
Review: 10 Thousand Steps, stappen meten met de iPhone 5s
Geef je beweging op de dag eens een doel. Of geef jezelf een doel om te bewegen. 10 Thousand Steps is een nieuwe stappenteller waarin je elke dag ziet hoe ver je verwijderd bent van 7500, 10.000 of 12.500 stappen. De applicatie toont je huidige stappenaantal, de afgelegde kilometers en de tijd die je in beweging was. De applicatie gebruikt geen batterij-intensieve locatiegegevens zoals bijvoorbeeld Moves, maar doet puur een beroep op de bewegingsprocessor in de iPhone 5s.
10 Thousand Steps
Omdat alleen de iPhone 5s beschikt over de M7-coprocessor die je beweging vastlegt, is 10 Thousand Steps niet te gebruiken op oudere iPhones. Als je de app opent en toestemming geeft voor je bewegingsgegevens, word je er meteen mee geconfronteerd dat de iPhone 5s standaard al je stappen telt. Daar heb je de app eigenlijk niet voor nodig: die maakt de informatie alleen voor jezelf inzichtelijk.
10 Thousand Steps presenteert je stappen op verschillende manieren. Op de dagpagina kan je bladeren tussen de dagen. De bovenste balk toont het aantal stappen op die dag, je ziet de tijd die je eraan kwijt was en de afstand die je hebt afgelegd. Interessant is de tijdbalk daaronder waarop je ziet op welke momenten van de dag je de grootste afstand hebt afgelegd. Misschien overbodig: fietsen wordt niet (goed) geregistreerd door de M7 en telt niet voor je stappen.
Werk aan de winkel
Voor mij is er werk aan de winkel. Ik besteed ongeveer een half uur per dag aan stappen zetten en daarmee zit ik nog maar op één derde van de minimale dagscore van 7500 stappen. Gelukkig rekent de app je niet af op je ‘prestaties’. Ook niet op de geschiedenispagina, waarop je scorebalken per week, maand of je eigen instelbare tijdsperiode ziet. Daarin zie je ook een lijn staan van je gewicht, dat je steeds kan aanpassen in de Settings-pagina. Je voert er ook je lengte en leeftijd in: alvast een knipoog naar een eventuele volgende update van de app waarin je calorieënverbruik bijgehouden kan worden. Je kan op alle pagina’s de informatie als spreadsheet opslaan via iTunes bestandsdeling of Dropbox.
Strikt noodzakelijk
De recordpagina ook interessant. Je recordaantal stappen, record in een uur (2008 hier, oei), meest actieve uur en totaal aantal stappen worden er keurig bijgehouden. De app doet visueel niks meer dan het strikt noodzakelijke en je moet maar net willen meegaan in het doel van minstens 7500 stappen, maar zijn dat redenen om hem links te laten liggen? Misschien niet: 10 Thousand Steps biedt ook duidelijk informatie over je beweging.
Downloaden: 10 Thousand Steps (€0,89, iPhone 5s, iOS 7.0+) Deze app is niet meer verkrijgbaar
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Gebruik zelf Argus, prima gratis alternatief!
Moet je dan steeds je iphone bij je dragen of gaat het automatisch?
Laat deze app ook het aantal stappen via die dag zien in een badge op het app-icoon (zoals bij berichten bijvoorbeeld)?
@job: Ik wilde Argus heel tof vinden, maar de app blijft bij me zeuren om Bluetooth-apparaten aan te sluiten. En die heb ik niet.
@Weegschaaltje: Je moet wel de iPhone op zak hebben tijdens het bewegen. Er is geen handmatige invoermanier.
@Wouter Rensink: Nee, die functie kan ik niet ontdekken.
@Wouter Rensink: ik gebruik het gratis Pedometer en die geeft het aantal stappen aan in de app icoon.
Ik gebruik net als Ambiorix de gratis app Pedometer. Goed, hij ziet er niet zo flashy uit als deze app, maar hij telt even goed mijn stappen en zet die om in aantal km. Werkt prima.
Pedometer, gratis, kent ook stappendoel, dagoverzicht, maar geen weekoverzichten. Prima app!
@Ambiorix: Bedankt voor je tip! Waarschijnlijk gebruik ik nu dezelfde als jij (Pedometer++). Wat ik daarin mis, is een weergave van de tijden op de dag waarop ik de stappen gezet heb. Vandaar dat de screenshots van deze app me wel aanspraken. Maar zo’n badge-icon is wel een voorwaarde 🙂
Het zal wel aan mij liggen, maar een app met de naam “pedometer” zal ik niet downloaden…..
@RJ: Toch is het gewoon een woord voor stappenteller, in zowel het Nederlands als Engels.
Ik zal ook never een app erop zetten met de naam pedometer. Ook al staat het ergens anders voor.
Dear Bart,
thanks a lot for the review. Thanks everyone also for the useful comments, I’ll keep them in mind for the next update.
best,
Marco
Deze werkt goed. Dank je,goede tip
Als je een probleem hebt met de naam pedometer kan je maar beter nooit meer de deur uit gaan.
Ik vind het een fijnere app, en het is nog gratis ook
Moves gebruikt wanneer nodig evengoed de bewegingschip van de 5S als deze app