Tim Cook: ‘Ik gebruik 80 procent van de tijd een iPad’

Tim Cook heeft zijn fysieke toetsenbord aan de kant gezet. Hij gebruikt in 80% van de gevallen een iPad om e-mail te beantwoorden en Apple te besturen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

tim-cook-iphoneDenk je dat een laptop noodzakelijk is om je dagelijkse werk te doen? Neem een voorbeeld aan Tim Cook! De CEO van Apple vertelde in een interview dat hij helemaal is gestopt met fysieke toetsenborden. Hij gebruik 80% van de tijd een iPad om zijn bedrijf aan te sturen. Het is één van de wat meer persoonlijke details uit het interview, waarvan je op iPhoneclub de volledige versie kunt zien. Williams vroeg Cook of hij wel eens antwoordt op e-mail van klanten, ongeacht of het lof, vragen of kritiek betreft. Cook antwoordde:

Elke dag krijg ik honderden en op sommige dagen zelfs duizenden e-mails van klanten. Dat is een voorrecht, want ze praten met je alsof je aan hun keukentafel zit.


Klanten willen suggesties doen of vragen om hulp, volgens Cook omdat het merk Apple ze zo na aan het hart ligt. Het beantwoorden van e-mail doet Cook gewoon op zijn iPad. Hoewel hij nog steeds een Mac gebruikt, brengt hij 80 procent van zijn tijd op de iPad door en is gestopt met fysieke toetsenborden:

Ik denk dat als je het een tijdje volhoudt, dat je er behoorlijk goed in wordt. En de autocorrectie is ook best goed.

Bovendien heeft Cook altijd een witte iPhone 5 op zak, waarop hij e-mail kan versturen.

Reacties: 8 reacties

  1. Hoewel hij nog steeds een Mac gebruikt, (…_ en is gestopt met fysieke toetsenborden

    Wat gebruikt hij op z’n Mac dan, als hij geen fysiek toetsenbord meer gebruikt?

  2. @Louis: Google voice typing 😉

  3. Oh, slechte reclame dus, want waarom zullen we nog andere apple producten kopen als een ipad en iphone genoeg zijn?

  4. Ik heb bij mijn werk toch altijd een laptop nodig. Mijn dochtertje van 2 heeft 90% van de tijd de iPad in gebruik.

  5. Hallo Alex,
    Hij gebruikt 80%, maar wil niet zeggen dat de rest dat ook moet.
    Ik maak gebruik van indesign (pagina opmaak), cinema 4d (renderen) en illustrator (grafisch pakket). Ik zie me dat niet doen op mijn iPad.

  6. Als je wilt kun je volgens mij echt alles wel met een iPad doen. Ik heb ooit (uit noodzaak) een complete WordPress site opgezet via de iPad middels online FTP clients, provider control panels etc. Neemt niet weg dat het LETTERLIJK meer dan 10 keer zo snel gaat met een desktop/laptop met goede software, fatsoenlijk toetsenbord en muis. iPad is leuk en handig, maar voor mij echt nooit vervanging voor een volwaardige computer.

  7. @Gonny van der Zwaag:
    Klopt, maar ze gaat er zo goed en voorzichtig mee om, dat ik haar laat gaan. Ik heb speciaal voor haar er nu apps op gezet. Misschien een duur apparaat maar denk je ook niet dat de Ipad positief kan werken voor kleintjes?

  8. @Monique: Op die leeftijd moet het lukken om de iPad af te pakken en echt speelgoed in handen te stoppen.