Sanoma is een nieuwe Nederlandse tijdschriftenkiosk gestart op de iPad. In de app tijdschrift.nl biedt de uitgever een breed assortiment aan tijdschriften aan, die je vanaf daar kunt kopen en downloaden. Niet alleen uitgaven van Sanoma zijn terug te vinden in de app: ook bladen van de Weekbladpers en G+J Uitgevers worden ter download aangeboden. Je vindt op het moment ongeveer dertig verschillende bladen in de app.
Wanneer je de app opstart krijg je een winkelpagina te zien waarop de nieuwste bladen worden aangeboden. Met knoppen rechtsboven kun je filteren op categorie of titel. Druk je op een blad, dan kom je terecht op een pagina waar je deze kunt kopen of een preview kunt bekijken. Deze voorvertoning lijkt doorgaans te bestaan uit enkel een cover of een screenshot van de inhoudspagina.
Het merendeel van de aangeboden bladen zijn overgezette PDF-bestanden, maar er zijn uitzonderingen. Bladen zoals Goedele en AutoWeek Magazine, die ook al apart in de App Store worden aangeboden, zijn net zo interactief in Sanoma’s app als in hun eigen apps. Prijzen voor de tijdschriften variëren van €1,59 tot €5,49. Sanoma beweert dat de bedragen doorgaans twintig procent onder de prijs van het papieren blad liggen.
Sanoma is niet de eerste die met een tijdschriftenkiosk op de iPad komt. Ook AKO heeft een app, MagWorld, waarin verschillende bladen worden aangeboden en de app Zinio geeft een hoop Engelstalige tijdschriften uit. Opvallend is dat veel bladen die in MagWorld staan, nu ook te vinden zijn in tijdschrift.nl.
Downloaden: tijdschrift.nl (gratis)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Dacht even: goed idee, maar de uitvoering is niet bepaald bemoedigend. Wil je het tijdschrift lezen, dan valt het toch aardig tegen. Tablisto is zoveel beter. Hoop dat Sanoma daarvan leert, want zo wordt het niks vrees ik.
Wellicht een aardig idee voor iPadclub om eens de huidige aanbieders Ako, Tablisto en Sanoma qua gebruiksgemak en leesgenot met elkaar te vergelijken?
Bladeren in de bladen is waardeloos, niet swipen maar telkens weer de inhoudsopgave tevoorschijn moeten toveren. Snel oplossen!
Hoe gaat dit onder iOS 5 werken? Dan krijgen we toch ‘newstand’? Komen de aankopen uit deze app dan automatisch in die app terecht?
Donald Duck?
@Michiel: ik kan hier prima bladeren hoor, is dat per uitgave verschillend dan?
@Dennis: Dat wilde ik ook al zeggen, daarvoor heb ik deze app gedownload!
De Quest is iig duurder dan het papieren blad
@Dennis en Kevin: Donald Duck volgt dit najaar i.v.m. toestemming Disney
Nog steeds belachelijk duur als je met Zinio vergelijkt. Kosten van een papieren versie zijn veel hoger. Als de prijs van een digitale versie lager zou worden, zal de omzet stijgen. Ik blijf de papieren versies met vele lagere winstmarges dan wel kopen.