
Paper Glider is tien miljardste App Store-download
Eerder vandaag meldden we dat de tien miljardste app uit de App Store was gedownload. Vanavond heeft Apple bekendgemaakt dat de tien miljardste download voor rekening komt van de game ‘Paper Glider’, waarin je een papieren vliegtuigje moet besturen. Apple heeft ook de winnaar van de actie bekendgemaakt. Dit is Gail Davis uit Orpington, Kent in het Verenigd Koninkrijk.
Hij Zij heeft de iTunes-cadeaubon ter waarde van $10.000 gewonnen.
Op de homepage van de Apple-website staat sinds vandaag de tekst “Hartelijk dank. Tien miljard keer. De App Store heeft de 10 miljard downloads bereikt. Mede dankzij jou”, waarmee Apple iedereen bedankt voor het succes van de App Store. Apple-marketingdirecteur Phil Schiller zegt er het volgende over:
Met meer dan 10 miljard gedownloade apps in slechts twee en een half jaar — alleen het afgelopen jaar al een verbazingwekkende zeven miljard apps — heeft de App Store onze stoutste dromen overtroffen. De App Store heeft de manier waarop software wordt gemaakt, verspreid, ontdekt en verkocht gerevolutioneerd. Terwijl anderen de App Store proberen te kopiëren, biedt het ontwikkelaars en klanten nog steeds de meest innovatieve ervaring ter wereld.
In het persbericht stelt Apple dat de App Store inmiddels meer dan 350.000 applicaties biedt voor gebruikers van de iPhone, iPod touch en iPad in negentig landen ter wereld, waaronder 60.000 ‘native’ iPad-applicaties. Begin deze maand opende Apple wederom een applicatiewinkel, maar dan één speciaal voor het Mac OS X-platform. Apple registreerde toen in één dag ruim een miljoen downloads in deze Mac App Store.
Downloaden: Paper Glider (gratis)
Bron: persbericht Apple
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
App Store
Lees alles over de Apple App Store, de online winkel waar je apps voor iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV en Mac downloadt. Naast de normale softwarewinkel is er ook een Mac App Store en een speciale App Store voor de Apple Watch. Sinds maart 2024 kun je op de iPhone ook apps buiten de officiële App Store downloaden, via onder andere alternatieve appwinkels. Dit wordt ook wel sideloading genoemd.

- Alles over de App Store
- Alles over App Store-abonnementen
- Vastgelopen downloads oplossen
- Eerdere aankopen in de iOS App Store bekijken
- Verbinding met App Store mislukt
- App Store op de Apple Watch
- Mac App Store
- Eerdere aankopen in de Mac App Store bekijken
- Mac-software installeren buiten de App Store om
- App Store-scam herkennen
- Sideloading: buiten de App Store om downloaden
Leuk, kan ik later tegen mijn kinderen zeggen dat ik erbij was toen Apple het idee van Installer stal en daarmee miljoenen winst heeft gemaakt.
Hoe dan ook, ze zijn er wel in geslaagd om wat mee te doen. Windows Mobile, Symbian en Bada allemaal grote fails. Android kan eventueel het succes evenaren.
Zo, die Gail Davis heeft z’n leven lang gratis muziek en apps 😛
****, weer niet gewonnen. :p
Jammer, ik heb niet gewonnen 🙁
Er waren toch 300.000 apps in de App Store? Nu dus 350.000
Die apps voor android zijn veelal van nog slechtere kwaliteit dan die voor iPhone. Volgens mij is de helft wallpapers en scheet knoppen.
En die miljoenen zijn maar een paar procent van hun eigenlijke omzet.
Als wij apple hebben geholpen waarom geven ze dan niet iedereen 10 gratis betaalde apps ofzo ;). Zal steven jobs even opbellen voor het iedee:p
Gail is een volstrekt normale Engelse meisjesnaam, Dus ik denk dat jullie moeten schrijven dat ZIJ de waardebon van 10.000 dollar won, en niet HIJ. Congrats Gail! 🙂
Heb inderdaad gemerkt dat Apps uit de android winkel wat voorhistories zijn vergeleken met Apps van Apple .
Dus daarom kan je beter naar de laatste gaan maar dat hebben 10 miljard mensen dan ook gedaan.
@Dhr.A: Symbian is zeker geen fail geweest. Het was destijds het beste mobile besturings systeem dat hoog boven alles uitstak. De os is alleen maar veroudert en kan niet meer op tegen Apple’s iOS maar daarom het een fail gaan noemen vind ik toch wat ongepast. Tenzij jij nog piepjong bent en de historie van symbian nooit gekend hebt.
Vraag me af of dit werkelijk dé 10 miljardste app is. Toch weer leuk toeval dat het zo een mooi goed onschuldig universele game app is , en geen obscuur Koreaans onleesbare fart-app.
Apple zal wel gewoon de meest PR- vriendelijke download er uitgekozen hebben in de buurt van de 10 miljardste download…boerebedrog.
Wel leuk als devlopper indien het juist jouw app is. Van ongelooflijke media exposure gesproken !!
Je zal het maar winnen lijkt me wel leuk. En dan zelf een app maken van 10.000 dollar hihi
@Loma: Haha, ik denk dat je gelijk hebt, moest er ook aan denken. Volgens mij gaan er een à à ntal apps per seconde over de difitale toonbank namelijk. Maar het is ook wel logisch, het is wereldnieuws. Ik zou als Apple ook niet de wereld in willen sturen dat de 10 miljardste download een obscure Oost-Russische seksstandjes app is 😉
Maar toch, wat een gigantisch aantal in zo’n twee en een half jaar! Als de stijging zich doorzet kunnen we volgend jaar rond deze tijd de 20 miljardste download verwachten!
Oh trouwens, zullen we vast een poultje starten? Iedereen die meedoet legt 10 eu in. Wie de juiste app voorspelt wint de pot 😉 misschien nog een subprijs voor juiste categorie..? I’m in!
Gail is een she!
Ik had de app Paper Glider nu dus wel even 0,79 euro gemaakt. Hij staat nu al in de top 5 beste gratis iPhone Apps. 😉
De gehele wereldbevolking bestaat uit bijna 7 miljard mensen.
Dit spel doet me opvallend veel denken aan een oud Apple spelletje van m’n Performa 630 uit 93′..
Dat heette volgens mij ook Glider.
En verdomt, via google: http://homepage.mac.com/calhoun/Glider%20PRO.html
De countdown naar de 100 miljard is al begonnen op: http://countdown.webshoptogo.com
Ongeloofelijk! En congrats nog Gail 😉