Gisteren stond iTwitter opeens in de belangstelling: deze tot nu toe onbekende Twitter-client kan push notificaties ontvangen van andere iTwitter-gebruikers. Er is echter iets bijzonders aan de hand: de ontwikkelaar van iTwitter woont in China en kan zelf geen Twitter gebruiken. Toegang tot de microblogdienst is namelijk geblokkeerd door de Chinese regering. Dat gebeurde afgelopen maandag, nadat rellen uitbraken in de westelijke provincie Xinjiang.
In iTunes staat Xiangji Yang genoemd als ontwikkelaar van de applicatie en als verkoper staat NibiruTech genoemd, een bedrijf met een nogal summiere website. Beide zijn gevestigd in China. Ook al is de functionaliteit van iTwitter maar beperkt, ze hebben zich wel meteen op de kaart gezet: volgens de statistieken kwam er gisteren elke 2,7 seconden een nieuwe gebruiker bij. Dat zijn 32.000 nieuwe iTwitter-gebruikers op één dag.
Via het Twitter-account van de ontwikkelaar werd gisteren gezegd, dat er nog wel iets misgaat bij het versturen van push-berichten, maar er wordt aan gewerkt: “There is a small chance 5% that push will fail to send, will fix it on server tomorow. Sorry for this issue,” staat er te lezen bij @iconnectapp.
Nog meer push nodig? De applicatie IM+ with Push is tijdelijk in de aanbieding: van €7,99 naar €3,99.
Downloaden: iTwitter (gratis)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ik heb inderdaad problemen met de push. Ben het aan het testen. Ik moet wel eerlijk zeggen dat ik mijn iphone 3gs net heb gejailbreakt, ik weet niet of het er iets mee te maken heeft? (het is een belgische iphone 3gs )
Hij pushed toch ook alleen als de ander ook iTwitter gebruikt?
@cnM: ja
Iemand bekend met de nieuwe updat van ultrasn0w.
NET te laat. Prijs wordt 2.99, je kan nu NIET downloaden.
@Daniël: Dus het heeft niet te maken met de jailbreak bij mij? omdat ik de iphone gewoon via itunes heb geactiveerd. (omdat er namelijk problemen zijn, maar ik dacht alleen met h*cktivated iphones).
Of is met de jailbreak van geohotz de iphone wel weer h*cktivated?
Alvast bedankt voor de reacties!
De prijs is nu € 2,99 ?!
Kreeg ik daarom vanmorgen deze error?
Aankoop is nu niet mogelijk, het artikel wordt gewijzigd…
Edit: ja, hij is nu 2,99 geworden…Jammer hoor.
Toch een raar volkje die chinezen
Toch jammer dat je alleen push berichten kunt ontvangen van mensen die ook itwitter gebruiken.. Heeft dus weinig nut dit programma naar mijn idee
Indeed, niet iedereen heeft/wil een iPhone?
Tja… 🙁 En het lulligste is nog dat het niet eens zozeer het “volkje” is maar die (in verhouding) paar bobo’s die het voor het zeggen hebben. Het “volkje” is merendeels ook niet blij met het paranoïde regime daar, maar het enige wat je er tegen kunt doen is demonstreren en het is wel duidelijk waar dat toe lijdt in China. 🙁