft iemand een tip?
Zoek ook fanatieke tegenspelers. Mijn naam is Hanneke E.
Waarom krijg ik Rumble op mijn iPhone 3G, SW-versie 4.2.1, niet geïnstalleerd?
@Jessiee: Naast “voltooide spellen” staat een kruisje, wanneer je hier op drukt verwijder je de oude spellen
Niet bij android
Ik blijf het heel erg vervelend vinden dat talloze gewone woorden er niet in zitten. En als je dat twee of drie keer achter elkaar hebt, is de concentratie verstoord.
@Erwin: Ja, ook voor Android!
Ik heb geen idee hoe de score tot stand komt. Sommige woorden kun je maar op 1 manier leggen. De ene keer krijg ik de punten, de andere keer de tegenstander, en soms allebei.
Ik ben wel erg benieuwd hoe dit werkt. Zeker tegen goede tegenstanders is het verschil soms klein. Wat is de beste tactiek om er voor te zorgen dat ik wel scoor, en de tegenstander niet??
@civman: @Lotte: niet bij android, ik heb de gekochte versie op mijn android gedownload maar daar staat geen kruisje naast de voltooide spellen 🙁 nog andere opties?