Als je het geluid van de vele koptelefoons echt helemaal niks vindt, kun je natuurlijk een heel duur exemplaar aanschaffen zodat je kunt genieten van het best mogelijke geluid. Er is echter een app die het geluid van elke koptelefoon een stuk beter laat klinken, zodat je geen bakken met geld uit hoeft te geven voor een wat betere geluidskwaliteit. Het gaat hier om de nieuwe app Boom (link). Maar klinkt de muziek daadwerkelijk beter? Dat hebben we getest.
Boom laat je muziek mooier klinken
Boom is een gratis app van de makers van de gelijknamige Mac-app. Ook die app zorgde ervoor dat de speakers van je Mac een stuk beter klinken door gebruik te maken van slimme trucjes. Boom voor de iPhone en iPad doet in feite hetzelfde, maar dan op je draagbare apparaat in combinatie met een koptelefoon. De app is een gratis download met een testperiode van vijf dagen voor de vele functies om je geluid te verbeteren. Wil je daarna nog gebruik blijven maken van deze functie, dan betaal je eenmalig €2,99.
In essentie is Boom een gewone muziekspeler voor je iPhone en iPad, maar zodra je de effecten-functie aanzet gaat je muziek een stuk beter klinken. Dankzij verschillende technieken klinkt de muziek voller en minder krakerig, terwijl ook de basgeluiden meer aanwezig zijn. Dankzij de functie 3D Surround stel je in van welke kant je de muziek wel en niet wil horen, door bepaalde speakers uit of aan te zetten. De functie werkt zelfs met de standaard EarPods-oortjes die bij je iPhone worden geleverd. Met een enkele knop zet je de verbeterfuncties uit, zodat je duidelijk het verschil merkt met de normale klanken van de muziek. Zodra je even muziek geluisterd hebt met de functies van Boom, is het ineens heel gek om dit zonder deze verbeterfuncties te doen.
Behalve 3D Surround kun je ook kiezen uit verschillende geluidseffecten, zoals akoestisch, electronic en vocals. Het ene effect is echter indrukwekkender dan het andere, maar over het algemeen klinken ze prima. Het toegevoegde effect is wel een kwestie van smaak, maar met de aanwezige slider kun je zelf de intensiteit aanpassen.
Boom importeert je volledige muziekcollectie in de app, zodat je meteen aan de slag kunt gaan. Er is echter wel één groot nadeel aan Boom. Om je muziek beter te laten klinken, is het noodzakelijk dat het nummer offline op je toestel staat. Bovendien werkt het niet met bijvoorbeeld muziek van Apple Music, omdat hier een DRM-beveiliging op zit. Boom werkt dus alleen met je eigen offline muziek, wat voor veel mensen in de tijd van streamingdiensten een flink minpunt is.
Boom is een aardige muziekspeler
Los van de verbeterfuncties is Boom ook een aardige muziekspeler. De app geeft overzichten van nummers, albums, artiesten en afspeellijsten en laat je ook nummers toevoegen aan de Up Next-lijst, net als in de standaard Muziek-app. Verder kun je nummers als favoriet markeren, shuffelen, afspeellijsten maken en een sleep timer instellen, zodat je met Boom rustig in slaap kunt vallen.
Goed om te weten: het is wel mogelijk om bijvoorbeeld Apple Music-muziek af te spelen, alleen kan dit niet met de speciale Boom-functies. Je kunt overigens niet zoeken door de database van Apple Music, maar alleen muziek afspelen uit de Mijn Muziek-collectie, zowel via iCloud als nummers die lokaal opgeslagen zijn. Een nadeel is wel dat de bedieningsknopjes van de EarPods niet werken met Boom.
Conclusie Boom review
Als je de muziek via de standaard EarPods veel te vlak vindt klinken, dan is Boom meer dan het proberen waard. De muziek klinkt een stuk voller en de bas een stuk luider, waardoor de muziek imposanter klinkt. Dit werkt met allerlei soorten koptelefoons, dus je hoeft er geen dure koptelefoons voor te kopen. Boom is geen vervanger voor de echte muziekfanaat die alleen het beste van het beste wil, maar voor de doorsnee gebruiker doet Boom prima waar hij voor bedoeld is. Een nadeel is wel dat de verbetereffecten alleen werken met lokaal opgeslagen muziek dat vrij is van DRM-beveiliging. Hierdoor werkt het bijvoorbeeld niet met Apple Music-nummers.
Los van de verbetereffecten is Boom ook een aardige muziekspeler, al is het spijtig dat de knoppen op de EarPods niet werken in combinatie met de app. Maar met vele standaardfuncties zoals afspeellijsten maken en het aanmaken van een Up Next-lijst, kun je prima met Boom aan de slag gaan. Dankzij de gratis testperiode van vijf dagen kan iedereen kijken of de verbeterfuncties van Boom iets voor jou zijn.
Pluspunten
- Muziek klinkt voller en krachtiger dankzij verbeterfuncties
- Passende effecten aanpassen en zelf de virtuele speakers bedienen
- Aardige muziekspeler met standaardfuncties
Minpunten
- Werkt alleen met lokaal opgeslagen en DRM-vrije muziek
- Geen muziekbediening met knopjes op je koptelefoon
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Ik vraag me af of er echt mensen zijn die dit zullen gaan gebruiken. De meeste mensen zullen toch gewend zijn om de standaard muziekspeler te gebruiken of zitten vast aan spotify of Apple music. Wellicht is het iets wat onderdeel wordt van iOS (X/10)
Deze recensent snapt dus niet dat vervormers, equalizers of hoe ze ook mogen heten geluid vernielen. Voor goede weergave van muziek, die overigens goed of slecht opgenomen en/of opgeslagen kan zijn, zijn zo goed en neutraal mogelijke versterkers, weergevers (speakers) en akoestische omstandigheden vereist. Slecht opgenomen en/of opgeslagen muziek valt niet te redden met kunstgrepen. Die maken de zaak alleen maar erger.
De equilazer van je iPhone of iPad vind je via instellingen, muziek. Hier kun je zelf ook een aangepaste setting gebruiken.
Heb best graag een betere equalizer, maar zonder een jailbreak zit je al snel vast aan andere spelers, en dat is vrij nutteloos als je zelf gebruik maakt van Spotify, helaas. De ingebouwde equalizer van Spotify vind ik namelijk niet al te best.
Ik gebruik Boom op mijn Macbook en ik vraag mij af of het geen Placebo effect is.
Ik vond het geluid op mijn Mac altijd goed, zowel via een koptelefoon als de speakers op de Macbook zelf. Echter na het installeren van Boom vond ik het geluid beter, terwijl wanneer ik de equalizer uitzette vond ik het geluid via beide rampzalig.
Hierdoor vraag ik mij af of Boom juist het standaard geluid verslechterd of daadwerkelijk het geluid verbeterd.. Het lijkt beter te klinken in ieder geval.
—
Voor wat betreft de iOS App. Precies wat Tim zegt. Ik gebruik liever Apple Music of Spotify vanwege het gemak, dan een iets betere audio kwaliteit, maar wel moeite met het verzamelen & kopen van muziek.
Het geluid wordt niet beter, je vervormd het alleen waardoor de illusie ontstaat dat het beter is. Dit is voor mij dan ook de reden geweest om een DAC aan te schaffen waardoor het geluid weergeven wordt zoals het is icm mijn Beyerdynamic DT-770 headphone.
Je kan digitaal tweaken wat je wilt maar crap in = crap out, hier kan je nooit omheen…
Als Apple iets wilt kopen dan graag deze bedrijft opkopen en integreren in hun producten (macbook, iphones).
Beetje Wow effect “its magic, its works” En dan niet nog meer hardware uit gaan brengen: deze is met 2 camera’s andere 1, of met stereo geluid maar weer zonder 3D enzo enzo.
Ik heb de app nog niet uitgeprobeerd, dus ik kan er natuurlijk niet echt over oordelen. Maar over het algemeen sta ik wel sceptisch ten opzichte van dit soort trucs om het geluid beter te laten klinken. Het geluid wordt er natuurlijk niet echt beter van, maar doordat bepaalde frequenties, zoals bassen, meer naar voren worden gehaald lijkt het beter. De meeste digitale equalizers doen dat ook. Zelf hou ik daar niet van en ik vind het ook niet beter. Als je écht een goede koptelefoon wilt hebben, hoeft dat niet vreselijk duur te zijn. Het allerbeste resultaat dat ik voor de iPhone heb gehoord, waren twee Bose hoofdtelefoons, prijs €300-€350. Bose is eigenlijk helemaal mijn favoriete merk niet, maar ze klonken fantastisch. Veel dan alle andere die ik heb uitgeprobeerd.
@Roderik Oranje, @redwish, @Macaanzee: Mijn idee. Inderdaad (ook) over op een externe DAC om het beste uit een goede koptelefoon te halen, hoor muziek toch het liefst zoveel mogelijk zoals de maker het bedoeld heeft.
Van speakers/koptelefoon en versterker die specifiek op elkaar afgestemd zijn, van dezelfde fabrikant, wil ik nog wel geloven dat je daarmee de fysieke beperkingen met digitale technieken (DSP) een heel eind kunt wegpoetsen zonder de geluidskwaliteit geweld aan te doen, maar met één enkele app ‘alle’ koptelefoons ‘verbeteren’ is toch een claim die ik moeilijk serieus kan nemen…
Scepsis is dan nog een heel diplomatiek understatement, maar ik zal om het hier een beetje gezellig te houden maar niet mijn ongefilterde oordeel geven 😁
Ik heb precies hetzelfde gehad, echter boom weer verwijderd van MacBook, en het geluid is gewoon prima, beter dan wanneer ik boom uitschakelde maar wel geïnstalleerd had…
Ik wacht persoonlijk op de Auro-3D weergave : http://www.auro-3d.com , dat is de echte nieuwe wereldstandaard.
Wanneer het vervormd wordt en ik het toch beter vind klinken….vind ik het prima.
Doel bereikt.
Muziekbeleving is nogal persoonlijk….ik vind mijn Monster Turbine dopjes bijvoorbeeld heerlijk klinken (met juiste schuimpjes)….veel beter dan bijvoorbeeld de Shure dopjes….maar dat kan blijkbaar niet volgens de audiofiele azijnpissers.
Er schijnen bijvoorbeeld ook mensen te zijn die de Toppers fantastisch vinden….laat lekker! Klassieke hoogstandjes vinden die mensen waarschijnlijk niet om aan te horen. Is ook voor ander publiek.
Ik heb Boom overigens even geprobeerd, maar er snel weer afgeknikkerd vanwege eerder genoemde beperkingen.
@Online: Ja das maf, had ik ook op m’n iMac. Beslist geen slecht geluid met een Harman Kardon eierkokerset er aan gekoppeld. Met Boom klinkt het volumineuzer maar gaat ook snel vervormend werken. Uitgeschakeld en mijn iMac lijkt ineens geen goed geluid meer te kunnen produceren van mijn favoriete nummers. Boom helemaal verwijderd en het klinkt weer prima, als vanouds dus zoals ‘het bedoeld’ is.
Op mijn smartphone klinkt het wel beter, dus daar blijft ie op.