Sonos iOS-apps krijgen ondersteuning voor iOS 5 en Lion

Sonos heeft een update voor de Sonos Controller-apps voor iPhone en iPad uitgebracht met (alvast) ondersteuning voor iOS en Mac OS X 10.7 (Lion).
Michel Lusthof -

SonosSonos heeft een update voor de Sonos Controller-apps voor iPhone en iPad uitgebracht. De laatste update ondersteunt alvast iOS 5, dat dit najaar beschikbaar komt. Dit is opvallend. Apple verbood namelijk voorheen om melding te maken van iOS 5, omdat de software nog in testfase verkeert. De update biedt ook ondersteuning voor Mac OS X 10.7, beter bekend als ‘Lion’, die Apple afgelopen juli uitbracht.


Sonos heeft vandaag meteen ook een update voor de desktop-applicatie voor de Mac uitgebracht. De oude versie had nogal wat problemen met het nieuwe Lion-besturingssysteem. Enkele weken geleden kondigde Sonos nog aan dat de update binnen enkele weken zou verschijnen. De update voor de Sonos Desktop Controller kan geïnstalleerd worden door in het Sonos-menu voor “Zoek naar nieuwe versies” te kiezen. Voor de Sonos-hardware zelf zijn ook firmware-updates beschikbaar, die na installatie van de update voor de iOS-apps kunnen worden geïnstalleerd.

Sonos biedt hardware om een draadloos muzieksysteem op te zetten, zodat je muziek in alle kamers van je huis kunt ontvangen. Onlangs introduceerde het bedrijf nog de Play:3, het kleinere broertje van de Play:5 (voorheen ZonePlayer S5). Je kunt met Sonos niet alleen muziek van bijvoorbeeld iTunes afspelen, maar ook van diensten als Spotify evenals honderden radiozenders.

Downloaden:
Sonos Controller voor iPhone (gratis)
Sonos Controller voor iPad (gratis)

Informatie

Laatst bijgewerkt
6 september 2011 om 18:31
Onderwerpen
,
Categorie
Muziek

Sonos

Sonos is een multiroom speakersysteem dat je bedient via een iOS-app. De speakers werken met AirPlay 2 en sommige modellen hebben een ingebouwde optionele Google Assistent. Bekende modellen zijn de Sonos One, Sonos Beam, Sonos Arc, Sonos Era-speakers en de samenwerking met IKEA.

Sonos Arc zwart met Sub

Reacties: 10 reacties

  1. Meest briljante muzieksysteem wat er te koop is. Er komt gewoon niets in de buurt van de mogelijkheden en het gebruiksgemak van Sonos.. Het had van Apple kunnen zijn!

  2. Meest briljant? Helemaal niet. De play ondersteund AirPlay niet eens. Je hebt de play5 nodig en airport expres als je vanaf je iPhone wilt streamen.

  3. @Onzin: IK heb hier Airplay anders prima werkend door een Airport Express aan een van mijn Zone Players aan te sluiten.
    Sonos heeft bewust gekozen om het via een Airport Express Airplay mogelijk te maken. Ten eerste om er voor te zorgen dat het ook met oudere Sonos apparatuur werkt, ten tweede om geen licentie kosten aan Apple te hoeven betalen waardoor de prijzen niet hoger hoeven te worden van de Sonos apparatuur.

    Ik ben nog steeds blij met dit systeem. Het gebruiksgemak is vrij hoog en de bediening is vriendelijk.

  4. Inderdaad voor €89 voor een airport heb je AirPlay werkend op elk Sonos apparaat wat er gemaakt is.
    Een airport kan handig zijn maar is vaak overbodig. Zelf heb ik Spotify, dus hoef ik niets vanaf een ander apparaat te streamen. Mensen met een grote muziek bibliotheek hebben vaak een NAS in het netwerk hangen. Sonos kan een NAS direct benaderen daar heb je dus ook niets voor nodig.
    Een Airport is dus handig (i.s.m. je Sonos) als je filmpjes of muziek direct vanaf je iOS device of laptop wil horen over je geluidssysteem.

  5. @ramonusadonus: Heb je nog meer van zulk briljant commentaar?

  6. Ja ik wil niet een airport express er tussen ivm kwaliteit en het kan allen via de play 5 en niet direct op de play 3. Tel dan maar lekker de bedragen op om simpel met je iPhone in de slaapkamer te streamen naar de play 3. Slecht product, gewoon nog niet af.

  7. @onzin: Waarom zou je thuis van je iPhone willen streamen als je al je muziek direct vanaf een computer of NAS kan afspelen op een Sonos player.
    Naar mijn inzien ben je met AirPlay teveel gebonden aan iTunes of IOS met het Sonos kan je werkelijk alle muziek ter wereld streamen (Spotify, iTunes, Sticher radio)

    Sonos heeft trouwens ook een iPhone Dock waarmee je dus al je muziek op je iPhone kan streamen naar de players ( handig als er visite is met hun eigen muziek)

  8. Bedankt voor het contact opnemen met Sonos Support.

    Misschien heb ik het niet perfect verwoord, je zult een Airport express moeten hebben om op de Line-In van een Sonos componenten aan te sluiten wilt u Airplay kunnen gebruiken.
    Dus komen we op het zelfde antwoord uit, dat dit niet mogelijk is met een Play:3 tenzij u de Airport Express bedraad kan aansluiten op een Line-In van uw ZP90/120 of Play:5 om deze dan te koppelen met een Play3. of in de instellingen zo in te stellen dat het geluid word doorgestuurd naar de Play:3.

    Met vriendelijke groet,
    Sonos Support

  9. Ja, mooi spul dat Sonos. Zeker.

    Wel een beetje pruts dat ze pas 8 weken na lancering van Lion een fix hebben. Ik vind dat wel heel erg lang. Zeker gezien het feit dat je echt de hoofdprijs betaalt voor Sonos. Dat was dus 8 weken zonder muziek. Gelukkig was het tussendoor nog vakantie. 😉

  10. @Sjaak: omdat de macbook uit staat bijvoorbeeld?
    Ik zit aan de keukentafel en wil even snel een nummertje via iphone op de play 3 in de keuken afspelen of in de slaapkamer. Een doc is onhandig, zit vast met een kabel, juist daarvoor is airplay bedacht. (heb nu een apple tv en daarmee gaat het erg goed) Ik denk dat sonos apparatuur leuk spul is maar het ontbreken van airplay is voor mij een tegenvaller en een nogo.