Plux voor iPhone: mooie klantenkaarten-app heeft straks ook aanbiedingen

Plux voor iPhone: mooie klantenkaarten-app heeft straks ook aanbiedingen

Plux voor iPhone is een van de eerste Nederlandse klantenkaarten-app die niet lelijk is. De app krijgt straks een handig winkel-onderdeel.
Lisa van der Velden - · Laatst bijgewerkt:

pluxDe meeste klantenkaarten-apps verdienen niet de schoonheidsprijs, maar Plux is anders. De app, waarin je eenvoudig klantenpassen kunt toevoegen, is naast functioneel namelijk ook prima vormgegeven. In Plux zitten onder meer klantenkaarten van ketens als Paradigit, AH, de Bijenkorf, Nespresso, IKEA en Gamma, maar het is ook mogelijk om klantenkaarten van andere winkels toe te voegen. Handig aan Plux is dat in het overzicht van je passen de klantenkaart van de dichtstbijzijnde winkel altijd bovenaan staat. Binnenkort wordt de app geüpdatet met een shopping-component, waarin grote Nederlandse retailers elkaars producten en acties gaan promoten.

Aanbiedingen, producten zoeken en reserveren

Om met Plux te beginnen kun je registeren via Facebook of je email-adres. Daarna tik je simpelweg op het plusje om een pas toe te voegen. Vervolgens scan je de streepjescode of typ je het pasnummer in en kies je de bijbehorende winkel. Als een pas van een winkel is die niet in de lijst voorkomt, kun je deze handmatig invoeren. Al met al werkt de app prima: passen toevoegen gaat soepel en sorteren op kilometers is ook handig. Volgens Martijn van Peer, webshopmanager van Paradigit, is het shopping-onderdeel dat binnenkort zal verschijnen ontwikkeld vanuit de gedachte dat retailers elkaar meer kunnen helpen. Mensen kopen helaas niet iedere week een nieuwe laptop, maar supermarkten hebben wel dagelijks terugkerende klanten, aldus Van Peer tegen Emerce. Via Plux worden supermarktbezoekers dus op de nieuwste laptop-aanbiedingen bij Paradigit of koopjes bij de Bijenkorf gewezen, maar ook andersom.

invoerenoverzicht

Daarnaast belooft Plux dat gebruikers via het shopping-onderdeel persoonlijke voordelen zullen ontvangen en door folders kunnen bladeren. Interessanter is dat de aangesloten winkels het bovendien mogelijk hebben gemaakt dat mensen in de app straks kunnen zien of een winkel open is, of het product dat ze zoeken op voorraad is en via Plux een product in een winkel kunnen reserveren. Waar het promoten van aanbiedingen vooral in het voordeel van de retailers kan werken, zijn functies als deze ook daadwerkelijk handig voor klanten.

Nogal wat concurrentie

Eerdere initiatieven om klantpasjes in één app te bewaren zijn Pasjes van Zilveren Kruis Achmea, Wall-e en natuurlijk Apple’s eigen Passbook, waaraan je via diensten als Cards in Passbook, PassMaker en Cardless klanten- en spaarkaarten kunt toevoegen. Een ander alternatief is de app van Cardmobili, een digitale portefeuilledienst die in 2010 de Vodafone Mobile Clicks won.

scannerwinkels

Het onlangs besproken PasNL is ook erg handig, en werkt met kaarten van AH, Praxis, Gamma, ESSO, Bodyshop, DA, Kruidvat, Makro en meer. De interface van PasNL is helaas alleen behoorlijk lelijk: vergeleken daarbij is het frisse Plux een verademing. Zowel in Plux als in PasNL kun je ook offline bij jouw ingevoerde klantenkaarten. Dat is handig, want het bereik in winkels en supermarkten is lang niet altijd even goed. We wachten de update met het shopping-onderdeel in Plux natuurlijk nog even af, maar door die extra functie en de prima interface zou Plux zomaar eens een populaire klantenkaart-app kunnen worden.

Downloaden: Plux (gratis, iPhone, iOS 6.0+)

Informatie

Laatst bijgewerkt
27 januari 2014 om 10:28
Onderwerp
Categorie
Lifestyle

Reacties: 20 reacties

  1. Zoalng je de pasjes niet kunt laten inscannen vanaf je telefoon, is het een waardeloze ontwikkeling.

  2. Ik gebruik al een tijdje FidMe.
    Werkt perfect en scant voorlopig al mijn kaarten in de winkel.

  3. @joop: Dit is een zeer waardevolle opmerking. Wij zijn als Paradigit een van de partijen die het initiatief van Plux omarmen. Wij zijn bezig met de oriëntatie op nieuwe scanners in onze winkels en ook wij testen op dit moment scanners die wel kunnen scannen van een scherm.

  4. @joop: Niet kunnen inscannen! Ik kan gewoon inscannen met Plux, begrijp deze reactie dan ook niet deze je plaatst.

  5. Neeeeeee, ik wil niet nog een account bij weer nog eens een website die m’n spullen wil bewaren. en Neeeeeeeeee, ik wil niet m’n facebook account hier aan koppelen.
    Zucht. Waarom nou toch steeds weer. Waarom nou niet gewoon app starten en zonder allemaal inlog gez**k je spullen lokaal op je telefoon opslaan. grrrrrrrrr

    sorry, app frustratie

  6. Ziet er inderdaad mooi uit de App en ben het wel met Edwin eens; Ik gebruik ook liefst geen facebook om in te loggen bij een App en heb ook bij deze App gewoon een los account aangemaakt.

  7. Origineel geplaatst door Edwin
    Neeeeeee, ik wil niet nog een account bij weer nog eens een website die m’n spullen wil bewaren. en Neeeeeeeeee, ik wil niet m’n facebook account hier aan koppelen.
    Zucht. Waarom nou toch steeds weer. Waarom nou niet gewoon app starten en zonder allemaal inlog gez**k je spullen lokaal op je telefoon opslaan. grrrrrrrrr

    sorry, app frustratie

    Hier nog iemand die zich aan stoort!

  8. Lees lees lees, lees lees lees inloggen met facebook…
    stop met lees lees lees.

  9. @Edwin: Wel goed lezen allemaal. In het artikel staat registreren met Facebook óf je email-adres. Dat kan dus ook

  10. Eerlijk gezegd snap ik niet goed wat ik met Plux e.d. kan. Ik krijg het idee dat ik alleen maar aanbiedingen te zien krijg als ik in of bij de betreffende winkel ben, een soort WiFi-volg-systeem dus. Ik begrijp (van Joop, hierboven) dat ik dus niet met Plux bijv. een AH handscanner uit het rek kan halen of kan aangeven dat ik klaar ben met boodschappen doen en wil betalen. Wat kan ik er dan wel mee?

  11. Lees ook eens die algemene voorwaarden. Geen enkel woord over wat ze met je gegevens (mogen) doen. Niets over privacy…
    *verwijdert app*

  12. Zonet in de Albert Heijn geprobeerd maar de kassa’s konden mijn scherm niet scannen. Werkt het bij anderen wel?

  13. In Utrecht heb je een leuk koffiezaakje waar ik digitaal kan sparen met mijn (anonieme) ovchipkaart ipv een papieren stempelkaart. Mijn vrienden en ik vinden het fantastisch. Geen gekke app en een (klanten)kaart die ik altijd bij me draag!

  14. @Ron…: Welk koffiezaakje is dat als ik vragen mag?

  15. Net ook geprobeerd bij de AH, maar werkte helaas niet.

  16. Ik gebruik PasNL, werkt prima en geen geneuzel met inloggen of andere informatie, komen ook steeds meer kaarten in voor zag ik, laten ook echt de pas zien, wel zo handig voor m’n ANWB pas zonder barcode …

  17. Plux doet niet wat ie belooft: Als ik bij de Kruidvat sta, moet ik nog zoeken naar mijn pas. Hij komt dus niet automatisch boven. EN: scannen van het scherm (Iphone) lukt niet! Ik ga een andere proberen!

  18. heb een andriod telefoon smarthfoon is mijn toestel daar ook geschikt voor

  19. @G.Broekhoven: Dit is de iPhoneclub 😉 , volgens mij geen Android versie van deze, PasNL dacht ik wel, succes

  20. bij de texaco kan je de barcode op het scherm niet scannen
    Dus ROCK’s bijschrijven is onmogelijk via deze app.

    Wel jammer had leuke optie geweest..

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.