
Syncomatic: foto’s synchroniseren met je Mac
Voor de mensen die niet kunnen wachten op Fotostream in iCloud brengen wij vandaag een oplossing. Syncomatic verscheen onlangs in de App Store en geeft je de mogelijkheid om al je foto’s en video’s die je maakt met je iPhone te synchroniseren met iPhoto, Aperture of een zelf gekozen map op je Mac.
Syncomatic synchroniseert de foto’s die je maakt op je iPhone met je Mac zodra deze zich in hetzelfde Wi-Fi-netwerk bevinden. Voor synchronisatie hoeft Syncomatic niet open te staan, de app kan namelijk gewoon de foto’s synchroniseren in de achtergrond. Foto’s synchroniseren is niet mogelijk over 3G, en met het oog op de steeds kleinere databundels in Nederland, is een app die geen gebruik maakt van 3G een zorg minder.
Om bij te houden hoeveel foto’s de app nog moet synchroniseren laat de app een badge zien met het aantal foto’s dat nog gedaan moet worden. Elke keer de applicatie opstarten om bij te houden hoeveel foto’s er nog verstuurd moeten worden is er dus niet bij. De foto’s komen rechtstreeks uit je filmrol op je iPhone, extra importeren is niet nodig.
Naast de app op je iPhone is een kleine tool op je Mac nodig. Deze tool kan je downloaden van de website van de ontwikkelaar. De tool op je Mac bestaat uit een aantal instellingen om alles werkend te krijgen. Zowel de tool op je Mac als de iPhone app ogen erg simpel. Meer dan instellingen en een lijst met foto’s op je iPhone is niet nodig, en Syncomatic bevat ook niet meer dan dat. Ook de tool op je Mac bevat alleen het strikt noodzakelijke om het synchroniseren goed te laten werken en de foto’s op je juiste plaats terecht te laten komen.
Downloaden: Syncomatic (€1,59)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Foto stream doet vooralsnog alleen foto’s. En slaat ze niet automatisch op. Je moet ze alsnog binnen 30dgn importeren. En Foto stream werkt ook alleen nog maar met iPhoto en niet met Aperture. Wellicht dat dit in de herfst nog aangepast wordt. Ik ga nu deze app proberen!
Update; Op zich prima concept alleen een beetje buggy. Hij heeft meerdere dubbelingen gemaakt en hernoemd de naam van de foto’s. En start niet altijd de background sync.
Helaas krijg ik het MAC programma niet gestart? Heb de app wel gekocht en via de website het programmatje gedownload en in mijn programs map gezet, maar krijg hem met geen mogelijkheid gestart?!
Het werkt niet helemaal vlekkeloos. Jammer.
Syncen stopt ineens en wil niet verder. Moet er nog even naar kijken of ik het weer werkend krijg.
Hmm, ik werk liever via mijn NAS.
@Herman: Hoe krijg je dan de foto’s van je iPhone direct (op vergelijkbare manier) op je NAS?
Bij mij werkt het perfect! Top app!!
@Frank – Het Mac programma staat ook niet in je dock. In de menubalk bovenaan moet een icoontje verschijnen, als het goed is.