Gameloft is van plan dit jaar meer dan 15 games voor de iPhone uit te brengen. Ze spreken over een nieuw tijdperk in mobiele games en het is precies waar ze op zaten te wachten, zegt Michel Guillemot, president van Gameloft. Deze gamesontwikkelaar heeft al behoorlijk wat mobiele games in het assortiment, dus die belofte lijkt niet overdreven. Ook Freeverse Software heeft plannen: ze hebben een pagina met toekomstige games op hun website gepubliceerd.
Volgens Freeverse zijn het meer dan mooie plaatjes: ze hebben de code al werkend. Het eerste idee is een reeks ‘Flicks Sports’-games. Dit zijn 3D-games waarmee je de unieke invoermogelijkheden van de iPhone en iPod touch gebruikt om de game te bedienen. Dat zal ook wel moeten, want de iPhone heeft geen reeks knoppen en joysticks zoals de Nintendo DS en PSP. Freeverse is al bezig met golf, bowling, voetbal en honkbal. Daarnaast komt er een motorrace-spel.
Freeverse komt niet aan het woord in een artikel op Macworld, waarin vooral over EA Games en SEGA wordt gesproken. Beide bedrijven lieten tijdens de SDK-presentatie al games zien die gereed waren voor publicatie: EA Games toonde Spore (een nieuwe game van de bedenker van The Sims) en SEGA liet een iPhone-versie van Super Monkey Ball.
EA Games heeft nog veel meer games in de pijplijn zitten, maar wil niet zeggen welke dat zijn. Maar er zijn ook kritische geluiden: leuk als Spore op de iPhone beschikbaar komt, maar het is niet meer dan een slap aftreksel van wat je op de desktop gaat beleven.
Meer info: Macworld: Game developers bullish on iPhone
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Monkey Ball zie ik wel zitten 😀 Die game helemaal grijs gespeeld op de gamecube.
stel je voor.. ik heb laatst een keer WiiJ Timski gezien een kerel die met de wii controler en nunchuck zat te dj’en toen dacht, de wii heeft een motion sensor… de iPhone ook. Dj’en op die manier kan dus ook met de iPhone. De wii heeft bowlen die gebruikt maakt van de wii controller en motion sensor… in principe zou je de zelfde beweging die je op de wii maakt ook met de iphone kunnen doen, alleen zie je op het moment van gooien even het scherm niet..
Wel belangrijk dat je je iphone dan ff goed vasthoud 😉
Ik heb een Wii en een Iphone en heb toch het idee dat de iphone toch wat vertraging enzo heeft dus ik weet niet of dat zo geschikt gaat worden, Maar ja dat zullen we zien.
Als ze het toch mooi uitwerken zal het best leuk worden.
iphones zijn cool