Amiga Games gaat zijn oude spellen uitbrengen voor iOS. Dit heeft moederbedrijf Writers Group Film bekendgemaakt in een persbericht. Alle Amiga-spellen zullen bovendien gebruikmaken van de nieuwe controller-ondersteuning in iOS 7, wat betekent dat je de games met de nog niet uitgebrachte iPhone- en iPad-gamepads kunt spelen. Je bent dus niet beperkt tot het gebruik van virtuele toetsen op je scherm. De Amiga-spellen zullen rond de kerstdagen in de App Store verschijnen. Met wat geluk kunnen we dan ook de eerste iOS 7-gamepads kopen.
Ontwikkelaars kunnen in hun spellen op iOS 7 gebruikmaken van speciale controllerondersteuning. Het is hierdoor mogelijk om een spel te spelen met ‘echte’ knoppen. Apple heeft eerder al bekendgemaakt wat voor controllerlayouts er door deze API worden ondersteund, maar op het moment is er nog geen gamepad verkrijgbaar. De iOS 7-controllers moeten dan ook door Apple worden goedgekeurd. Wel lekte er onlangs een afbeelding van een Logitech-controller uit, en ClamCase toonde hun idee voor de GameCase.
Gamepads zoals de iControlpad en iCade maken het al langer mogelijk om je iOS-spellen met echte toetsen te spelen, maar de SDK’s hiervoor worden zelden geïntegreerd. Apple’s officiële methode heeft nu al meer voeten in de aarde. Geprezen titels zoals Limbo, Bastion en The Walking Dead hebben nu al controllerondersteuning.
Op de Amiga verschenen eind jaren ’80 en begin jaren ’90 flink wat games, waaronder Wing Commander, Nightbreed en Lemmings. We moeten nog zien welke games naar iOS komen. De rechten van sommige spellen liggen wellicht bij andere partijen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Goeie ouwe tijd. Laat maar komen die games.
Geef mij maar WinUAE. Kan je alles spelen op een deftige manier, en zonder de zakken van Apple te vullen 😛
Sensible World of Soccer 96/97 zou n goede zijn om met controller te spelen, mocht die ooit nog uitkomen voor iOS, zal evt ook lastig zijn met de rechten. Hopelijk gaat Speedball2 ook n controller ondersteunen :).
Als Turrican 2 komt wordt ik erg blij.
The Great Giana Sisters!!!
Laat maar komen, jeugdsentiment…
Battle Squadron heb ik er ook al op staan!
Juist !!!
Sensible Soccer
Kan iemand mij vertellen waarom geen enkele aangekondigde controller thumbsticks heeft? Bijna elke game maakt gebruik van thumbsticks en ik heb nog geen enkele controller gezien die ook maar 1 thumbstick heeft.
@LightPhoenix: de Gamecase heeft Thumbsticks, 2 zelfs
@Mickel: The Giana Sisters staan al jaren in de AppStore.