Time 3D is een Nederlandse wekkerapplicatie met bijzondere 3D-animaties. De app toont de tijd in letters, waarbij je telkens het nieuwe tijdstip in beeld ziet vallen tegen een 3D-achtergrond. Je kunt kiezen uit een achtergrond die meekleurt met het tijdstip van de dag, een oranje achtergrond of een plaatje van een slaapkamer of oude schuur. Er zullen in de toekomst nog meer 3D-omgevingen worden toegevoegd. Time 3D is te gebruiken als klokje op je bureau of als wekker op je nachtkastje. Maar je kunt de app ook als kookwekker of als timebox-hulpmiddel gebruiken, dankzij de countdown-timer.
Er zijn twee versies: Time 3D voor de iPhone en Time 3D HD voor de iPad.
Dat de ontwikkelaar goed thuis is in animaties en 3D-technologie is te zien aan het promofilmpje hieronder. Het beeld past zich aan wanneer je de iPhone of iPad ronddraait, zodat het lijkt alsof je in de 3D-omgeving kunt rondkijken. Je kunt de iPhone 110 graden draaien. Natuurlijk is dat helemaal niet noodzakelijk voor een wekkerapp, maar knap gedaan is het wel.
Gebruik je de app in portretstand, dan blijft het onderste gedeelte van het scherm eigenlijk ongebruikt. Het is daarom handiger om een bureauhouder te gebruiken waarmee je je iPhone in landschapsweergave kunt neerzetten (zelf gebruik ik dit blokje die je voor €5 kunt kopen). De wekker heeft nog wat meer trucjes te bieden, zoals meerdere alarminstellingen, 9 verschillende alarmgeluiden met bijbehorende animaties, een muziekalarm zodat je wakker kunt worden met je eigen muziek en een sluimerfunctie. Die 3D-animaties zijn de grootste bijzonderheid van deze app, maar verder is het ook een erg complete wekkerapp. Niet zo geschikt voor mensen die van minimalistisch en strak houden, maar ben je gek op leuke effecten en zie je graag dingen op je scherm bewegen, dan is dit erg mooi uitgevoerd.
Downloaden: Time 3D (€1,79, iPhone, iOS 4.3+)
Ook verkrijgbaar: Time 3D HD (€1,79, iPad, iOS 4.3+)
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Mega slechte promo filmpje..
…voor een mega slecht idee.
Makers aardig thuis in 3D programma’s, zoals Strata, Poser of Blender. En dachten toen: “wat gaan we hier in vredesnaam mee doen?”
Wel goed lezen, misschien las jij ook, net als ik, in eerste instantie ‘porno filmpje’… Tja, dan valt alles tegen wat je anders dan dat ziet….. Grote vraag is of het geluid vanuit de app te stellen is. Zo nee, kan iemand me eens uitleggen waarom dit zo zelden het geval is?
Wat een merkwaardige promo, verleidt mij niet tot aanschaf.
Net gedownload…. de 3D animaties zijn optioneel. Het zijn meer thema’s. Standaard thema is gewoon een strakke achtergrond.
Overigens, er zijn al honderden “elegant en strak” (oftewel slap design) wekkertjes in de app store. Dit is een van de eerste die echt vernieuwend is. Natuurlijk is het over-the-top, maar dat was waarschijnlijk precies de bedoeling.
+1 Voor Nederlands product
-1 Voor nutteloze app (deze laat ik aan me voorbij gaan)
Gisteren toevallig gedownload vond het wel een grappige wekker met mooie effecten.
@Ron: Wat bedoel je met optioneel? Dat je ze handmatig aan kunt zetten af dat je er apart voor moet betalen?
Het is gewoon een mooie wekkerapp die doet wat hij belooft en het ziet er gewoon goed uit. En dat voor €1,79 dat is de prijs van een halve vuurpijl die binnen 3 seconde weggeschoten is.
Je hoeft er niet apart voor te betalen.