Skyfire Flash-browser in ‘batches’ terug in de App Store

De ontwikkelaars van de Flash-browser Skyfire hebben bekendgemaakt dat de browser in 'batches' terug in de App Store zal verschijnen.
Michel Lusthof - · Laatst bijgewerkt:

Skyfire Flash-browser iPhoneAfgelopen woensdag verscheen de Skyfire iPhone-browser in de App Store. Deze heeft als belangrijkste functie dat je er Flash-video’s mee kunt bekijken, iets wat met de standaard Safari-browser niet kan. Een achterliggende server zet de video’s om naar HTML5 en H.264, dat wel door het iOS-besturingssysteem wordt ondersteund. Kennelijk was er veel behoefte aan een dergelijke applicatie, want binnen vijf uur na de lancering moesten de ontwikkelaars de verkoop staken omdat er rook uit de servers kwam. Inmiddels is Skyfire weer terug in de App Store, maar wel met een belangrijke kanttekening.


Skyfire-CEO Jeff Glueck liet vandaag in een blogposting weten dat de browser in ‘batches’ weer in de App Store zal verschijnen. Vanavond is de eerste batch in de Amerikaanse Apple Store verschenen, maar wel op een wie-het-eerst-komt-wie-het-eerst-maalt-basis. Hij legt uit dat hiervoor is gekozen vanwege de overweldigende vraag naar de applicatie:

We are going to open batches of downloads for new users over the coming days. Due to overwhelming demand, we are taking this approach because Skyfire believes a good user experience should come first, and we would rather have fewer, happier customers, and add new users as we can support them. We will open the first batches to US users only, with additional country support to follow shortly.

Hij waarschuwt wel dat er aanvankelijk sprake kan zijn van een opstopping, omdat een grote hoeveelheid nieuwe gebruikers tegelijkertijd van de dienst gebruik wil maken. Een uur later zou dat opgelost moeten zijn. Voorlopig is de browser dus nog niet in de Nederlandse App Store beschikbaar, maar men verwacht in de aankomende dagen meer batches te lanceren. Via hun Twitter-account en Facebook-pagina kun je op de hoogte blijven als je de €2,39 kostende applicatie nog niet in je bezit hebt.

App Store

Lees alles over de Apple App Store, de online winkel waar je apps voor iPhone, iPad, Apple Watch, Apple TV en Mac downloadt. Naast de normale softwarewinkel is er ook een Mac App Store en een speciale App Store voor de Apple Watch. Sinds maart 2024 kun je op de iPhone ook apps buiten de officiële App Store downloaden, via onder andere alternatieve appwinkels. Dit wordt ook wel sideloading genoemd.

App Store logo.

Reacties: 24 reacties

  1. en hij is weer verdwenen hahaha

  2. Ik surf al een tijdje zonder flash, dus een beetje langer wachten kan dan ook wel. Ik waardeer de iPad juist, omdat hij zo lekker snel is, ga ik geen app installeren waardoor ik me weer ga ergeren. Ik wacht, wacht en wacht geduldig

  3. Zo hebben we nog geen flash…

  4. Ik doe al bijna 2 jaar zonder flash op verschillende iDevices, en ik mis het nog steeds niet. Maar mocht deze app toevallig onder m’n vingers verschijnen, dan koop ik ‘m wel, al is het maar om de tussenuren op school met Dumpert door te komen.

  5. Zojuist (21.00u) gedownload vanaf US store!

    Origineel geplaatst door kaas
    en hij is weer verdwenen hahaha

  6. Frash werkt voor kleinere flash elementen prima voor mij.

  7. Heb skyfire gedownload.
    Je mist er echt niks aan.
    Duurt eeuwen voordat een filmpje het doet. Je kan er geen eens uitzendinggemist of RTL of SBS6 gemist mee kijken. Waardeloos!!!!

  8. Kennelijk was er veel behoefte aan een dergelijke applicatie, want binnen vijf uur na de lancering moesten de ontwikkelaars de verkoop staken omdat er rook uit de servers kwam.

    Ik begrijp hier helemaal niets van. Volgens Steve Jobs en z’n fans is er toch helemaal geen behoefte meer aan flash ondersteuning?

  9. @Shaquille: hij is niet in de nederlandse AppStore alleen in Amerika lees je wel

  10. Ik heb hem net in de US store gekocht zoals ook in het artikel staat. Het lijkt wel alsof hier alleen koppen gelezen worden.

  11. Origineel geplaatst door Apple740:

    Ik begrijp hier helemaal niets van. Volgens Steve Jobs en z’n fans is er toch helemaal geen behoefte meer aan flash ondersteuning?

    Wat steve jobs zegt is niet meteen altijd de waarheid.

  12. @Frank van Manen:

    Origineel geplaatst door Frank van Manen
    Ik doe al bijna 2 jaar zonder flash op verschillende iDevices, en ik mis het nog steeds niet. Maar mocht deze app toevallig onder m’n vingers verschijnen, dan koop ik ‘m wel, al is het maar om de tussenuren op school met Dumpert door te komen.

    Lol wat een contradictie in één post, aan de ene kant beweer je het niet te missen, aan de andere kant wil je dumpert bekijken…

  13. Waarom kost da zoveel

  14. Als mensen idd de hele tekst zouden lezen..

  15. dat vind ik nou net zo handig aan een dubbel account te hebben bij Apple 😀
    1x Belgisch
    1x US

    Zo kan ik steeds de apps installeren die hier nooit verkrijgbaar zijn (of maanden later pas)

    US iTunes kaarten koop ik dan online, makkelijk, handig en snel.

  16. De wereld heeft geen behoefte aan flash maar de mensen wel.

  17. Ik was er gisteren dus op tijd bij. Het is wel handig maar het werkt bij mij niet altijd. De Lego flash (zoals voorbeeld opent ie maar voor de helft) zal wel met de drukte te maken hebben

  18. Origineel geplaatst door Apple740:

    Ik begrijp hier helemaal niets van. Volgens Steve Jobs en z’n fans is er toch helemaal geen behoefte meer aan flash ondersteuning?

    Waarom heb ik de app gekocht…omdat ik nu zelf kan bepalen of ik ‘flash video’s’ wil bekijken.

  19. Als ik eerlijk moet zijn vind ik sky fire gene hoogvlieger….. dan werkt dienen frash veeeel beter , helaas nog met een paar mankementjes…maarja daar is geduld goe voor he….

  20. Maak jullie niet druk heb hem binnen van het eerste uur,is traag filmpjes zeer slechte kwaliteit ,meeste flash filmpjes worden niet erkend het duurt heel lang voor het filmpje is ingeladen. stopt elke 5 sec omdat er waarschijlijk nog steeds rook uit de servers komt.Het bewaren van een foto kan niet! Als ze willen dat het iets word gaan ze nog heel veel werk hebben !! Voorlopig gewoon geldklopperij blijf er af tot ze het op punt stellen de potentie van de app is er het kan knap worden maar denk dat het nog paar maanden zal duren voor we zover zijn !!!

  21. Kijk, dit is nou een goed tv-programma in de screenshot; Zonde van de Zendtijd. 🙂
    (ik wil dat ze snel met het nieuwe seizoen beginnen)

  22. Hunkerend naar flash … Hebbie het gebruik je het niet xD